Şimdi Ara

Yeni devir işlemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Merak ettiğim şey öncelikle noterde işlem yaparken, aracı devralacak kişinin orada bulunması gerekir mi? Vekaletname olmadan bu işin halledilmesi mümkün müdür?

Bir de sistem nasıldı bugün çalışıyor muydu? İşlemleriniz ne kadar sürdü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eled -- 5 Mayıs 2010; 21:49:50 >

• devralacak kişi orda olmasada olur ama evrakların hazırlanması için kimlik numarasını vermesi gerekir, bu şekilde vezneye kadar geliyor süreç, veznede alan kişinin çıkan evraklara imza atması ve 70 tl lik devir ücretini ödemesi lazım(bu işte tamamlanabilir ama alıcı ve satıcının birbirini tanıması ve noterin de tanıdık olması lazım, imzayı sonra gelip atarsınız yani, ama riskli bence, şurası çok önemli yeni sistemde vezne onayından sonra devir gerçekleşmiş oluyor, o ana kadar parayı filan verseniz bi kaç evrak imzalasanız bile araç hala satıcının üstünde buna dikkat edin, siz işlemi yapıyorsunuz ve iş vezneye gelene kadar sistem gitmiş olabiliyor ve vezne onaylayamıyor, aracı aldım sanıp parayı vermeyin kesinlikle), sistem bu gün bi ara çalıştı ben aracın devrini aldım, ayrıca noter ruhsatınızı hemen trafikten gidip alabilirsiniz şeklinde yönlendirebiliyor, eğer noteri dinleyip giderseniz eliniz boş dönersiniz, çünkü noterin posta yoluyla(elden olmuyor) bazı evrakları trafiğe göndermesi lazım, bu güne kadar yapılan satışlardan ankarada trafiğe gelen hiç bir evrak yok, noterler alışamadı daha ama çözülür, kim ne derse desin yeni sistem gerçekten işi kolaylaştırmış, 10 dk da devir tamam, yeterince açıklayıcı oldu sanırım, hayırlı geceler.

• her şey iyi hoşta şu plaka işi olmamış ya ben şimdi istanbul plakasıyla kalacam ona yanıyom satarken zorluk çıkar tahminimce
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.