Şimdi Ara

Yeni aldığım anakartı çalıştıramadım (abit sg-72)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Abit SG-72 Sis964L anakart aldım. Ama bir türlü çalıştıramadım. Şöyle ki anakarta elektrik geliyor (fan çalışıyor), ama sistem başlatılamıyor. Yani ekrana hiç görüntü gelmiyor. Celeron1.7 478pin işlemcim ve 256 ddr 333 ram'im var. Acaba board işlemciyi veya ram'i desteklemiyor olabilir mi? Sizce muhtemel problem nedir?
    Bu arada bios'u resetlemeye de çalıştım. Ayrıca monitörde herhangi bir problem de yok.
    İlginiz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FreeCare -- 28 Mart 2005, 1:18:38 >

• power supply yi değiştirip denersen iyi olur ve board da oturmayan birşey varsa kontrol et ram cpu akrankartı vs..
  • bios ta işlemcinin kac görundugunu kontrol et.o anakartı bilmiyorum.ama bazı anakartlar işlemcinin ayarlarını belli bir degerde kilitliyor.baska işlemci takınca biosta hala öbur işlemcinin degerleri oldugu için acılıs yapamıyor.bios u default ayarlarına getirip denersen duzeliyor.
  • Dostum..
    once anakart uzerinden power soketlerini ayir yani ana karta hic elektirik gelmesin.. biosu bi sifirla
    oyle dene daha sonrada bios ayarlarini yaparsin.. anakartin kitapcigini oku ve jumperleri kontrol et
  • sistem özelliklerini tam olarak yazar mısın? hd, vga, ram, işlemci vb..
  • Arkadaşlar ekrana bios ekranı dahil hiçbir görüntü gelmiyor. Farklı power supply ile denedim olmadı. Ayrıca board'a takılı herhangi bir kart yok, tüm slotlar boş. Anakartın kitapçığında yazanları uyguladım ama sonuç nafile. Power'ı ayırıp biosu sıfırlamayı denedim olmadı. Pil ile resetlemeyi denedim yine olmadı.
    Ve daha önce board'a herhangi bir işlemci vs. takmadım.
  • anakarta bak 400 fsb destegı yoksa calısmayabılır....
  • Bilgisayarin haporlerini bagla sonra tekrar calistir. Sana bir bipleme sesi verir sonra anakart kitapcigina bak o bipleme ne anlama geliyorsa sorun odur. Ornegin 3 kere uzun uzun biplerse sorun ramdedir gibi...
  • FunKsTaR anakart kutusunun üzerinde 800 fsb yazıyor.
    Hoparlörü takmayı denedim ama ses falan gelmiyor. Birşey hatırlayım. Eski anakartım da aynı şekilde bozuldu diye bunu almıştım. Bu da çalışmadı. Eski anakartı servise götürdüm ölmüş dediler.
    Yenisinde de aynı problem olunca Power Supply ile ilgili bir problem vardır diye yenisini aldım yine aynı şey. Ledlerle ilgili bir problem olabilir mi? İşlemci ve ram takılı olmadan ekrana hiç mi görüntü gelmez?
  • dostum 800/533 fsb destegı olan kartların cogunda artık fsb 400 destegı yok buna gore anakart kıtapcıgına bak....orada yazar cunku cel 1.7 400 fsb dir.....
  • arkadaşlar yardımlarınız için Teşekkürler. Bugün anakartı aldığım firmaya verdim, bir bakacaklar. Onların demesine göre celeron 1.7 çalıştırması lazımmış.
  • O anakart celeron 2.4 çalıştırır.Aynı pın 1.7 yide çalıştırması lazım..
  • Arkadaşlar anakartta bir sorun yokmuş. İşlemcim rahmetli olmuş Arka arkaya önce anakartımı sonra işlemcimi kaybettiğimi öğrenmek koydu Sağlık olsun bunu bulamayanlar da var.
    İlginiz için tekrar Teşekkür Ederim.
  • evet dostum abit'in sitesinden baktım 400/533/800 desteklıyo...benım demek ıstedıgım bazı anakartlar 533/800'ü desteklediği konusundaydı....kusura bakma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.