Şimdi Ara

Yeni başlıyorum Canon sx540 HS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yukarıda da belirttiğim gibi fotoğrafçılığa yeni başlayacağım. Aklımda DSLR makineler var ama fiyatları pahalı geldi ve farklı çekim senaryoları için farklı lesnler gerekiyormuş. O yüzden bende compact makinelere yöneldim.

Sizce 1600 tl fiyat bandında bu makina nasıldır? Önerilerinizi bekliyorum. Yarın alıcam çünkü bu yada önerdiğiniz makineyi.
    https://fotografium.com/urun/canon-powershot-sx540-is-fotograf-makinesi-11136

• 1.600 TL mi !
    Şu linke bir bakın, gördükten sonra bu makinaya 1600 lira vermek sizce mantıklı ise alın

Buyrun :https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison?attr18=daylight&attr13_0=canon_sx530hs&attr13_1=nikon_d3300&attr13_2=oly_epl5&attr13_3=sony_nex5t&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=400&attr16_1=400&attr16_2=400&attr16_3=400&normalization=full&widget=1&x=-0.8783397325566&y=0.1744677599117036

Düşünebilirsiniz ki buradaki Canon Sx530 HS ama foto kalitesi olarak farkı çook ama çok azdır. Yani zannetmeyin ki şu gördüğünüz diğerlerine zerre yaklaşabilmiş olsun Canon SX 540 HS de. D-slr'larda da otomatik ve sahneye göre seçim yapabileceğiniz hazır ayarlar var. Öyle her şeyini kullanıcının ayarlaması mecburi değil. Bir kompaktta yada şu baktığınızda ne var ise acemi kullanıcı için hepsi var d-slr'larda da. Öyle her çekim için bir şeyleri ayarlamak zorunluluğu yok. Olmadığı gibi de bu sensörlerinin çok daha iyi olmasından dolayı da en acemi kişi dahi d-slr yada aynasız ile şu makinanın çekeceğinden daha iyi görüntü kalitesi olan fotoğraf çeker. Zaten link gösteriyor işte. Aynı yere doğrultup otomatik ayarda Canon SX540 ile çektiğiniz fotoyu misal Nikon D3200 çok daha iyi çekecek.

Mesela :https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-nikon-3300-18-55-vr-ii-kit-sifir-kapali-kutu-garantili-magazadan-427894952/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 1 Mayıs 2017; 13:2:4 >

• O zaman mağazadan kendim gidip alabileceğim (İstanbul'da oturuyorum) Bir DSLR makina linki atabilir misiniz? 1500-1600 tl civarı. Önerdeğiniz makina olabilir , yada o civarda başka makina olabilir.

Ayrıca siz yazmadan şu makinalara da bakmıştım.
    Nikon coolpix p610
    Sony Hx400V

Bunlara ne dersiniz? :D
  • Bu makineler de sx540'tan çok farklı değildir. O parayı böyle makinelere verip de paranızı boşa harcamış olmayın. Siz en iyisi jiddi'nin de dediği gibi d3200 veya başka herhangi bir dslr veya aynasız makinelere yönelin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NightHunterTR

O zaman mağazadan kendim gidip alabileceğim (İstanbul'da oturuyorum) Bir DSLR makina linki atabilir misiniz? 1500-1600 tl civarı. Önerdeğiniz makina olabilir , yada o civarda başka makina olabilir.

Ayrıca siz yazmadan şu makinalara da bakmıştım.
    Nikon coolpix p610
    Sony Hx400V

Bunlara ne dersiniz? :D

Ben de İstanbul'da mağazadan uygun fiyatlı bir yer bilmiyorum.

http://www.akakce.com/dijital-slr-fotograf-makinasi/en-ucuz-nikon-d3300-18-55mm-lens-fiyati,2273551.html

Bir de genellikle online fiyatları mağaza fiyatlarından daha düşük olur. Ancak mağaza özel bir kampanya yapmış ise, denk düşerseniz online fiyattan ucuz satan bir yer bulabilirsiniz. Mesela bu yukarıdaki linkte "Vatan - Dünki fiyat 1.598 TL" görünüyor. Geçmiş, bitmiş o kampanya demek ki.
    Nikon d3300 bütçenizi aşıyor ise Nikon D3200 de alınabilir. Fotoğraf kalitesi olarak yine de yukarıda yazdıklarınızdan çok daha iyidir. Hatta bunlar ile siz fotoğrafçılığın RAW işleme yönlerini de öğrendikçe çok-çok daha iyi sonuçlar da alabilirsiniz ama yazdığınız makinalarda yapabilecekleriniz gördüğünüz fotoğraflardan pek ileri gidemez.

• 2.el dusunurseniz, sahibinden.com da cok temiz cihazlar var.

Sifir alacaksaniz, Sirkecide Dogubank ve Hayyam pasajinda sifir spot cihazlar bulabilirsiniz. Bu makineler ya calisiyordur, ya calismiyordur. Alirken kontrol ederseniz, sonrasinda problem olmaz.

1600 lirayi sakin o makineye vermeyin. 300 liralik makineden farkli cekecegi bisey yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.