Şimdi Ara

Yeni bir sistem toplamak istityorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhabalar. Başlıkta da bahsi geçtiği gibi yeni bir sistem topluyorum. Mevcut sistemim günün gerisinde kaldı ve yeni nesil oyunları verimli oynayamıyorum. Bunun için yeni bir sistem toplamaya karar verdim. Toplama sistemin daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Her neyse gelelim asıl konuya. Birkaç mağazayı gezdim. Bunlar arasında da hepimizin aşina olduğu Vatan Bilgisayar'a gittim. Ardından OEM ürünlerinin olduğu bölümde böyle bir sistem toplattım. Sistem tam olarak şöyle:

INTEL Core i5 2320 Soket 1155 3.0 GHz 6MB Cache 32nm İşlemci.
    MSI H61M-P21 Intel H61 (B3) Soket 1155 DDR3 1333MHz VGA Anakart.
    KINGSTON 4GB DDR3 1333 MHz CL9 Tek Modül RAM.
    ZOTAC GTX560 GDDR5 1GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı.
    THERMALTAKE V3 600W MidT ATX Siyah Kasa
    COOLER MASTER BRF-L12 120MM Kasa Fanı.

Bu sistem eksikleriyle beraber (HDD, DVD-ROM vs.) 1.321,00 TL ediyor. Eksiklerini ise mevcut sistemimden karşılamayı düşünüyorum. DVD-ROM falan tamam da, şu HDD uymazsa diye biraz endişeleniyorum. Hafızası bana yetiyor ki zaten bir de harici diskim var depolama için. O yüzden sizden bu konuda destek almak istiyorum. Bana yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim. Kendi sistemimdeki DVD-ROM vs. özelliklerini EVEREST Ultimate'den çektim.

DVD-ROM:

HDD:

Daha fazlası aklıma gelmedi aklıma geldikçe eklemeler yaparım. Dediğim gibi eksik veya gereksiz görülen şeyler varsa yardımcı olun lütfen. Pek anlamıyorum bu sistem toplama konusunda onun yüzünden genellikle yardıma ihtiyaç duyuyorum. Yazacaklarım bu kadar. Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brotherho0d -- 18 Haziran 2012; 15:58:14 >

• sadece oyun oynarım. oc yapmam benc kasmam v.s. dersen intele gerek yok. anakartı ve işlemcisi pahalı. amd karşılıklarını tercih edebilirsin. am3+ bak.

ram olarak 2*4 8 gb modellere yönelmeni tavsiye ederim. 1600 mhz den düşük olmaması iyi olur.

hdd varsa gerek yok ancak oyun oynayan birinin kesinlikle sistemine alması gereken birşey ssd. oyun içinde ara bekleme sürelerini pc açma kapama sürelerini oyunları programları kurma silme sürelerini v.s. inanılmaz derecede kısalttığını göreceksin.

120 gb lik sata3 ssd alabilirsin.

ekran kartı olarak 6850 ler şuanda çok uygun fiyatlara satılıyor. oyunlarda yeterli olur. ancak gtx 560 olsun dersen de güzel soğutmalı bir model olsun. bu kartın markaların incelemelerine bakmanı tavsiye ederim.

power gerçek 500 watt ise yeter. kasa ve power e para vermeye gerek yok. ancak değişiklik olsun dersen başka.

fan için walla bana hepsi sesli geliyor.

vatan bilgisayar ile muhattap olan ben ve başka şehirlerden arkadaşlarımın genel kanısı olarak diyebilirim ki şimdiye kadar gördüğüm en dandik ve kazıkçı firma.

abuk fiyatları var. indirim yaptık ayağına normale çekiyorlar fiyatları hatta buna rağmen yüksek kalıyor.

personelinden satış sonrasından iade garanti v.b. işlemlerinden kesinlikle memnun değilim. deli ederler sizi. hdd çalışmıyordur mesele olmaz ama diyelim ki 20 dakika devamlı yazma yapınca sıyırıor eror veriyor( hata tamamen sallama) bu hatayı anlatmak ve hdd yi değiştirtmek için en az 2 ay zamana çelik gibi bir sinire korkutucu bir tipe en olmazsa olmazı belirli yerlerde tanıdıklara ihtiyacınız var. ayrıca bin derecen su getireceklerinden gene müdürüne kadar herkezle muhattap olursunuz ama sonuç elde edemezsiniz

bunun yanında pek bişiden anlamıyorsanız kesinlikle uzak durun. anlatırsınız personele istediğinizi ancak onlar size ellerinde kalan ürünü kakalamaya çalışır.

ürün değiştirmek iade etmek v.s. imkansız. (birçok firma iade almasa da değişim yapıyor)

personeli zaten artist. karşısındakine salak muamelesi yapıyor.

internet sitesinden alacaksanı bişey diyemem ama aldıktan sonra sorun çıkmaz umarım. yoksa çok uğraşırsınız.

vatandan almanızı şiddetle tavsiye etmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgurozgel

sadece oyun oynarım. oc yapmam benc kasmam v.s. dersen intele gerek yok. anakartı ve işlemcisi pahalı. amd karşılıklarını tercih edebilirsin. am3+ bak.

ram olarak 2*4 8 gb modellere yönelmeni tavsiye ederim. 1600 mhz den düşük olmaması iyi olur.

hdd varsa gerek yok ancak oyun oynayan birinin kesinlikle sistemine alması gereken birşey ssd. oyun içinde ara bekleme sürelerini pc açma kapama sürelerini oyunları programları kurma silme sürelerini v.s. inanılmaz derecede kısalttığını göreceksin.

ekran kartı olarak 6850 ler şuanda çok uygun fiyatlara satılıyor. oyunlarda yeterli olur. ancak gtx 560 olsun dersen de güzel soğutmalı bir model olsun. bu kartın markaların incelemelerine bakmanı tavsiye ederim.

power gerçek 500 watt ise yeter. kasa ve power e para vermeye gerek yok. ancak değişiklik olsun dersen başka.

vatan bilgisayar ile muhattap olan ben ve başka şehirlerden arkadaşlarımın genel kanısı olarak diyebilirim ki şimdiye kadar gördüğüm en dandik ve kazıkçı firma.

abuk fiyatları var. indirim yaptık ayağına normale çekiyorlar fiyatları hatta buna rağmen yüksek kalıyor.

personelinden satış sonrasından iade garanti v.b. işlemlerinden kesinlikle memnun değilim. deli ederler sizi. hdd çalışmıyordur mesele olmaz ama diyelim ki 20 dakika devamlı yazma yapınca sıyırıor eror veriyor( hata tamamen sallama) bu hatayı anlatmak ve hdd yi değiştirtmek için en az 2 ay zamana çelik gibi bir sinire korkutucu bir tipe en olmazsa olmazı belirli yerlerde tanıdıklara ihtiyacınız var. ayrıca bin derecen su getireceklerinden gene müdürüne kadar herkezle muhattap olursunuz ama sonuç elde edemezsiniz

bunun yanında pek bişiden anlamıyorsanız kesinlikle uzak durun. anlatırsınız personele istediğinizi ancak onlar size ellerinde kalan ürünü kakalamaya çalışır.

ürün değiştirmek iade etmek v.s. imkansız. (birçok firma iade almasa da değişim yapıyor)

internet sitesinden alacaksanı bişey diyemem ama aldıktan sonra sorun çıkmaz umarım. yoksa çok uğraşırsınız.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Uyarılarınızı kesinlikle dikkate alacağım. Kasa, power ve fanı değiştirmek istiyorum. Kasam ve Powerim stok hiç değiştirmedim. Farklı bir şey olsun istiyorum. Hem toplama için iyi olabileceğini söylediler. Bu arada RAM'ler zaten 8 GB Yanlış yazmışım. 2*4 şeklinde . Hızını dikkate alacağım dediğiniz gibi. Bu arada Vatan Bilgisayar'dan hiç alışveriş yapmadım. Sadece geçenlerde dediğim gibi OEM'ine gitti. Servisleri hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim. HDD var ama SSDyi hiç düşünmemiştim. bunu da yazdım hocam. Son olarak da gerçekten INTEL işlemcilerin fiyatları çok uçuk. Ben de AMD'den yanayım aslına bakarsanız ama kime sorduysam INTEL dedi. Kafam karışık o yüzden. Bir de marka PC'ler hakkında düşünceleriniz nelerdir ? Onlarında fiyatları baya uygun geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: AlbusSeverusPotter

http://www.hepsiburada.com/liste/dente-gamezone-gtx7120-core-i7-3770k-35ghz-16gb-120gb-ssd-2tb-hdd-gtx560ti-2gb-windows-7-masaustu-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd300411&categoryId=34

bu bilgisayar sizce nasıl yorumlarınızı alabilirmiyim ?
    şimdiden teşekkürler

güzel pc ama anakartı m-atx olduğu için oc konusunda falan biraz sıkıntı yapabilir vede aynı paraya daha iyisi toplanabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Brotherho0d

quote:

Orijinalden alıntı: ozgurozgel

sadece oyun oynarım. oc yapmam benc kasmam v.s. dersen intele gerek yok. anakartı ve işlemcisi pahalı. amd karşılıklarını tercih edebilirsin. am3+ bak.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Uyarılarınızı kesinlikle dikkate alacağım. Kasa, power ve fanı değiştirmek istiyorum. Kasam ve Powerim stok hiç değiştirmedim. Farklı bir şey olsun istiyorum. Hem toplama için iyi olabileceğini söylediler. Bu arada RAM'ler zaten 8 GB Yanlış yazmışım. 2*4 şeklinde . Hızını dikkate alacağım dediğiniz gibi. Bu arada Vatan Bilgisayar'dan hiç alışveriş yapmadım. Sadece geçenlerde dediğim gibi OEM'ine gitti. Servisleri hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim. HDD var ama SSDyi hiç düşünmemiştim. bunu da yazdım hocam. Son olarak da gerçekten INTEL işlemcilerin fiyatları çok uçuk. Ben de AMD'den yanayım aslına bakarsanız ama kime sorduysam INTEL dedi. Kafam karışık o yüzden. Bir de marka PC'ler hakkında düşünceleriniz nelerdir ? Onlarında fiyatları baya uygun geldi.

performans olarak intel daha iyidir. ancak sizin yapacağınız işlemleriniz için amd çok yeterli bir işlemci. günlük kullanım için intel işlemci ve anakarta para vermek gereksiz. tabi para sorun değil ben markaya değer veriyorum derseniz başka

intel işlemci alırsanız 3 kanal yani 4*4*4 ram takınız işlemci destekler. 1600 ya da 2000 mhz.

amd alırsanız 4*4 alın. fx serisi ram kontrolcusu 1800 e kadar destek veriyor.

standart ev kullanıcısı için amd biçilmiş kaftan

işlemci soğutucusuda almanızı şiddetle tavsiye ederim. stock soğutucular iyi olmuyor

intel anakart ram almaktansa amd ye yatırım yaparsanız ekran kartı ya da ssd için bütçe çıkar.

marka pc leri şahsen tavsiye etmiyorum. her parçaya hükmedemiyorsunuz. mesela güzel bir işlemci ve ekran kartı koyup dandik anakart koyan çok marka biliyorum.

benim için elde kalmış ürünleri satma yoludur hazır toplanmış kasalar.

• Anakartı biraz daha ileriye dönük alın, sata 3 + usb 3.0 destekli olarak MSI tavsiye edebilirim;

http://www.teknobiyotik.com/donanim/anakart-mainboard/msi-h61ma-e35-b3-intel-h61-lga1155-ddr3-sata3-usb3-matx-anakart-ivy-bridge.html

Ramleri çalışma voltajı 1.5v olan ürünlerden alın Kingston sanırım 1.5v ona dikkat edin alırken.

Kasa ve psu f/p olarak işinizi görür ancak birebir 600w güç vermez o kasadaki psu Litepower serisi sanırım düşük segment bir üründür 500w ciavrı ancak güç verebilir bakmak lazım yine de bilginiz olsun.

• @ozgurozgel Hocam ben de AMD yanlısıyım. INTEL'ler gerçekten ateş pahası. Dediğiniz gibi AMD alırsam bütçem genişleyebilir. Şu anki işlemci soğutucum stok ve ben de gerçekten sorun yaşamaya başladım. Ben de pek marka pc yanlısı değilim zaten. Bu arada tespitiniz de tam oturmuş yani. Geçenlerde bir işlemci aldım. Şuanki sistemim marka pc 2.5 sene önce falan almıştım. Anakartı dandik. İşlemci uymadı. Performans alamıyorum. Tekrar başıma gelsin istemiyorum, destek alayım istedim. Bir de özür dileyerek bir SSD Tavsiyesi alabilir miyim?

@LEON-X Hocam verdiğiniz anakartı bir kağıda yazdım, değerlendireceğim. Bu arada PSU tavsiyeniz nedir sizin? Çünkü gerçekten hiçbir fikrim yok yani. Bu arada bütçem de çok geniş değil en fazla 1600 TL falan olabilir. Umarım sağlam bir sistem çıkar bu fiyata.He bir de unutmadan, şu anki HDD yeni toplayacağım sisteme veya verdiğiniz anakarta uyumlu olur mu? Sanırım SATA-II Yazıyor resimde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.