Şimdi Ara

Yeni C-max/Grand C-max (1000+ kullanıcı) (174. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.578
Cevap
83
Favori
1.028.380
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • esas olarak turbolu araclardan bahsediyorum ama kişin soguk motora benzinli nomal motordada olsa yuklenmek dogru degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

selamlar
    daha önce dile getirdiğim bi konu vardı ön ızgaraya taş vb. girmesin diye koruma yaptırmak.
    bunun için şöyle birşey buldum ve sipariş ettim tam istediğim gibi ve düşündüğüm gibi
    bunu ön tamponun ızgaralı iç kısmına monte ettikmi tamamdır...

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=otelf8119&categoryId=20007071

iyi forumlar..

delimavii67 taktıktan sonra resmini gösterme şansın olabilir mi? Güzel birşeye benziyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: saimbaba

mazotlu araç kullananların herhangibir sıkıntısı var mı acaba?
    şimdi benziliden mazotluya geçeceğim ilk mazotlu arabam olacak, biraz tefaruattlı gibi geldi bana
    çalıştırıp 30 s beklemek, stopdan önce 1 dk beklemek, yokuş aşagı indikten sonra yüksek devire almamak herzaman nasıl uygulayacağız bilemiyorum.
    hayırlısı olsun bakalım...

bu güne kadar diesel motordan hiç sikayetim olmadı (sesi dışında), aksine torku, kuvveti, tasarrufu çok güzeldir. her ne kadar biz araçlarımız çok yakıyor falan desek de, siz benzinliden (aracınız tüplü değildiyse) mazotluya geçeceğiniz için sanki bedavaya aracaınızı kullanıyorsunuz gibi gelecek. ilk mazotlu aracımda ben böyle hissetmiştim... ahh ahhh çok güzel günlerdi
    ayrıca hiç öyle göründüğü gibi değil, bu çalıştırdıktan sonra biraz bekleme özellikle kış mevsiminde uygulanmasında yarar olan bir şey, motoru kapatmadan bekleme ise benzinli dizel fark etmez turbosu olan her araçta uygulanması zorunlu bir harekettir.
    amiyane tabirle çok kasmayın kendinizi, en geç 1 hafta içinde alışacaksınız ve vakai adiyeden olacak artık bu hareketler farkında olmadan yapar hale geleceksiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: cagcan75

quote:

selamlar
    daha önce dile getirdiğim bi konu vardı ön ızgaraya taş vb. girmesin diye koruma yaptırmak.
    bunun için şöyle birşey buldum ve sipariş ettim tam istediğim gibi ve düşündüğüm gibi

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=otelf8119&categoryId=20007071

iyi forumlar..

delimavii67 taktıktan sonra resmini gösterme şansın olabilir mi? Güzel birşeye benziyor..

Tabiiki montajdan sonra resim çeker koyarım.
    Ayrıca bunun plastik olanida varmış ama aluminyum olması daha güzel birde siyah...

• quote:

quote:

quote:

selamlar

iyi forumlar..

Ayrıca bunun plastik olanida varmış ama aluminyum olması daha güzel birde siyah...

Alimünyum ses yapabilir ama plastik dayanıksız mı olurdu bilmiyorum.

• quote:

selamlar

iyi forumlar..

Valla araştırma için tşkler. sanırım süper olur. sana zahmet montajdan sonra nasıl yaptığını ayrıntısıyla anlatırsan, bi de fotoğrafları koyarsan daha da süper olur. saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: fiko_cmax

Geçen günkü hararet gösgergesinin düşmesi sebebiyle servise gittim. termostat arızası olabilir dediler. sipariş geçtiler sanırım hafta sonu gelirmiş. bakalım beklicez artık.

Bir de F kaskodan 200 Tl servis kullanımım vardı, 31 aralık son günmüş. aracı haziranda aldığım için bakımda kullanamayacaktım. servisle konuştum,
    bagaj havuzu+yağ+yağ filtresi+hava filtresi 215 TL tutuyor. bunları şimdi alıp bakıma girdiğinde kullanacağım. F kaskosu olan arkadaşlar da böyle bişey yapabilirler sanırım. herkese iyi günler.

Servis doğru karar vermiş. Normal hararetine yükselmiş bir motor, rampa aşağı, her ne kadar yakıt kesmiş olsa da soğumaz. Çünkü motordaki termostatın görevi budur ( motoru mümkün olduğunca aynı hararette tutmak.) Motor ilk kalkışta normal ısıtılıp, normal hararetine kavuştuktan sonra rampa aşağı veya yukarı hararetinde bir değişiklik olmaması gerekir. Yükselmesi veya düşmesi termostatında bir arıza olduğunun göstergesidir.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Cmax deneme sürüşünde debriyaj pedalı bana sert geldi, sizcede öylemi bu trafikte benim için önemli...yanıtlayan olursa sevinirim...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hewes

quote:

quote:

quote:

selamlar

iyi forumlar..

Alimünyum ses yapabilir ama plastik dayanıksız mı olurdu bilmiyorum.

Mantıklı, ses ve tanpona sabitlenmesi durumuna dikkat etmek gerekir. Sonuçta aracın orijinalliğini etkileyen bir durum. Her durumu göz önüne almak lazım.

• Şu teli yaptıracak diğer arkadaşlar servise sormalarında fayda var, kışın etkilemeye bilir ama yazın belki tam hava girişini engelleyebilir diye düşünebilir servis, hararet ile ilgili zorlanma olabilir, çünkü radyatörü soğutan hava eskisine göre kesinlikle azalacak , azalan hava miktarı arabayı etkilermi servise sormanızda fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hewes -- 22 Kasım 2011; 19:51:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YarenYaşar

quote:

Orijinalden alıntı: fiko_cmax

Geçen günkü hararet gösgergesinin düşmesi sebebiyle servise gittim. termostat arızası olabilir dediler. sipariş geçtiler sanırım hafta sonu gelirmiş. bakalım beklicez artık.

Bir de F kaskodan 200 Tl servis kullanımım vardı, 31 aralık son günmüş. aracı haziranda aldığım için bakımda kullanamayacaktım. servisle konuştum,
    bagaj havuzu+yağ+yağ filtresi+hava filtresi 215 TL tutuyor. bunları şimdi alıp bakıma girdiğinde kullanacağım. F kaskosu olan arkadaşlar da böyle bişey yapabilirler sanırım. herkese iyi günler.

Servis doğru karar vermiş. Normal hararetine yükselmiş bir motor, rampa aşağı, her ne kadar yakıt kesmiş olsa da soğumaz. Çünkü motordaki termostatın görevi budur ( motoru mümkün olduğunca aynı hararette tutmak.) Motor ilk kalkışta normal ısıtılıp, normal hararetine kavuştuktan sonra rampa aşağı veya yukarı hararetinde bir değişiklik olmaması gerekir. Yükselmesi veya düşmesi termostatında bir arıza olduğunun göstergesidir.

evet servisteki, usta da hemen hemen aynı şeyleri söyledi. sanırım paylaştıkça daha çok şey öğreniyoruz. tş ederim.
    bi de ustaya dizel kullanımını sordum; ilk çalıştırmada motor soğukta olsa beklemeye gerek olmadığını, benzinli gibi kullanılabileceğini söyledi. sadece, motor sıcakken stop etmeden önce 30 sn kadar bekletilmesini, bunun turbonun durması için gerektiğini belirtti. iyi sürüşler...

• ben sorun olacağını sanmıyorum çünkü delikleri kum eleği gibi küçük değil,bal peteği aralığında yani çok küçük değil...
    bi deneyelim bakalım sorun olursada sökmesi zor değil, bizzat ben kendim yapacağım
    yapılış aşamasını resimlerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asdfg12

Cmax deneme sürüşünde debriyaj pedalı bana sert geldi, sizcede öylemi bu trafikte benim için önemli...yanıtlayan olursa sevinirim...

hayır sert değil aksine çok yumuşak
  • bizde kısmetse önümüzdeki aylarda grand cmax almayı düşünüyoruz. 5 kişilik olanın bagajı sanki biraz dar ve basık gibi geldi, köpeğimiz orada yolculuk yapacağı için grand cmax blazer mavi rengine karar verdik.
    5008i de çok araştırdık fakat ilk 10000km deki sesler, servise gitmeler benim gibi takıntılı bir insanı delirtir diye düşünerek vazgeçtik, ama bagajı ve ferahlığı hala aklımızda.
    cmax lerde ordan burdan ses gelme durumları nedir?
    bir de park asistanı için extra ücret istiyorlar, eşimde bende park konusunda sıkıntı yaşamayız, sistemde biraz değişik geldi ilk bakışta, park asistanı almazsak çok şey kaybetmiş olur muyuz acaba onu merak ediyorum.
  • arkadaşlar mrb, bu gün eşim akşam iş den eve yaklaşık 10 km mesafe sonrasında arabayı durduğunda uzun bir süre fan çalıştığını söyledi bende aşağı indiğimde fanın çalışması devam ediyordu, yaklaşık 2-3 dk sonra kesildi, tekrar çalıştırıp kapattığımızda fan tekrar 1-2 dk çalıştı, daha sonraki moturu durdurup çalıştırdığımızda fan devreye girmedi, hararet normal di her hangi bir arıza uyarısı da yoktu, hava sıcaklığı 6 derece bu havada bu fanın çalışması sizce normal mi?
  • Arkadaşlar selam aranıza katılmaya karar verdim ama bir sorum olacak; Beyaz, C-MAX Titanium + Park Yardım 0 faizkampanyası ile 57000 tl. Fiyat nasıl sizce? Daha uygun bulma şansım var mı?
  • arkadaşlar arka tampona kamera yerleştirsek lcd bilgi ekranınndan görüntü alabilirmiyiz fikri olan var mı teşelkkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: stranger0609

Arkadaşlar selam aranıza katılmaya karar verdim ama bir sorum olacak; Beyaz, C-MAX Titanium + Park Yardım 0 faizkampanyası ile 57000 tl. Fiyat nasıl sizce? Daha uygun bulma şansım var mı?

selamlar, bahsettiğin araç eğer dizel ise bence fiyat iyi aynı donanım ve renk aracı ekim başında 59000 tlye aldım. daha düşük bulabilirsin belki ama çok zor.
  • quote:

ben sorun olacağını sanmıyorum çünkü delikleri kum eleği gibi küçük değil,bal peteği aralığında yani çok küçük değil...
    bi deneyelim bakalım sorun olursada sökmesi zor değil, bizzat ben kendim yapacağım
    yapılış aşamasını resimlerim

hadi kolay gelsin, resimleri bekliyoruz...
  • 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.