Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.402
Cevap
174
Favori
897.805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: apokhan

quote:

Orijinalden alıntı: DXM06

quote:

Vay arkadas 1.6 320 torklu araca performans yok diyenler var.1.3 multijet bile yeterliyken. Bu begenmeyenler bugatti falan mi biniyor???

heaaaa bugattiye biniyoz

egea 1.6multijet 120bg 320 tork 0-100 9.7sn
    dodge dart 1.4multiair 160bg 250 tork 0-100 7.9 sn

Benzinli multiair motorla dizel motoru karsilastiriyorsun??? Ustelik yapilma amaci ekonomi odakli bir motor olan hani şu bildiğimiz dizel motor??? Yani bu ikisini karsilastirabiliyorsun?????

Sende dizel araca "performansli" diyebiliyorsun mantiginla ki benim icin o arac performansin kiyisindan gecmez... Neticede ben egea daha performansli olabilirdi dedigimde ki olabilirdi karsima dizelle gelmemen gerekiyor cunku tjet ve mair varken performansli degil...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Vay arkadas 1.6 320 torklu araca performans yok diyenler var.1.3 multijet bile yeterliyken. Bu begenmeyenler bugatti falan mi biniyor???

heaaaa bugattiye biniyoz

Benzinli multiair motorla dizel motoru karsilastiriyorsun??? Ustelik yapilma amaci ekonomi odakli bir motor olan hani şu bildiğimiz dizel motor??? Yani bu ikisini karsilastirabiliyorsun?????

Sende dizel araca "performansli" diyebiliyorsun mantiginla ki benim icin o arac performansin kiyisindan gecmez... Neticede ben egea daha performansli olabilirdi dedigimde ki olabilirdi karsima dizelle gelmemen gerekiyor cunku tjet ve mair varken performansli degil...

Kiyaslamayi mair tjet ile yapman hata. Dizel araci dizel baska aracla karsilastirmak daha mantikli olur. Mjet piyasadaki cogu motordan daha saglam ve performansli. 5 kisi full bagajla adana mersin arasi o dik yokuslari 1.3 mjet 5.vitesle rahat rahar cikarken 1.6 toza dumana katarak cikar oralari.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nihatsırdarford

Yav nolursa nolsun araba fiat ve linea temelli b segmenti ve fulu 70 bin ulan onun yerine 1.6 hdi exclusive 95 hp Citroen c-elysee alırım fulu 55 ve sene sonu derken 50 ye bile alınabilir

Araba b degil c. Araci yakindan bile girup incelemeyen insanlar hep b diyor sonra gorunce kesinlikle c...

Tekrar tekrar yazildi. Kardes sunu alirim diyorsan git alacagin aracin forumuna yaz.

• Yav usta bu nolursa olsun isterse c segmenti olsun mazeme kalitesi yok izalasyon lineyaya göre iyi ama berbat zaten lineayada yoktu,egea diye bir model var ama ne carpışma testi ne ııhs testi var yürüyen tabut stantard olarak 2 airbag geliyor emin ol tüm c segment araçları cıkar hepsinde en az 4 airbag var yani bir şey bilip bilmeden atlama bu aracın fiyatı boşu 50 astranın boşuda elli astra varken egea ne c-elysee,301,astra hepsi bunu tokatlar

• Bu paraya şunu alırım diyenlere inat, elmayla armutu kiyaslayanlara inat 1.6 longe ile aranıza katildim. 67250 ye trafik sig. hariç anlaştık. Önümüzdeki hafta içi teslim edilecek inşaallah. Şaka bi tarafa benzinli araçla dizeli kiyaslayanlar, ikinci elle sıfırı kiyaslayanlar boşuna uğraşmayın araç çatır çatır satılıyor. Sıfır araç alacaklar için Egea makul bi seçenek, iyisi yok mu var ama fiyat çok yüksek. İkinci elde çakallar her köşeyi tutmuş. Sıfır düşünenler için daha ehven bir fiyata güzel bir alternatif. Bu aracın 15000 bakim maliyeti 250 TL. 5 sene garanti, her yerde servis güvencesiyle alan herkes güle güle kullanır inşaallah...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • YSF_023 kullanıcısına yanıt
    elazığda mı okuyon hocam
  • Dün ilk defa trafikte bordo rengini gördüm,bugünde yıkamacıda gümüş grisi vardı dizel. Dün gördüğüm bordo renk,cam kenarlarındaki krom çıtalarıyla güzel gözüküyordu. Gümüş rengi çok beğenmedim. Birde orta konsoldaki ekran bana küçük geldi. Alana hayırlı olsun fena araç değil.

• Bende dün sonunda 1.6 lounge kurşun gri siparişimi verdim, aslında kırmızı istiyordum ancak teslimi yıl sonu olur dedikleri için griyi aldık. 52. Hafta teslim , bekleme başladı.
    18000 tl 12 ay Sıfır kredi ile aldım, 2 yere sordum pek indirim yapmadılar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

heaaaa bugattiye biniyoz

Kiyaslamayi mair tjet ile yapman hata. Dizel araci dizel baska aracla karsilastirmak daha mantikli olur. Mjet piyasadaki cogu motordan daha saglam ve performansli. 5 kisi full bagajla adana mersin arasi o dik yokuslari 1.3 mjet 5.vitesle rahat rahar cikarken 1.6 toza dumana katarak cikar oralari.

Egeanin performansi vasat. Turbo benzinli motor secenegi ile daha performansli olabilirdi. diyorum. Nokta. Sen bunun ustune millet bugattiye biniyor herhalde diye yazmissin. Bugatti dizel mi? 320tork var demissin tork traktordede var. egea ekonomi icin uretildi demissin. Mair karma 6 litre yakan bir motor. Gayet ekonomik. Belki alip tup takacam hem dizelden daha performansli bir aracim olacak hemde az yakacak?

• evet taksi olacak diyenler haklı çıktı işte ilki gerçi yeri geliyor mercedesi taksi yapıyorlar
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-akyol-taksi-den-2015-yeni-egea-0-km-1.6-mjet-euro-6-120-hp-250301690/detay
    aynen kardeşim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahin419941

evet taksi olacak diyenler haklı çıktı işte ilki gerçi yeri geliyor mercedesi taksi yapıyorlar
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-akyol-taksi-den-2015-yeni-egea-0-km-1.6-mjet-euro-6-120-hp-250301690/detay

Geçenlerde bir gazetede taksi satışları ile ilgili bilgi vardı (kaynağı bulursam birazdan paylaşırım). O haberde ilk iki sırada Dacia ve Hyundai var yazıyordu. Fiat ise 3. sırada imiş.

Egea'nın gelişi ile bu durum değişir ancak Fiat'ı ilk 2'ye sokacak şekilde değil, tam tersi ilk 3'ten düşürecek şekilde. Zira taksiciler artık mümkün olduğu kadar ucuz ve basit araç arıyor. Düne kadar bu ihtiyacı Albea karşılıyordu ama Linea Albea'nın yerini bu anlamda dolduramadı. Fiat zirvedeki yerini Dacia'ya ve Accent sayesinde Hyundai'ye kaptırdı.. Göreceksiniz, Egea Linea kadar bile taksi olmayacak. Çünkü Egea fiyatları taksicilerin bütçesinin bir çıt üzerinde. Bir taksici kolay kolay 60 bin liraya araç almaz, alamaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Integrale -- 5 Aralık 2015; 21:18:59 >

%10

• https://youtu.be/MmdHgO9TUQ0
    Arkadaşlar Tipo olarak satılacak aracın ön konsolu daha farklı videodan görebilirsiniz navigasyon katlanabilir ve daha büyük şekilde görebiliyoruz kullanan test pilotu herhalde Türk sigara bizimkilere benziyor kapı kolçağında

• Arkadaslar bugun itibariyle arabama kavuştum. 1.4 urban beyaz. Görüşlerimi aktarip bilgilendireyim dedim...
    1) şekil ve goruntu itibariyle ciddi manada dikkat cekici ve tatminkar
    2) kullanim ic dizayn focus astra dan daha cok hosuma gitti. Ekran kullanisli ve pratik. Vites topuzu ve o civarlarda olmasi gerek eşya gözlerinin olmamasi negafif.
    3) donanimsal olarak ciddi mana da reklamini desteklecek derecede ihtiyacin olan hersey var ve her an aktif pratik kullanimini yapabiliyorsunuz. Negatif olarak urbanda aynalar kapanmiyor ve start-stop yok. İstanbullular dikkate alsinlar
    4) performans cok cok iyi diyemem. Ama acılmamis bir motor ve benim zorlamama çabama göre ideal daha kotulerini gordum (yeni astra)
    5) yakit 7.2 gösteriyordu 81 km yaptim bu gun. 6.0-6.2 gosterirse rodajdan sonra lpg secenegini hic dusundurmez ve o seviyelere de inecegine kesin gozuyle bakiyorum
    6) kimse yalitimi kotü demesin sakın. Civic de kulladim ben 75.000 tl degerinde. Gördum yani yalitim nedir ne degildir. Islık çalan focusları da gördum.
    7) otomatik klima basarili. Aynalardaki kör noktalari aynanin şekli sebebiyle kullanisi engelliyor.
    8) debriyaj cok hosuma gitti yumuşak insallah hep boyle devam eder
    9) beyaz rengin showroomda silik durduguna bakmayin trafikde guzel gozukuyor. Tekrar secme imkanim olsa beyaz/kirmizi alirdim baska renk almazdim.
    10) cok kar vardi bulundugum bolgede fren ve yol tutus sistemleri ben burdayim diyorlar ve hantal degiller aninda biseler oluyor arabaya düzeltiyor kendini
    11) dedigim gibi donanimsal olarak tatmin edici. Farlar orjinal bi goruntu olusturmus. Surus zevki veriyor. Sisler-takip farlari olmasi iyi. ÖNEMLİ ;Geri vites kamerasi ana ekranda olmamasi size kotu veya eksik hissettirmesin asistan niteligindeki uyarici ekran cok etkili. Multi medya da guzel kullanisli.
    50.750 + kasko + sigorta ile 52.250ye mal ettigim bu araci iyikide almisim. Az daha focusa astraya 60larin uzerinde fiyat verip diz kapagim on konsola yapişir vaziyette gidecektim. Arka koltukda eşim cocukla sıkışıp kalacaktı. Ayrica aldigim gun lpg ci arastirmak zorunda kalacaktim. Birde gidip civic almayi dusunuyordum Allah muhafaza. Etiketci biri degilseniz cok cok ideal ve memnun oldum ben. Geleneksel FİAT marka anlayisindan uzak ust duzey ve kalite verilmis bir araba.
    Sorusu olan varsa buyursun arkadaslar. İstişare boyle seçim zamanlarinda önemli e faydali oluyor gercekten.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

heaaaa bugattiye biniyoz

Egeanin performansi vasat. Turbo benzinli motor secenegi ile daha performansli olabilirdi. diyorum. Nokta. Sen bunun ustune millet bugattiye biniyor herhalde diye yazmissin. Bugatti dizel mi? 320tork var demissin tork traktordede var. egea ekonomi icin uretildi demissin. Mair karma 6 litre yakan bir motor. Gayet ekonomik. Belki alip tup takacam hem dizelden daha performansli bir aracim olacak hemde az yakacak?

1.2 tsi karmada yazanla pratikteki cok farkli. 1.2 tsi golf sehir icinde 40 kuris altina inmiyor. Sen istedigin motoru olana bin. Almadigin urunu karalama yapmanin bi anlami yok.performansli dizel istiyorsan git hyundai crdi al canavar gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apokhan -- 5 Aralık 2015; 22:25:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

quote:

Orijinalden alıntı: sahin419941

evet taksi olacak diyenler haklı çıktı işte ilki gerçi yeri geliyor mercedesi taksi yapıyorlar

Geçenlerde bir gazetede taksi satışları ile ilgili bilgi vardı (kaynağı bulursam birazdan paylaşırım). O haberde ilk iki sırada Dacia ve Hyundai var yazıyordu. Fiat ise 3. sırada imiş.

Egea'nın gelişi ile bu durum değişir ancak Fiat'ı ilk 2'ye sokacak şekilde değil, tam tersi ilk 3'ten düşürecek şekilde. Zira taksiciler artık mümkün olduğu kadar ucuz ve basit araç arıyor. Düne kadar bu ihtiyacı Albea karşılıyordu ama Linea Albea'nın yerini bu anlamda dolduramadı. Fiat zirvedeki yerini Dacia'ya ve Accent sayesinde Hyundai'ye kaptırdı.. Göreceksiniz, Egea Linea kadar bile taksi olmayacak. Çünkü Egea fiyatları taksicilerin bütçesinin bir çıt üzerinde. Bir taksici kolay kolay 60 bin liraya araç almaz, alamaz..

Hocam antep te superb taksiler bile var. Octavia vs... Hele hele kibrista mercedes olmayan taksiye dönüp bakmiyor millet. Ekonomisi iyi olan insanlar alir . dmin hyati taksi uzerinde geciyor. Fiyatlar uygun olsa da adamlar dha iyisine binse keske...

• quote:

Orijinalden alıntı: otobilge

https://youtu.be/MmdHgO9TUQ0
    Arkadaşlar Tipo olarak satılacak aracın ön konsolu daha farklı videodan görebilirsiniz navigasyon katlanabilir ve daha büyük şekilde görebiliyoruz kullanan test pilotu herhalde Türk sigara bizimkilere benziyor kapı kolçağında

Test pilotunun Turk olmasi tespiti cok yanlis

Sigaranin ustunde yabanci dilde uyari var,arac Alman plaka(otoparktaki diger araclarda ha keza oyle)

Nerden cikarttiniz Turk oldugunu?:)

• quote:

Orijinalden alıntı: gismo

Bende dün sonunda 1.6 lounge kurşun gri siparişimi verdim, aslında kırmızı istiyordum ancak teslimi yıl sonu olur dedikleri için griyi aldık. 52. Hafta teslim , bekleme başladı.
    18000 tl 12 ay Sıfır kredi ile aldım, 2 yere sordum pek indirim yapmadılar.

Hocam hayirli olsun. Simdi sana saydiran cok olur burada. Vay efendim o fiyata fiat mi alinir vay efendim 68 bine benzinli jetta alinir be kardes o fiyata focus alinir multiairli alfa alinir o motor cok vasat falan... son kasa passatta bile 110hp 270 tork tdi var

• MustafaE01 tam benim düşündüğüm motor ve donanım ve rengini almışsın hayırlı uğurlu olsun.
    Ben her akşam bakıyorum foruma. Kullandıkça yakıt tüketimini ve karşılaştığın olumlu - olumsuz yönlerini belirtirsen benim için ve benim gibi arkadaşlar için faydalı olur. Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.