Şimdi Ara

-Yeni Fiat Bravo Kulübü- (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.787
Cevap
57
Favori
555.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Multijet linea otomatik ten sonra multujet bravo otomatik e gectim, yigilma olayi kesinlikle yok, temiz guzel bir bir bravi bulursan keyifle binin, yakin zamanda yeni kasasi geliyor, parca sikintisi da kesinlikle siz konusu degil, alfa ve lancia muadilleri halen uretimde ve piyasada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fensinn kullanıcısına yanıt
    Fiat Bravo Multijet olarak bu güne kadar 105 hp manuel olanını kullanma fırsatım oldu.Şuan kullanıdığım araçtan önce de 1.6 Multijet Doblo kullandım yaklaşık 4 sene ve 75 bin km kadar.Volga06 kardeşimiz yığılma konusun da tecrübesini paylaşmış ancak ben multijet motorların düşük devirlerde özellikle 1500 rpm ve aşağısında çok ağar kanlı davrandıklarını söylemeden edemeyeceğim.Motorun bu tarzına göre otomatik vitesleri nasıl programladılar kullanmadığım için bir fikrim yok ancak manuel vites olanlarda bu duruma alışmam zaman aldı.Ama alıştıktan sonra dünyanın en zevkli 1.6 Dizel motorları arasında ilk 3 ü hak eder bence.
    Kesinlikle mjet... benzinlisi pek tercih edilmiyo nedense..

• Arkadaslar gectigmiz gunlerde ankara keciorende doluya tutuldum sel seli goturdu trafikteydim o sirada malesef.. arabam on farlara kadar suya gomuldu bi ara sonra neyse trafik yurudu kurtulduk burya kadar hersey normal eve geldim iki vun sonra tekrar aracima bindigimde gaza bastikca bir vinlama sesi farkettim vizliyo gibi.. sonra belki kulagim yaniliyodur dedim.. yolda farkettim 1700 devirde turboya gecen aracim 2000 devirde gecmeye basladi bunun sebebini bilen varmi? Hava filitresini felan hep degistirdim camurlu bisekilde cikti.. aracim 1.6 mjet bravo tesekurler simdiden..

• oduncu06 O kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Öncelikle geçmiş olsun.Yaşadığınız durumdan dolayı yüksek bir olasılıkla Turbo emiş yaptığı sırada gelen rutubetli havadan etkilenmiş ki ciddi bir durumunda sinyallerini size vermekte.Bence yaptırmanız gereken işlem Bütün turbo aksamının temizliğini yaptırmak.Bu şekilde sorununuz çözülür diye düşünüyorum.Sizin için biraz maliyetli olacaktır ancak daha fazla maliyetli olmadan harekete geçmenizi tavsiye ederim.
  • Tesekurler dedigniz mantikli geldi bana umarim cok pahaliya maal olmaz bana..

• Amazon yeşili Fiat Bravo aracı olanlar dikkat etsin.
    Daha önce forumda bahsedildi mi bilmiyorum ama renk konusunda Tüv de sıkıntı yaşanabiliyor. Amazon yeşili aracım ruhsatta Yeşil olarak gözüküyor fakat 100 kişiye sor popüler cevap bu araç mavi olacaktır.
    Amazon Yeşili Fiat Bravo aracımın muayenesi için Tüv e gittim. Aracın başına daha kontrol elemanı yürürken aracınız ne renk diye sordu. Ben durumu daha önceden bildiğim için hemen amazon yeşili dedim fakat ruhsatta yeşil yazıyor bu araç mavi demeye başladı. Biraz laflaştıktan sonra o devam etti ben arkaya geçtim. sonra yanıma geldi, dedi renk tutmuyor o nedenle ağır kusur 1 ay içerisinde tekrar geleceksiniz ve mühendise yönlendirdi. Onunla da konuştum böyle böyle Fiat buna amazon yeşili demiş ruhsata yeşil yazmışlar ben ne yapabilirim dedim. O da servisten bir yazı getirmemi bu aracın renginin amazon yeşili olduğunu kanıtlamam gerektiğini söyledi. Ben tabi hemen araştırmalar yaptım. Servisle görüştüm onlar Fiat Merkez le görüşmemi söylediler. Orası da aracın teknik verilerinin olduğu kağıdın Tofaş Fabrika dan ıslak imza ile çıktığını söylediler ama en erken 2 haftada çıkacağını söylemediler. 2 gün sonra tekrar aradığımda öğrenebildim bu detayı. İşimin özel sebeplerden dolayı acele olması nedeniyle daha çabuk halletmenin yolunu aradım servise gittim görüşmeye vs onlar belge vermediler ya da veremediler. En son Tüv ile tanıdık aracılığı ile vs tekrar görüşürken oradaki mühendis gerekli belgenin bir nüshasının aracın trafik belgesinde trafik şubede olduğunu söyledi. Neyse ki oradan bir kopya alarak hızlıca halledebildim işlerimi.
    Bu kadar şey anlattım kısaca; amazon yeşili araç sahiplerinin muayeneden önce gerekli belgeyi ellerinde bulundurması faydalı olacaktır. Bu belgeyi fiat merkezi arayarak fabrikadan talep ediyorsunuz. O nedenle varsa aracı olan istesin yarın için gerekli olabilir.
    Bir dip not vereyim; benim aracım amazon yeşili ama ben muayeneden daha önce sıkıntısız geçtim bir şey olmuyor diyen varsa, ben de daha önce aynı istasyondan 2 kere daha geçmiştim üçüncü de renk tutmuyor diye ağır kusur yazdılar. Umarım kimse böyle kendine bağlı olmayan durumlar nedeniyle sıkıntı yaşamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• JohnA kullanıcısına yanıt
    Ya fiatın ya trafiğin renk algısında ciddi bir sorun var Benim araba bunun aynısı ruhsatta gri yazıyo

-Yeni Fiat Bravo Kulübü-
  • Abi bu kum grisi herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • walmon27 W kullanıcısına yanıt
    Fiat kataloğunda fırtına grisi olarak geçiyor ama arabanın gri ile uzaktan yakından alakası yok bence bej yada açık kahve modunda, birisi bana bu araba için otoparktaki gri bravoyu bul dese imkansız bulamam
  • xmxksk kullanıcısına yanıt
    Açıkcası sizin için de fiattan resmi yazı istemenizi öneririm. Sonra işgüzar bir kontrol elemanı renk tutmuyor diyecek uğraş dur. Gerek yok. Belgenin adı uygunluk belgesi; aracın doğum belgesi (?) falan diyorlar siz direk uygunluk belgesi olarak isteyin. Benden ücret vs isteyen olmadı, kargo ücretsiz mi gelecek bilmiyorum ama ücretli olacağını düşünmüyorum. Renkten sıkıntı yaşayacağınızı düşünüyorsanız erkenden isteyin gelsin belge.
  • xmxksk kullanıcısına yanıt
    benimki de aynı renk ama neyse ki ruhsata kahve diye işlemişler.
  •  -Yeni Fiat Bravo Kulübü-

Arabanın yakından rengi baksanıza gri demeye bin şahit lazım şu vize olayını bi araştırayım ruhsatta gri yazıyor başım ağrımasın
  • 2011 model 1.6 Mjet Dualogic Bravo aldım. Henüz daha 64.000 kilometrede. Hatasız ve boyasız fakat sanırım biraz bakımsız kullanılmış.

Yetkili serviste expertiz yaptığımda sadece kusur olarak -- Çok hafif şanzıman yağı kaçırma -- yazıyordu. Sorduğumda nedeni terleme yaptığından yada belki keçelerden kaynaklanıyor olabilir dediler. Bu çok büyük bir sorun mudur ? Vites geçişleri sorunsuz şuan. Herhangi bir takılma olmadan yada vites geçişlerinde bir ses yapmıyor.

Bir de sanırım aracın rotla ilgili bir problemi var hem araç yüksek hızlarda sağa çekme yapıyor hemde ben aracı sürerken sanki alt takımlarda bir problem olduğunu hissediyorum. Lastiklerim bitik durumda belki de bundandır sanırım en iyisi aracı lifte kaldırıp alt tarafı komple inceletmek olacak.

Bir yorumu yada önerisi olacak olan var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengiz Ç.

2011 model 1.6 Mjet Dualogic Bravo aldım. Henüz daha 64.000 kilometrede. Hatasız ve boyasız fakat sanırım biraz bakımsız kullanılmış.

Yetkili serviste expertiz yaptığımda sadece kusur olarak -- Çok hafif şanzıman yağı kaçırma -- yazıyordu. Sorduğumda nedeni terleme yaptığından yada belki keçelerden kaynaklanıyor olabilir dediler. Bu çok büyük bir sorun mudur ? Vites geçişleri sorunsuz şuan. Herhangi bir takılma olmadan yada vites geçişlerinde bir ses yapmıyor.

Bir de sanırım aracın rotla ilgili bir problemi var hem araç yüksek hızlarda sağa çekme yapıyor hemde ben aracı sürerken sanki alt takımlarda bir problem olduğunu hissediyorum. Lastiklerim bitik durumda belki de bundandır sanırım en iyisi aracı lifte kaldırıp alt tarafı komple inceletmek olacak.

Bir yorumu yada önerisi olacak olan var mı acaba ?

Merhaba araciniz hayirli olsun guzel bir tercih yapmissinizArac donanım olarak hangi model ve ne kadara aldınız

• Cengiz Ç. kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullanın
  • Cengiz Ç. kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aracınızı iyi günlerde kullanın.
    Vites kutusundaki yağ kaçırma problemini takip altında tutsanız iyi olur çünkü otomatik bir şanzıman olduğu için dikkat etmeniz iyi olur.
    Bunun dışında sağa çekme problemine rot balans ayarlarını kontrol ettirmeniz yeterli olacaktır.
    Dynamic plus + skydome 38.000₺
    64.000 km boyasız @fensinn @fensinn

• VMTX kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim aynen hemen takipçisi olucam

• Merhaba arkadaşlar.Öncelikle hayırlı Ramazanlar hepimize.
    1.4 Multiair benzinli aracımla son iki gün içinde şehir içi yer yer akışkan ve yer yer durgun trafikte yakalamış olduğum 100 km lik yakıt tüketimi verilerimi sizinle paylaşmak istedim.Bu süreç içerisinde aracı mümkün olduğunca dikkat ederek ve aracın vites değişim ikazlarına uyarak kullandım.Trafiğin akışkan olduğu durumlarda gereksizce hızlanmak yerine akış hızında seyrettim.Sonuçtan çok memnunum.Aracında Blue and Me özelliği bulunan Dizel,benzinli motor kullanan forum üyeleri de Eco Drive programı üzerinden elde ettikleri verileri paylaşırlarsa sevinirim.

Bu arada kısaca Blue and me ve eco drive hakkında bilgi de vereyim.

Eco drive programı araçlarımızın ecu su içerisinde bulunan fiat tarafından geliştirilmiş bir basit telemetri programıdır.Bilgisayar arayüzüde Resimde paylaştığım gibidir.

Ekranda görünen mavi çubuklar araçta 100 km içerisinde yapmış olduğum yolculukları gösteriyor.Yani 100 km de toplamda 9 kere kontak kapatarak bu mesafeyi almışım.
    Çubukların uzunlukları ise bu yolculuklarda Blue and me programının benim sürüş verilerime dayanarak veriği puanlara göre uzayıp kısalıyor.İlk etapta mesafeye göre uzunmuş gibi algılanmasın.
    Son olarak ta en sağ tarafta bu yolculukların detaylı analizleri yer alıyor.

Blue And Me Sistemi aracında bulunup ta daha önce kullanmamış arkadaşlar için Eco Drive programını nasıl kullanılacağına dair link i de veriyorum.Yapmaları gereken çok basit.Yinede anlamadıkları bir konu olursa bu konu hakkında bana ulaşabilirler.

http://ecodrivenedir.com

Herkese iyi forumlar arkadaşlar.

-Yeni Fiat Bravo Kulübü-

• 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.