Şimdi Ara

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>> (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.963
Cevap
182
Favori
1.168.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şimdi bir yeni clio gördum kırmızı gündüz farları led çok şık. hemen arkasından kia yeni ceed oda çok şıktı yeni tasarımlarda arka cam oldukca küçük görünüyor geri görüşü engellemezmi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük ihtimalle bu aracın 1.5dci 90hp icon modelini alacağım. Siz olsanız siyah renk mi alırsınız yoksa kırmızı renk mi? Benim gönlüm siyahtan yana ama siyah rengi kimse tavsiye etmiyor.

Araçları birebir şu bu şekilde sipariş etmeyi düşünüyorum.

<<<<YENİ CLİO 4 PAYLAŞIM PLATFORMU ANA KONU>>>>

• quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

quote:

Orijinalden alıntı: swat882

quote:

Orijinalden alıntı: syakincil

ICON'da bile arka camlar manuel mi yoksa donanım listesinde ben mi göremedim arka elektrikli camı???Yoksa çok ilginç bir donanım listesi olmuş yağmur,far sensörü hatta otomatik klima bile var ama arka camlar manuel.

İcon Da arka camlar elektrikli

Konfigurator'da arka camlar manuel standart diyor. (icon versiyonunda bile öyle yazıyor)

Arka camlar manuel görünüyor ( icon model) saçmalamışlar. Hem de manuel standart yazıyor...Ne demekse artık. Yanlış yazdılar herhalde... Fiyatı düzelttiler bunu düzeltmediler. Benzin 4.82 TL ....

• quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Büyük ihtimalle bu aracın 1.5dci 90hp icon modelini alacağım. Siz olsanız siyah renk mi alırsınız yoksa kırmızı renk mi? Benim gönlüm siyahtan yana ama siyah rengi kimse tavsiye etmiyor.

Hic bir renk siyah kadar iyi durmuyor bence, fakat siyah clio 3 umu yikadiktan 3 - 5 saat sonra keske beyaz renk alsaydim
    diyorum kendime yinede yok ben aracini surekli yikarim her yikamadan sonra wax atarim diyorsan siyah arabani izlemenin tadi bir baska oluyor
    quote:

[simage][/simage][simage][/simage]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Büyük ihtimalle bu aracın 1.5dci 90hp icon modelini alacağım. Siz olsanız siyah renk mi alırsınız yoksa kırmızı renk mi? Benim gönlüm siyahtan yana ama siyah rengi kimse tavsiye etmiyor.

siyah cok asıl fakat temızlıgı cok sıkıntılı olur ve bu da bıraz can sıkıcı hal alıyor bellı bır zaman sonra..

kırmızı da cok cekıcı duruyor.. tabı gıdıp yakından gormek gerekır

• Bencede siyah çok güzel duruyor ama bu bakım kısmı bu kadar sorun olacaksa uzak durmam gerek sanırım. Haftada bir yıkamacıya götürebilirim, yani yapabileceğim en fazla bu olur wax ile falan uğraşmam mümkün değil zaten ne uygun yerim ne makinem ne de zamanım var.
  • arkadaşlar bu 0.9 motor nedir bi açıklarmısınız millet 1.2 ye bile binmiyor araba gitmiyor kasayı kaldırmıyor felan ama bakıyoum herkes 0.9 u almak istiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneryendi

arkadaşlar bu 0.9 motor nedir bi açıklarmısınız millet 1.2 ye bile binmiyor araba gitmiyor kasayı kaldırmıyor felan ama bakıyoum herkes 0.9 u almak istiyor

0.9 turbo benzinli motor ayrı , 1.2 lik atmosferik benzinli motor ayrı
  • Kırmızıda fiyat farkı var. 800 TL gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneryendi

arkadaşlar bu 0.9 motor nedir bi açıklarmısınız millet 1.2 ye bile binmiyor araba gitmiyor kasayı kaldırmıyor felan ama bakıyoum herkes 0.9 u almak istiyor

0.9 motor 90 BG, 1.2 motor 75 BG. Ayrıca 0.9 motorda turbo olduğundan torku yüksek ve alt devirlerden itibaren tork sağlanıyor. Yani hacimden ziyade tork, güç ve bunları hangi devirlerde verdiği daha önemlidir. Silindir hacmi vergi dışında bence hiç önemli değil.
  • Kırmızı renk siyah jant her arabada olur ama siyah renk kırmızı/mavi çizgiler birde bunlara uygun jantlar hiçbir arabada olmaz. Bende düşünüyorum ama n-cap e hemen her araç baz versiyonları ile giriyor. Çünkü baz versiyonları hafif oluyor ve araç daha az enerji taşıdığı için daha yüksek puan alıyor. Clio nun ve birçok mini aracın baz versiyonunun ağırlı 1000 kg nın altında. Güvenlikleri düşündürücü.
  • bugün renault müşteri temsilcisiyle görüştüm. arabaların 12 ekimde showroomlarda olacağını ve fiyatlarının da kesin olmadığını söyledi. internetteki fiyatlar eylül ayı fiyatlarıymış. ekim fiyatları değişebilirmiş. ama aynı da kalabilir dedi. bu nasıl iştir anlamadım. piyasaya çıkmadan fiyat açıklayıp, bir hafta sonra fiyatı değiştirirlerse şaşarım! sanırsam ötv farkı diye bindirecekler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: kebiikec

bugün renault müşteri temsilcisiyle görüştüm. arabaların 12 ekimde showroomlarda olacağını ve fiyatlarının da kesin olmadığını söyledi. internetteki fiyatlar eylül ayı fiyatlarıymış. ekim fiyatları değişebilirmiş. ama aynı da kalabilir dedi. bu nasıl iştir anlamadım. piyasaya çıkmadan fiyat açıklayıp, bir hafta sonra fiyatı değiştirirlerse şaşarım! sanırsam ötv farkı diye bindirecekler!

Fiyat düşebilir. Şu an zaten arttırılmış hali. Araca dokunmadan karar vermemek gerekiyor. Fiyatını haketmiyor olabilir. Renault malzeme kaliitesi iyice düştü. Müşterinin aracı gördükten sonra tepkisini görmeden fiyatla oynayamazlar. Arz talep meselesi. Bence fiyat üst donanım için düşecektir.Clionun Rakibi çok. Hedefleri büyük. Bu fiyatlara B segment rekabet isteniyorsa agresif fiyat gerekir. B segment hiç bir araç 35.0000 TL üzerini haketmiyor. Bu fiyatlara alıştırıldık sadece...

• gene 5 vites :( kendi zevklerim adıma tüh diyorum.
    90 bg olan 6 vites olsaydı bari dci de
  • 1.2 16v 75 BG ICON :33.990 TL

0.9 90 BG START STOP ICON :36.490 TL

AVANTAJLAR;

ORTALAMA YAKIT TÜKETİM AVANTAJI : 1 LT

TORK FARK: 30 NM

HIZ: 18 KM ( 182 KM - 164 KM )

GÜÇ :15 BG

Olmazsa olmaz fark yok. Sadece 1 LT avantaj için 2.500 TL değer mi ?

FARK : 2500 TL

YILDA MAX. 15.000 KM Yapsam

15.000 KM / 100 KM * 1 LT * 4,82 TL / LT ( BENZİN) = 723 TL ( YILDA 723 TL Fazla yakıt ücreti ödenecek )

Yaklaşık 3,5 Yılda bu fark kapanıyor. Bu arada araç alınırken farkı peşin ödüyoruz.

Sonuç : Bence yeni motor için değmeyecek bir bedel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erensan

1.2 16v 75 BG ICON :33.990 TL

0.9 90 BG START STOP ICON :36.490 TL

AVANTAJLAR;

ORTALAMA YAKIT TÜKETİM AVANTAJI : 1 LT

TORK FARK: 30 NM

HIZ: 18 KM ( 182 KM - 164 KM )

GÜÇ :15 BG

Olmazsa olmaz fark yok. Sadece 1 LT avantaj için 2.500 TL değer mi ?

FARK : 2500 TL

YILDA MAX. 15.000 KM Yapsam

15.000 KM / 100 KM * 1 LT * 4,82 TL / LT ( BENZİN) = 723 TL ( YILDA 723 TL Fazla yakıt ücreti ödenecek )

Yaklaşık 3,5 Yılda bu fark kapanıyor. Bu arada araç alınırken farkı peşin ödüyoruz.

Sonuç : Bence yeni motor için değmeyecek bir bedel.

Bu arada yılda 15.000 km yol için ne kadar para vereceğiz . Yılda yaklaşık 1000 LT benzin alacağız.

Yaklaşık 5.000 TL benzin parası vereceğiz.

İlave olarak 2000 TL vergi ve kasko gideri olacak... YUH diyorum...

Aracı alırken : % 60 üzeri vergi...Kullanırken benzin için hesaplayamadığım kadar vergi...

Yollar neden bu kadar sıkışık ve her seferinde bile bile yollarda gerekli gereksiz çalışma yapılıyor... Ne kadar çok çalışma o kadar yolsuzluk , o kadar trafik , o kadar vergi...

• CLio 4 1.2 C E5 Yeni Clio HB Joy 1.2 16v 75 bg --29.990 TL
    CLio 4 1.5 L E5 Yeni Clio HB Joy 1.5 dCi 75 bg-- 37.990 TL
    CLio 4 1.2 C E5 Yeni Clio HB Touch 1.2 16v 75 bg --32.490 TL
    CLio 4 0.9 S E5 Yeni Clio HB Touch 0.9 Turbo 90 bg Stop & Start --34.990
    CLio 4 1.5 L E5 Yeni Clio HB Touch 1.5 dCi 75 bg --38.990 TL
    CLio 4 1.5 S E5 Yeni Clio HB Touch 1.5 dCi 90 bg Stop & Start --40.990 TL
    CLio 4 1.2 C E5 Yeni Clio HB Icon 1.2 16v 75 bg --33.990 TL
    CLio 4 0.9 S E5 Yeni Clio HB Icon 0.9 Turbo 90 bg Stop & Start --36.490 TL
    CLio 4 1.5 L E5 Yeni Clio HB Icon 1.5 dCi 75 bg --40.490 TL
    CLio 4 1.5 S E5 Yeni Clio HB Icon 1.5 dCi 90 bg Stop & Start --42.490 TL

Bu fiyatlara bu araçlar alınır arkadaşlar.
    0.9 TCe 90 HP Icon modeli düşünülebilir...
  • şu satışlar başlasın bi deneme sürüşü yapalım,yakıt tüketimine bakalım bende 0,9 icon düşünüyorum umarım içi ferah yakıt tüketimi iyidir...sabırsızlıkla bekliyoruz
  • arkadaslar 0.9'a tup taktirmak mümkün olur mu? uc silindirli turbo motorlar tup kabul eder mi?
  • özellikle benzinli modeller için yazılan tüketim değerlerinin gerçeği yansıtacağını düşünmüyorum.o ortalama 6l den aşağı düşmez.ayrıca malzeme kalitesine de bakmak lazım.Hemen atlamak için erken.sonuçta bu fiyatlara polo & fiesta da alınabiliyor..
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.