Şimdi Ara

Yeni Çaylağa Ekipman Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
1
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Yeni alacağım motosiklet için ekipman konusunda yardıma ihtiyacım var, elimden geldiğince derdimi anlatmaya çalıştım, buyrun bakalım.
    Vitesli motosiklet tecrübem var, 100Km kadar trafiğe kapalı alanda kullanmıştım yani hepten yabancısı sayılmam. Rabbim kısmet ederse Mayıs ayı gibi 2. El bir CBR125r almak niyetindeyim. Biraz tecrübe kazandırır, parçası ucuz olur vs diyerek özellikle 125cc ve Honda ikilisini seçtim. Eh tabi biraz da görsellik olsun diyerek CB/CBF serisinden ziyade CBR istiyorum.
    Şimdi motosiklet marka/modeline karar verdiğime göre Mayıs'a kadar ekipmanlarımı ufak ufak dizeyim dedim. Öğrenci bütçesi ile öncelikli alacaklar olarak Kask-Mont-Eldiven-(Nakit kalırsa Dizlik) belirledim. Tabi bunlar içinde uygun bir bütçe. İşin açığı 1000-1200 Tl gibi bir bütçem olacak ilk etapta bunlar için. Kalan eksiklerimi (Sırt ve göğüs koruma zırhı-Bot-Pantolon) zamanla tamamlayacağım inşallah.

Şimdi gelelim sizden isteyeceğim tavsiyelere. Öncelikli olarak bakmış olduğum ve yoğunlaştığım 4-5 Kask modeli var.
    1- AGV K3 veya bulabilirsem K3sv
    2- Nolan N64
    3- Shark S700
    4- İcon Airmada
    Ortalama olarak 500-600 aralığındaki kasklara bakıyorum. Sizce bu 4 seçenekten hangisi/niçin tercih edilmedi?

İkinci olarak baktığım montlar konusunda yardım isteyeceğim.
    1- Dainese G. Laguna Seca Tex
    2- Dainese G. Air Frame Tex
    3- Revit Tarmac Air
    4- Revit GT-R Air
    5- Alpinestars T GP-R Air
    Bunlarda ortalama olarak 500-600 civarındaki yazlık tekstil montlar. Sizin tavsiyeniz niçin/hangisi olur acaba?

Ve son olarak eldiven konusu.
    1- Revit Torx
    2- Alpinestars Scheme Kevlar
    Bu konuda da 200 lira civarı bir bütçem var. Eldiven konusunda da bu ikisi veya başka bir model tavsiyenizi bekliyorum.

Yazım biraz uzun oldu kusura bakmayın lütfen ancak inanın çevremde bilgi sahibi kimse yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: carking58

Arkadaşlar merhaba. Yeni alacağım motosiklet için ekipman konusunda yardıma ihtiyacım var, elimden geldiğince derdimi anlatmaya çalıştım, buyrun bakalım.
    Vitesli motosiklet tecrübem var, 100Km kadar trafiğe kapalı alanda kullanmıştım yani hepten yabancısı sayılmam. Rabbim kısmet ederse Mayıs ayı gibi 2. El bir CBR125r almak niyetindeyim. Biraz tecrübe kazandırır, parçası ucuz olur vs diyerek özellikle 125cc ve Honda ikilisini seçtim. Eh tabi biraz da görsellik olsun diyerek CB/CBF serisinden ziyade CBR istiyorum.
    Şimdi motosiklet marka/modeline karar verdiğime göre Mayıs'a kadar ekipmanlarımı ufak ufak dizeyim dedim. Öğrenci bütçesi ile öncelikli alacaklar olarak Kask-Mont-Eldiven-(Nakit kalırsa Dizlik) belirledim. Tabi bunlar içinde uygun bir bütçe. İşin açığı 1000-1200 Tl gibi bir bütçem olacak ilk etapta bunlar için. Kalan eksiklerimi (Sırt ve göğüs koruma zırhı-Bot-Pantolon) zamanla tamamlayacağım inşallah.

Şimdi gelelim sizden isteyeceğim tavsiyelere. Öncelikli olarak bakmış olduğum ve yoğunlaştığım 4-5 Kask modeli var.
    1- AGV K3 veya bulabilirsem K3sv
    2- Nolan N64
    3- Shark S700
    4- İcon Airmada
    Ortalama olarak 500-600 aralığındaki kasklara bakıyorum. Sizce bu 4 seçenekten hangisi/niçin tercih edilmedi?

İkinci olarak baktığım montlar konusunda yardım isteyeceğim.
    1- Dainese G. Laguna Seca Tex
    2- Dainese G. Air Frame Tex
    3- Revit Tarmac Air
    4- Revit GT-R Air
    5- Alpinestars T GP-R Air
    Bunlarda ortalama olarak 500-600 civarındaki yazlık tekstil montlar. Sizin tavsiyeniz niçin/hangisi olur acaba?

Ve son olarak eldiven konusu.
    1- Revit Torx
    2- Alpinestars Scheme Kevlar
    Bu konuda da 200 lira civarı bir bütçem var. Eldiven konusunda da bu ikisi veya başka bir model tavsiyenizi bekliyorum.

Yazım biraz uzun oldu kusura bakmayın lütfen ancak inanın çevremde bilgi sahibi kimse yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Okuduğunuz için şimdiden teşekkür ederim.

Zaten en iyilerini saymışsın

Kaskta bu markaları hepsi çok iyi bende agv k4evo var fiber dış kabuk . Ama pinlock yok . Sprey ile buğu sorunu çözülmüyor. Bence Pinlocklu bir model seç.

Mont ve eldivenlerin markaları çok iyi. Yalnız eldivende bileğini koruyan ve avuç içi kayma yüzeylerinin kalın deriden yapıldığına dikkat etmelisin bence.

Benim naçizane görüşüm bu yönde ama benden çok daha tecrübeli insanlar var bu forumda. Onlar ne der bilemem.

Tekerin düz bassın.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.