Şimdi Ara

yeni başlayan birisi ne almalı-DSLR???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir arkadaşım amerikadan foto makinası alacak adamın fotoğraf makinesi tecrübesi 6600 dan ibaret yani filmli basit bi foto makinesi dahi doğru dürüst kullanmışlığı yoktur doğum günleri haricinde her neyse bu adam birden fotoya merak sardı bi daha para bulamam diyede kaliteli bişey alıcam diyo nikon d80 veya d70s alıcakmış büyük ihtimalle kit alır zaten lensten felan anlamaz tabiiki.Her neyse geçenlerde internetten banada gösterdi aleti nasıl felan dedi nebiliyim dedim benimde foto tecrübem onunla aynı seviyede.Peki bu adam bu aletlerden birini alırsa kullanabilirmi yada yeni başlayan birisi için bu tür aletler almak mantıklımı sizce?

• bence pek mantıklı degil ama ilgi seviyesi önemli tabi.
    bence sıradan bir compack makine ile baslamak daha iyidir.
    bazı insanlar alıp hemen sıkılır,
    bazıları 3 ay sonra fotografçı olur.

forum'daki fredycrouger arkadaşımız iyi bir örnektir :
    Konica Z2 ile başladı, bir çok şeyi ögrendi,
    daha sonra teknik detaya inip Pentax dSLR'ye geçti,
    şimdi ne yaptıgını bilerek çekim yapıyor.

tüm bunlar 3-4 ay içinde oldu ayrıca.
  • walla arkadaşın pek öyle fotoğrafçı olabileceğini sanmıyorum bir anda nereden geldi bu fotoğraf aşkı anlamadım zaten.Daha önce bu konularla ilgilendiğini hiç duymamıştım neyse benim asıl merak ettiğim bu düzeyde bi aletin kullanımıda zordur gibime geliyor zaten bi dslr olarak kullanamadıktan sonra d80 nin kompakt bi makinadan boyutları haricinde ne farkı kalır bilmiyorum.Geçenlerde dalga konusuda oldu zaten kızılötesi fotoğraf çekecekmiş başka bir arkda kızılötesi bitti artık bluetoothlusundan al diyince ortam yarıldı yaa.
  • quote:

Orjinalden alıntı: apolloturk

walla arkadaşın pek öyle fotoğrafçı olabileceğini sanmıyorum bir anda nereden geldi bu fotoğraf aşkı anlamadım zaten.Daha önce bu konularla ilgilendiğini hiç duymamıştım neyse benim asıl merak ettiğim bu düzeyde bi aletin kullanımıda zordur gibime geliyor zaten bi dslr olarak kullanamadıktan sonra d80 nin kompakt bi makinadan boyutları haricinde ne farkı kalır bilmiyorum.Geçenlerde dalga konusuda oldu zaten kızılötesi fotoğraf çekecekmiş başka bir arkda kızılötesi bitti artık bluetoothlusundan al diyince ortam yarıldı yaa.

yahu bana sanki işin içinde paparazzilik vey rönt varmış gibi geldi

şayet böyleyse, iyi bir telezoom da almasını söyle bari.

• beklerim walla zaten iki tane rus kız var geçen acayip kesiyodu onları.
  • Bu arkadas gibi bende bu yaz calistim ve hiç hesapta yoktu digital foto. makinesi almak fakat sonra dusundum ablamlarda vardi güzeldi böyle özel günleri gittikleri yerleri cekmisler bende bir tane alsam iyi olacak dedim.Sonra arastırmaya basladım once canon 540 falan sonrasin da 620 dedimki ya almısken uzun sure gitsin Canon Powershot s2 IS aldim :) simdi yavas yavas ogreniyorum.
  • Kişiden kişiye değişir, bence fotoğraf konusunda birşeyler öğrenmek isteyenler için canon s serisi çok ii bir başlangıç
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.