Şimdi Ara

YENİ AVENSİSTEN TIKK YOKK !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yeni avensisle ilğili gelişme var mı ? insiğnia gelmeden boy boy reklamları opelin web sitesinde mevcutken hatta yazıştığımız forumda passatla kıyaslaması bile yapılırken AVENSİS ten tık yokk ! toyota forumunda bile ses seda avensis yok ! acep ülkemize gelecek modeli iç aksam olarak farklımı olacak ? toyotasa koskocaman lcd ekranlı naviğasyonu avensise kodurtmaz gibi geliyor ama...

• aynen arkadaşım çok doğru düşünüyorsun
  • iki toyota bayisi ile konuştum...yeni kasa avensis 2009 yazında gelecek dediler
  • bana da 2009 şubat demişlerdi hatta urban cruiser ile birlikte gelecekmiş.
  • kasayı gördük. kimseyi heyecanlandırmadı. merak etmiyorum doğrusu.
  • bende en çok fiyatı merak ediyorum abuk sabuk motor seçenekleri koymuşlar bakalım nasıl fiyatlandırma yapacaklar. (2.0 d4d motor 120 beygir varmı böyle saçmalık yahu)
  • quote:

Orjinalden alıntı: aya027

bende en çok fiyatı merak ediyorum abuk sabuk motor seçenekleri koymuşlar bakalım nasıl fiyatlandırma yapacaklar. (2.0 d4d motor 120 beygir varmı böyle saçmalık yahu)

bence toyota birşeylerin farkına vardı. varmakda zorunda. rakiplerini fuarlarda gördüler. aracın içini kimseye göstermediler. kasada olmasada iç dizaynında bizi şaşırtacak bazı yenilikler bekliyorum. hiç birşey yapamazlarsa fiyatını makul yapmak zorundalar.
  • bence toyota birşeylerin farkına vardı. varmakda zorunda. rakiplerini fuarlarda gördüler. aracın içini kimseye göstermediler. kasada olmasada iç dizaynında bizi şaşırtacak bazı yenilikler bekliyorum. hiç birşey yapamazlarsa fiyatını makul yapmak zorundalar.

Bu kriz havasından sonra herhalde fiyatta biraz daha düşünürler
  • arkadaşlar youtube'de içinide gösteren video var
  • bir daha avensis mi ? Asla !
  • quote:

Orjinalden alıntı: nerki

bir daha avensis mi ? Asla !

peki neden?
  • 1. Avensisin 2. eli berbat hatta berbat ötesi ; 47500 ytl e mal olan ve henüz 3 yaşında olan avensisimi 25300 ytl e zor zar sattım. Hangi otomobil sitesinde var bana söyleyin araçlarının tahmini 2. el fiyatlarının ilan edildiğini ???

2. avensis te opsiyonel donanım yok !

3. c control ESP ASR D seğment araçların çoğunda standart mevcutken avensisin 1,6 serisinde c control yok !
    (PASSAT TA MONDEO DA C5 )

4. Toyota teknolojik ilerlemeleri geriden takip ediyor .. şu an corolla dizellerde bulunan hafif rampada geri kaçırma problemini çözmekten aciz... citroen c5 ne bileyim jetta vs bile hill holder proğramı varken toyotada yokk !!

5. toyotanın dizelleri zayıf . avensis dizel gerek torku gerekse beygir gücü rakipleriyle boy ölçüşemeyecek düzeyde geri. hele birde yarise yani yaklaşık 1000 kğ araca koyduğu dizel motorun aynısını corollada kullanması ise çok tuhaf !!!!

quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

quote:

peki neden?

• Çok haklısın arkadaşım tamamen katılıyorum sana
  • 1- doğrudur, bu sorunu çözmek için toyotanın çok iyi bir avensis yaratması lazım

2,3,4 - bunlar tamamen toyotanın satış politikasından kaynaklanıyor. daha az çeşitlilik daha düşük maliyet vs... müşteri kazanma açısından dezavantaj

5 - toyota nın dizelleri zayıf değil, bunu kabul etmiyorum, sorun ülkemizdeki vergi sistemi, ötv oranlarındaki saçma durumlar olmasa corollayı 2.0 dizelle, avensisi de 2.2 dizel ile satacaklar. vw grubunun c segmentteki dizelleri de bu sistemin kurbanı maalesef. teknoloji gelişti, herşey değişti ama bu saçmasalak sistem değişmedi

quote:

1. Avensisin 2. eli berbat hatta berbat ötesi ; 47500 ytl e mal olan ve henüz 3 yaşında olan avensisimi 25300 ytl e zor zar sattım. Hangi otomobil sitesinde var bana söyleyin araçlarının tahmini 2. el fiyatlarının ilan edildiğini ???

2. avensis te opsiyonel donanım yok !

3. c control ESP ASR D seğment araçların çoğunda standart mevcutken avensisin 1,6 serisinde c control yok !
    (PASSAT TA MONDEO DA C5 )

4. Toyota teknolojik ilerlemeleri geriden takip ediyor .. şu an corolla dizellerde bulunan hafif rampada geri kaçırma problemini çözmekten aciz... citroen c5 ne bileyim jetta vs bile hill holder proğramı varken toyotada yokk !!

5. toyotanın dizelleri zayıf . avensis dizel gerek torku gerekse beygir gücü rakipleriyle boy ölçüşemeyecek düzeyde geri. hele birde yarise yani yaklaşık 1000 kğ araca koyduğu dizel motorun aynısını corollada kullanması ise çok tuhaf !!!!

quote:

Orjinalden alıntı: utkucay

quote:

peki neden?

• dod.com.tr de tahmini fiyatlar var.

ARACINIZ : TOYOTA AVENSIS 1.6 COMFORT
    MODEL YILI : 2006
    KM : 50.000
    27.150,00 YTL - 30.200 YTL

-----------------------------------------------------------------------
    ARAÇ BİLGİLERİNİZ

ARACINIZ : VOLKSWAGEN PASSAT 1.6 102 HP TRENDLINE
    29.550,00 YTL - 32.800 YTL
    ------------------------------------------------------------------------
    ARAÇ BİLGİLERİNİZ

ARACINIZ : OPEL VECTRA 1.6I 16V COMFORT
    21.700,00 YTL - 24.200 YTL
    -------------------------------------------------------------------------
    ARAÇ BİLGİLERİNİZ

ARACINIZ : RENAULT LAGUNA II 1.6 16V EXPRESSION
    MODEL YILI : 2005
    17.950,00 YTL - 20.100 YTL

Sonuç Avensis öyle dendiği gibi 2. el de rakiplerine göre çok değer kaybettirmiyor bilakıs daha az kaybettiriyormuş...

Not:karşılaştırmalarda 1.6 benzinli baz modelleri aldım.

• hiç merak etmıyorum çunku ulkemızde segmentındekı araçlar çok daha ıyı tutuyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mnr980

hiç merak etmıyorum çunku ulkemızde segmentındekı araçlar çok daha ıyı tutuyor

aynen katılıyorum, soğuk araba
  • bunun tek sebebi bence avensisin tasarım olarak hayal kırıklığı olmasıdır. Bi insigniaya bakın aradaki farkı görün. Avensis gerçekten insanı heycanlandırmıyor.
  • Evet biraz öyle. Avensis biraz kübik mi duruyor ne, böyle daha yaşlı işi, biraz daha iddiasız duruyor. İnsignia ya ve C5 in arkasına bittim eridim resmen. Ama avensis tasarım olarak onların yarattığı etkiyi yaratmadı. Biraz zor olacak, ama megane 2 nin ilk çıktığı dönemler gibi sıradışı bir tasarım yapabilse tozu dumana katar. Toyota sorunsuzluğu ve muhteşem tasarımın bir araya gelmesi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.