Şimdi Ara

Yeni başlayacak biri için sorunsuz 3D printer önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
2
Favori
1.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Son zamanlarda 3D yazıcı baskıları vs sosyal medya hesabımda çok görmeye başladım ve beğeni attıkça daha da çok gelmeye başladılar bu da birazcık heveslendirdi.

Aklımda bir kaç model vardı ama o olmasın bu olsun, şu olsun derken 5.000 TL den 10.000 TL lere dayandı fiyat.

Baktığım zaman Ender çok kullanılan bir marka sanırım ama sorunları da çok. Her yeni modelde geri dönüşleri çok iyi değerlendirip bu sorunları giderdiklerini duydum ancak daha dün açılan bir konuda arkadaşımızın biri yeni makineyle sıkıntılar yaşadığını belirtmiş.

Ben tamamen hobi amaçlı olarak özellikle sorun, sıkıntı çıkarmayan varsa yazılımını sorunsuz kullanabileceğim FP bir yazıcı almak istiyorum. Gerek satış gerek satış sonrası desteği vs olsun önerilerinize açığım Max bütçe 10.000 TL ama doğrudan da 10.000 TL lik de önermeyiniz :)

• Merhaba,

Ben de yeni başlayan birisi olarak Creality 3 S1 aldım ve memnunum. Creality 3 V2 alıp da sonradan takılan bir çok modifiye hali hazırda S1'de var.

Otomatik level ayarı, manyetik esnek tablası gibi özellikler yeni başlayanlar için büyük nimet.

• quote:

Orijinalden alıntı: gozcelik

Merhaba,

Ben de yeni başlayan birisi olarak Creality 3 S1 aldım ve memnunum. Creality 3 V2 alıp da sonradan takılan bir çok modifiye hali hazırda S1'de var.

Otomatik level ayarı, manyetik esnek tablası gibi özellikler yeni başlayanlar için büyük nimet.

Peki hocam sorunla karşılaştınız mı? Karşılaştıysanız nasıl sorunlarla karşılaştınız?

• CcOsmanLı kullanıcısına yanıt

selam bende de üstteki arkadaşın yazdığı yazıcının aynısı var.

temmuzda aldım 8 ay falan oldu. İlk öğrenme sürecinde tablaya yapışmama vs model kaynaklı bazı ufak tefek sorunlar yaşarsınız, radye atarsınız düzelir veya modeli çevirirsiniz düzelir. Onun dışında satıcıların sarf malzeme diye tabir ettikleri tabla eskir, nozzle eskir bunları değişirsiniz. Yazıcı kaynaklı fazla bir sorun yaşamadım kullandığım 7 ay içerisinde. Fikkat edilmesi gereken ufak tefek noktalar var zamanla öğreniyorsunuz. Sormak istediğiniz daha spesifik bir soru varsa cevaplayalım. Son 2 aydır pek bakamıyorum iş yoğunluğundan dolayı. Sorunuz varsa cevaplarım.

• Osiris34 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam yorumunuz için olursa tabi ki sorarım  

iyi günler, bende creality cr-6 se satın aldım hobı amaclı yenı baslıcam ınsaallah.. yazıcı bır haftaya kadar gelıcek. yenı baslayacagım ıcın rehber nıtelıgınde bır kaynak tavsıye edermısınız bende bır yandan arastırıyorum ama sızden de rıca edebılırmıyım. bırde nozzle ve filament olarak marka ne tavsıye edersınız guvenılır satın aldıgınız yerler var mıdır.

• quetm kullanıcısına yanıt

hayırlı olsun, 3d yazıcı çok zevkli bir hobi. Ben genelde 3d modelleri thingiverse üzerinden indiriyorum, orada model açıklamasında yazan şeyleri (duvar kalınlığı, iç duvar hattı genişliği, alt katman kalınlığı, vazo modu vb.) araştırdıkça ilerleme oluyor. Mesela cura'da hangi ayar ne işe yarar diye YouTube da arattığımda hangi kanal çıktı ise ona bakıyorum yani belli bir kanaldan bakmadım. Ama Türkçe olarak şu kanallar güzel:

3d yazıcı Türkiye

birşeyler yapalım erbil

free 3d model siteleri:

Printables, thingiverse

eğer daha detaylı büyük modeller, Marvel karakterleri vs. isterseniz bir telegram grubu var davet linki atabilirim

nozzle olarak da creality nin 5li paket orijinal 0.4 nozzle u var onu öneririm

0.2 ve 0.6 nozzle deneme amaçlı aldım ama takma şansı henüz olmadı

tabla olarak cr6 se lerde hangi tabla var bilmiyorum ama alt kısmı metal olan tabla ise kesinlikle onu kullanmayın, çift taraflı magnet tabla var çok iyi, onu kullanıyorum tavsiye ederim. Model direkt çıkıyor sizi uğraştırmıyor. 180 TL civarına almıştım eskidi bir tane daha aldım.

• bende de cr yazıcı var ve tabla artık yapışmıyor. 3M bant aldım oda işe yaramadı prit ve saç spreyi ile idare ediyorum ama zorluyor genellikle çıktılarıma taban ekliyorum slicer programda anca o şekilde alıyorum bu da bana zaman ve masraf ve gereksiz flament harcaması olarak dönüyor. Taban olarak ne önerirsiniz değiştiren var mı cam kestirdim onda da durum aynı prit olmadan yapışmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Osiris34

hayırlı olsun, 3d yazıcı çok zevkli bir hobi. Ben genelde 3d modelleri thingiverse üzerinden indiriyorum, orada model açıklamasında yazan şeyleri (duvar kalınlığı, iç duvar hattı genişliği, alt katman kalınlığı, vazo modu vb.) araştırdıkça ilerleme oluyor. Mesela cura'da hangi ayar ne işe yarar diye YouTube da arattığımda hangi kanal çıktı ise ona bakıyorum yani belli bir kanaldan bakmadım. Ama Türkçe olarak şu kanallar güzel:

3d yazıcı Türkiye

birşeyler yapalım erbil

free 3d model siteleri:

Printables, thingiverse

eğer daha detaylı büyük modeller, Marvel karakterleri vs. isterseniz bir telegram grubu var davet linki atabilirim

nozzle olarak da creality nin 5li paket orijinal 0.4 nozzle u var onu öneririm

0.2 ve 0.6 nozzle deneme amaçlı aldım ama takma şansı henüz olmadı

tabla olarak cr6 se lerde hangi tabla var bilmiyorum ama alt kısmı metal olan tabla ise kesinlikle onu kullanmayın, çift taraflı magnet tabla var çok iyi, onu kullanıyorum tavsiye ederim. Model direkt çıkıyor sizi uğraştırmıyor. 180 TL civarına almıştım eskidi bir tane daha aldım.

öncelikle vakit ayırıp mesaj attıgınız ıcın tesekkur ederım,

önerdiğiniz kanalları takıbe aldım oralardan ilerliyecegim saolun :) suan detaylı modeller ıcın erken oldugunu dusunuyorum fakat takıp etmek ısterım telegram ıcın lınk atarsanız sevınırım.

ilk filimentimi ve nozzle ucları aldım, siz hangi marka filiment tavsıye edersınız alısverıs yaptıgınız sureklı bır sıte varmı acaba..

makıne bugun ıtıbarı ıle elıme ulastı aksama kurulumu yapıcam ınsallah.. tabla cam dıye blıyorum ama aksama kontrol edecegım artık.. eger tablada yapısma sorunu olursa tavsıyenızı deneyecegım..

cura yı karıstımaya basladım bıle 2-3 tane gcode cıkarttım bıle :) destek gereken modeller uzerıne alıstırma yapıyorum suan ıstedıgım desteklerı kaldırma eklemeyı ogrenmeye calısıyorum :)

• Merhaba, farklı başlık olmaması adına buraya yazmak istedim.

Hobi amaçlı 3d printer almak istiyorum. Creality Ender 3 ile yüzlerce baskı aldım ancak sorunları ile uğraşmaktan (tablayaya yapışmama, nozzle tıkanması vs.) gına geldi. Şimdi alacağım printer sürekli çalışmayacak, haftada 5 baskı belki. Hobi amaçlı kullanacağım, önerileriniz nelerdir? Aklımda Cr 6 se var ama nasıl olduğunu yeterince bilmiyorum.

• Freedom2540 F kullanıcısına yanıt

ayni fiyat araliginda Sovol sv06 var. kesinlikle fiyatinin altinda satilan bir printer

• Ben de renkli baskı alabileceğim bir yazıcı bakıyorum ama bu fiyatlar gerçek mi :)) 67bintl diyor en ucuzu ben mi yanlış bakıyorum :)

• Freedom2540 F kullanıcısına yanıt

Cr-6 se iyidir. 3cü yazıcım... gayet memnunum. Yapışmama sorununa gelince.... kesin çözüm: cam üzerine saç spreyi :) ABS'de bile hiç sorun yaşamadım.

hocam telegram gurubuna davet linki verebilirseniz süper olur.

• barmagan B kullanıcısına yanıt

pm den yolladım hocam

telegram grubunu bana da atar mısınız?

• the_maske kullanıcısına yanıt

gönderildi 

Hocam banada atma sansınız varmı şimdilik 3 d yazıcı alma arifesindeyim. Şimdiden teşekkürler.

• denizcaptain kullanıcısına yanıt

telegram kanalını bana da atabilir misiniz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.