Canlı Yayın
Apple yeni iPad’leri tanıtıyor - Türkçe Simultane Çeviri ile Canlı Yayın
Şimdi Ara

-Yeni Fiat Bravo Kulübü- (167. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.787
Cevap
57
Favori
555.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hans5006

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım bravolar hakkında pek bilgim yok 2 gün önce 2009 model 110 binde beyaz, kazasız boyasız tüm bakımları yapılmış ilk sahibinden, 1.6 120 beygir dinamik plus dizel bir araç aldık 32.000'ye sizce fiyat nasıl ve birde hız sabitleyici nerde taktırabilirim fiyatlar nasıl taktıran varmı ankaradayım yardımcı olabilecek varsa teşekkür ederim.

kavaklıdere oto takar
    http://www.kavaklidereoto.com.tr/
  • quote:

Orijinalden alıntı: hans5006

Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım bravolar hakkında pek bilgim yok 2 gün önce 2009 model 110 binde beyaz, kazasız boyasız tüm bakımları yapılmış ilk sahibinden, 1.6 120 beygir dinamik plus dizel bir araç aldık 32.000'ye sizce fiyat nasıl ve birde hız sabitleyici nerde taktırabilirim fiyatlar nasıl taktıran varmı ankaradayım yardımcı olabilecek varsa teşekkür ederim.

Kişisel fikrim ne pahalı ne ucuz değerinde almışsınız aracı. Garanti olayını mutlaka uzatın. Benim aracımda direksiyon üzerinde airbag çatlağı oluştu durduk yere. Bravo'lardaki kronik sorunların başında geliyor maalesef. 1500 civarı fiyat çektiler gel de sinir olma.
  • cologne kullanıcısına yanıt
    Baktım garanti uzatmanın fiyatlarına pahalı değilmiş büyük ihtimal yaptırırım çok teşekkür ederim.
  • DXM06 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim.
  • dostlar selam

Bravo 1.6 mjet dualogic almayı düşünüyorum. sportstyle ve dynamic plus arasında kaldım.

sportstyle da konfor-süspansiyon-lastik büyüklüğü-yakıt tüketimi gibi farklar var mıdır ? spor olsun diye konfordan taviz verilmiş olabilir mi ?

kullanan varsa fikirlerinizi rica ederim.

tşk
  • Sheythan... S kullanıcısına yanıt
    (2008-2012) Sports Style'da 17 inç jant takımı, (2012-günümüz) Sport'ta ise 18 inç jant takımı kullanıldı. Dynamic pakette ise 16 inç jant sunulmakta. Bu jant farklılıkları elbet konforu etkiliyor. Benim aracım 18 inç Sport jantlı model. Kışlık lastiklerim için ise 16 inç orijinal Dynamic paket jantı aldım ve bütün kış onlara bindim. Şu an doğal olarak 18 inçler takılı konfor farkı çok net ama görüntü ve yol tutuşu da ona keza çok net. Süspansiyonlar dizel-benzinlilerin farklı sadece. Yakıt tüketimi de jant çapına göre ufak çapta değişiyor elbet.

Dynamic

Sports Style

Sport

Her şey ortada bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TMRT -- 10 Temmuz 2014; 2:59:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rocco1903

quote:

Orijinalden alıntı: VMTX

quote:

Arkadaşlar elimde 2013 model 5 bin km de t-jet bravo var ve şuanda kararsızım tüp taktırsam mı taktırmasam mı diye....yılda ortalama 10bin km yol yapıyorum araç benzinde 50 55 krş yakıyor.....fikirleriniz görüşleriniz nelerdir baya kararsız kaldım..

Merhaba
    Aracınıza ilk olarak tüp taktırmak yerine neden bukadar fazla yaktığını araştırmanız daha uygun olur gibi.Çünkü aracınız bahsettiğiniz rakamlara göre 100 km / 9.7 lt falan yakıyor ki bu rakam anormal giden birşeyler olduğunun habercisi bence.Bildiğim kadarı ile t-jet araçlar normal şartlarda 100 km / 8 lt yi geçmemesi lazım oda km de 40 kr eder.

Aracın fabrika verileri bile şehir içinde 8 lt nin üstünde ki gerçekte 10 lt civarında yakıyor normal hali bu yani..normal bir 1.6 motorda benzinde buna yakın yer diye düşünüyorum....yaptığım hesaba göre lpg de 12 lt civarı yakacak.. ayda 600 km yaptığımı düşünürsek.

LPG
    12 x 2,50 = 30 = kmde 0,30 krş x 600 = 180 tl + 50 tl benzin = 230 tl aylık yakıt.
    BENZİN
    10 x 5,13 = 0,51 krş x 600 = 306 tl

aradaki fark aylık 76 tl...... :D...aylık 75 tl daha verip benzinli binmek mi yoksa lpg taktırmak mı????...

ayrıca lpg kiti+ işletmesi muayenesi fln 2000 tl ye mal olsa 2 yıl gibi bir sürede anca amortiler....

yanlışım varsa düzeltin:)

Aracınızın fabrika verilerinde 8 lt civarı yaktığını gördüm.Fabrika verileri ve reel verilerin tutmaması ve reel de fazla değerler çıkması normal ancak ben kendi aracımı almadan önce araştırma yaparken t-jet motor kullanan fiat araçlarının da yakıt tüketim değerlerini paylaşan forumlardan edindiğim bilgiye göre yorum yaptım.t-jet ile ilgili bravo ve punto kullanıcılarının 7.5 lt ortalamalardan bahsettiğini gördüğümde benzinli araç almaya cesaretettiğimide söyleyebilirim. :D neyse önemli olan kendi hesabınızdır ve yazdıklarınız mantıklı bir hesap gibi görünüyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar elimde 2013 model 5 bin km de t-jet bravo var ve şuanda kararsızım tüp taktırsam mı taktırmasam mı diye....yılda ortalama 10bin km yol yapıyorum araç benzinde 50 55 krş yakıyor.....fikirleriniz görüşleriniz nelerdir baya kararsız kaldım..

Merhaba
    Aracınıza ilk olarak tüp taktırmak yerine neden bukadar fazla yaktığını araştırmanız daha uygun olur gibi.Çünkü aracınız bahsettiğiniz rakamlara göre 100 km / 9.7 lt falan yakıyor ki bu rakam anormal giden birşeyler olduğunun habercisi bence.Bildiğim kadarı ile t-jet araçlar normal şartlarda 100 km / 8 lt yi geçmemesi lazım oda km de 40 kr eder.

Aracın fabrika verileri bile şehir içinde 8 lt nin üstünde ki gerçekte 10 lt civarında yakıyor normal hali bu yani..normal bir 1.6 motorda benzinde buna yakın yer diye düşünüyorum....yaptığım hesaba göre lpg de 12 lt civarı yakacak.. ayda 600 km yaptığımı düşünürsek.

LPG
    12 x 2,50 = 30 = kmde 0,30 krş x 600 = 180 tl + 50 tl benzin = 230 tl aylık yakıt.
    BENZİN
    10 x 5,13 = 0,51 krş x 600 = 306 tl

aradaki fark aylık 76 tl...... :D...aylık 75 tl daha verip benzinli binmek mi yoksa lpg taktırmak mı????...

ayrıca lpg kiti+ işletmesi muayenesi fln 2000 tl ye mal olsa 2 yıl gibi bir sürede anca amortiler....

yanlışım varsa düzeltin:)

Aracınızın fabrika verilerinde 8 lt civarı yaktığını gördüm.Fabrika verileri ve reel verilerin tutmaması ve reel de fazla değerler çıkması normal ancak ben kendi aracımı almadan önce araştırma yaparken t-jet motor kullanan fiat araçlarının da yakıt tüketim değerlerini paylaşan forumlardan edindiğim bilgiye göre yorum yaptım.t-jet ile ilgili bravo ve punto kullanıcılarının 7.5 lt ortalamalardan bahsettiğini gördüğümde benzinli araç almaya cesaretettiğimide söyleyebilirim. :D neyse önemli olan kendi hesabınızdır ve yazdıklarınız mantıklı bir hesap gibi görünüyor.

çok dikkatli kullansam full ekonomi yapsam 9 lt yakar sanırım ancak altımızdaki turbo benzinli illaki ufakta olsa basıyoruz arada:)...artık katlanıcaz benzin masrafına yapcak bişey yok ayda 70 tl için lpg taktırmam sanırım....bu arada dün bir prins bayii ile görüştüm adam takmanızı tavsiye etmem randıman alamayız turbosu verimli çelşmaz çekiş kaybı yaşarsınız dedi buda bir dip not olsun.

• Lpg sisteminin bukadar teknolojik motorlu araçlara takılmasına bende sıcak bakmıyorum.Sonuçta arabaların motorları benzin ile çalışması ve en ekonomik olarak çalışması için tasarlanmış özel motorlar bunlar.Bildiğimiz klasik 16 valfli atmosferik motorlardan olsalar ozaman sıkıntı yok fikrindeyim.Ama işin içinde turbo sistemi değişken valf teknolojileri falan girince lpg sisteminin nekedar verimli olacağı konusunda şüpheciyim.
  • Merhaba arkadaşlar,

daha önce de buradan duyurmuştum ama işlerim yüzünden aracımı satmayı ertelemiştim.

Şu anda aracım 63 binde. 2009 model t-jet. Dynamic düz vites. ESP, yokuş kalkış desteği, hız sabitleyici, spoiler, marşpiyel, 17" jant.

Düşünen olursa özelden iletişime geçebiliriz.

Hayırlısı olsun bakalım.

İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatich -- 15 Temmuz 2014; 12:59:02 >

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-sifir-ayarinda-hatasiz-171725205/detay/

Uygun donanımlı dizel bir araç bakıyorum, bu araba dikkatimi çekti, sizce fiyatı nasıl en son ne teklif edilir böyle bir araca, kronik sorunları var mıdır ? teşekkür ederim şimdiden..
  • selam arkadaşlar ankarada ikamet etmekteyim 2010 model sport style bravom var 120 bg ilanı verdim. asist kit var araçta 117000 de istanbula sürekli gidip geldiğimden kilometre biraz arttı. ilgilenenler varsa yardımcı olabilirim fiyat olarak 32500 istiyorum 2 parça boya mevcut boyaları çamurluk ağızlarında sürtmeden ötürü.

aracın lastiklerini yeni değiştirdim kışlık lastiklerinide yanında vereceğim.

Birde 7000 küsür hasar kaydı var aracn airbagler açıldığı için bizde nasıl açıldığını anlamadık ama insanın başına geliyormuş demek ki.

sorusuz sıkıntısız bineceğiniz bir araçtır özellikle uzun yolda hiç yormaz.

plakasıda o zaman denk geldi FRR oldu belki özel istesen olmaz ama hoşuma gittiğinden tercih ettim

bütün bakımları ali uğurluda yapıldı zaten aracıda ordan aldık.

ilgilenen arkadaşlarıma merak ettikleri konularda yardımcı olurum.

saygılar...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ilk-sahibinden-temiz-bravo-1.6-mjet-120-bg-173135942/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mclearen -- 23 Temmuz 2014; 18:30:25 >

• arkadaşlar ben de 2009 model 1.4 benzinli fiat bravo var.sizin araçlarda hararet göstergesi nerede duruyor. ben de 90'ı biraz geçen yerde duruyor sürekli .bir de fanı açmadan önce bile göstergede hiç yükselme olmuyor hep sabit kalıyor....sorunum şu araç su kaynatıyor iniyorum bakıyorum fan açık değil biraz sonra açılıyor fan.açıldıktan sonra kaynama bitiyor... siz de hiç su kaynatan oldu mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mclearen

selam arkadaşlar ankarada ikamet etmekteyim 2010 model sport style bravom var 120 bg ilanı verdim. asist kit var araçta 117000 de istanbula sürekli gidip geldiğimden kilometre biraz arttı. ilgilenenler varsa yardımcı olabilirim fiyat olarak 32500 istiyorum 2 parça boya mevcut boyaları çamurluk ağızlarında sürtmeden ötürü.

aracın lastiklerini yeni değiştirdim kışlık lastiklerinide yanında vereceğim.

Birde 7000 küsür hasar kaydı var aracn airbagler açıldığı için bizde nasıl açıldığını anlamadık ama insanın başına geliyormuş demek ki.

sorusuz sıkıntısız bineceğiniz bir araçtır özellikle uzun yolda hiç yormaz.

plakasıda o zaman denk geldi FRR oldu belki özel istesen olmaz ama hoşuma gittiğinden tercih ettim

bütün bakımları ali uğurluda yapıldı zaten aracıda ordan aldık.

ilgilenen arkadaşlarıma merak ettikleri konularda yardımcı olurum.

saygılar...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ilk-sahibinden-temiz-bravo-1.6-mjet-120-bg-173135942/detay

Bu hasarin resimleri mevcutmu acaba? Size inaniyorum tabiki ama insan kendi gormek istiyor. Durustlugunuz ve ilginiz icin tesekkurler :)

• merahba beyler bende de 35 bin civarında araba alıcam aslında bravo hiç düşünmedim sebebide 2004 te 36 bin tl verip stilo aldık iyi hoş araba kazası belası yoktu ama 15 bin tl ye zor sattık desem yalan olmaz birde araba daha 80 km deydi düzgün kullanıyorduk lakin genelde arabanın sağından solundan ses geliyordu
    benim niyetim ford renault citroen yada peguot gibi bişey almaktı 120 lik bravo beni donanım olarak kendine çok çekiyor izmir de pek tutulan bir araba değil görüşüm linea ve punto oldukça var ama bravo pek gördüğümü söyleyemem
    kullanan arkadaşlar olarak 1.6 dizel 120 hp hakkında ne gibi düşünceleriniz var 35 bine 2009-2011 arası düzgün birşey bulabilirmiyiz
  • merhaba hocam hemen hemen aynı durumdayız benimde bütçem 35bin, kendimi bir anda bravo sevdasında buldum başka araba bakamaz oldum resmen, özellikler lav kırmızısına tutuduldum, ankarada dün lav kırmızısı gördüm bunu alacam başka çare yok diyorum, benim düşündüğüm otomatik olması tetikte bekliyorum, ama sizin dediğiniz gibi ikinci eli pek yok tutulmuyor araç daha doğrusu gördüğüm sıfır pek satmıyor, gerçi satılmıyan araç yok ikinci elde ama genede korkutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Love_For_You -- 29 Temmuz 2014; 23:00:04 >
  • sıfır fiyatı yüksek olduğu için tutulmuyor diye düşündüm ''o parayı verceğime 3-5 daha koyar ford veya jetta alırım '' düşüncesi var ama 2. elide pek yok benim korkum o. benim için stilo tam bir hayal kırıklığı oldu o yüzden çekiniyorum.
    ya motor ile ilgili bir sorun var yada stilo gibi nerden geldiği belli olmayan sesler var yoksa neden tutulmasın onu anlamıyorum
    çevremde kullanan biri yok iyice araştırıp öyle karar vericem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba
    2 ay dır bravo kullanıyorum ve herhangi bir tarafından ürkütücü veya can sıkıcı herhangi bir ses duymadım.Aksine araba gerçekten gayet tok bir araba.Aracın içindeki malzemeler çok üst seviye değil orası çok net ancak buna rağmen araç gayet başarılı düzeyde.Benim kullandığım model dynamic plus benzinli multiair.Aracımın yakıt tüketimi şehir içi 7 lt civarlarında.Araç şuanda 13 bin km de.Araçla yüksek hızlara çıktığımda yolda stabilitesini hiç bozmadan devam ediyor.Fren sistemi gayet başarılı ani bastığım zaman duramayacakmış gibi bir hissiyat vermedi.Aracın etrafta fazlaca görünmemesinin sebebine gelecek olursak fiat ın marka imajının kötü olarak bilinmesinden ve bu aracı yeteri kadar iyi pazarlıyamamasından kaynaklanıyor.
  • hocam sizin araç kaç model bulabilirmiyiz 35 bin civarı düzgün bir 120 lik bravo
  • hocam resimleri elimde yoktur aracı aldığımızdan bir kaç ay sonra karlı yolda kontrolden çıktım ve ön tampon sert bir şekilde kaldırıma vurdu ve airbagler açıldı sonra kaskodan komple göğüs değişti tamponda değişti bizde anlamadık nasıl olduğunu serviste 1000 de bir olsada olur denildi
  • 
Sayfa: önceki 165166167168169
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.