Şimdi Ara

Yazılım Geliştirme Ücretleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yazılım geliştirme ve IT danışmanlığı gün ücretleri hakkında bilgisi olan var mı acaba? Eminim ki aramızda bu işi kendileri yapan veya bu işi yapan şirketlerde çalışan arkadaşlarımız vardır. Tabii fiyatlarla birlikte karşılık düşen eğitim seviyesi (lise mezunu olup da bu işi yapan arkadaşlar da var, 2 yıllık üniversite bitiren de, ilk 5 üniversiteden birinde bilgisayar mühendisliği okumuş olan da) ve tecrübe seviyesini de yazarsanız daha sağlıklı olur. Sadece piyasa ortalaması şudur deseniz de olur.

İsteyen arkadaşlarımız varsa pm gönderebilirler.

• hangi alanda? web yazılım dersen farklı bir fiyat çıkar ERP dersen ona göre çıkar bu boyle gider...
  • Tutturan tutturabildiğine yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

hangi alanda? web yazılım dersen farklı bir fiyat çıkar ERP dersen ona göre çıkar bu boyle gider...

Doğru. Hangi alanda bilginiz varsa o alandakini öğrenelim. Tabii muhtemelen ERP, web yazılımın en az 3 katı olur.
  • aslında bu danışmanlık da genel bi kavram değil. bence hanki hususta olduğğu çok önemli. mesela bir arkadaşım tutturan tutturabildiğine diyor. haklı. ben eticaret , gemi işletme ve otomasyonu üzerine belrili bir seviyedeyim. bu sektörlerde danışma ücretim yüksek olur.
    başka sektörlerde ise farklı fiyatım olur. yani genel bir fiyatı yok bu işin. birisi gelip ben internetten otomobil kiralatmak istiyorum ne yapmalıyım dediğinde, ben ona bir maliyet çıkartırım
    maliyet şu şekilde olur: hosting + database + alan adı + tanıtım sitesi (static) + ödeme entegrasyonları + sipariş sayfası + admin + raporlama + operasyon + dinamik maliyetlendirme (belirli koşullarda fiyat değişikliği) + banka entegrasyonu
    soylececeğim fiyat 10 X olur. kişi istemediklerini söyler . diyelim ki 2-3 madde çıkardı fiyat 7X e düşer vs. başka isteklere göre 15 x de olabilir. özellikle ücret hesaplamada maliyet+ emek + kar + geçerlilik çok onemli. bu ücret hsabındaki 4 maddeden herhangi bir artış ücreti de arttırır. özetle oto kiralatmak isteyen bir müşteriye önereceğim çözüm 3X ile 20 X arasında gezinir. tecrübeyle doğru orantılı olarak bildiğin şeyler artacağından X miktarı da artar. tecrübenin yetmediği yerde outsource verirsin bu da maliyeti arttırır.

• quote:

aslında bu danışmanlık da genel bi kavram değil. bence hanki hususta olduğğu çok önemli. mesela bir arkadaşım tutturan tutturabildiğine diyor. haklı. ben eticaret , gemi işletme ve otomasyonu üzerine belrili bir seviyedeyim. bu sektörlerde danışma ücretim yüksek olur.
    başka sektörlerde ise farklı fiyatım olur. yani genel bir fiyatı yok bu işin. birisi gelip ben internetten otomobil kiralatmak istiyorum ne yapmalıyım dediğinde, ben ona bir maliyet çıkartırım
    maliyet şu şekilde olur: hosting + database + alan adı + tanıtım sitesi (static) + ödeme entegrasyonları + sipariş sayfası + admin + raporlama + operasyon + dinamik maliyetlendirme (belirli koşullarda fiyat değişikliği) + banka entegrasyonu
    soylececeğim fiyat 10 X olur. kişi istemediklerini söyler . diyelim ki 2-3 madde çıkardı fiyat 7X e düşer vs. başka isteklere göre 15 x de olabilir. özellikle ücret hesaplamada maliyet+ emek + kar + geçerlilik çok onemli. bu ücret hsabındaki 4 maddeden herhangi bir artış ücreti de arttırır. özetle oto kiralatmak isteyen bir müşteriye önereceğim çözüm 3X ile 20 X arasında gezinir. tecrübeyle doğru orantılı olarak bildiğin şeyler artacağından X miktarı da artar. tecrübenin yetmediği yerde outsource verirsin bu da maliyeti arttırır.

Müthiş bir cevap olmuş vallahi helal olsun. Yani forumda ne açıklamalar, ne adım adım kurulumlar okudum bu kadar güzelini görmedim. Yazıcıdan çıkartıp alnıma asacağım neredeyse.

• quote:

Orijinalden alıntı: theone1

quote:

aslında bu danışmanlık da genel bi kavram değil. bence hanki hususta olduğğu çok önemli. mesela bir arkadaşım tutturan tutturabildiğine diyor. haklı. ben eticaret , gemi işletme ve otomasyonu üzerine belrili bir seviyedeyim. bu sektörlerde danışma ücretim yüksek olur.

Müthiş bir cevap olmuş vallahi helal olsun. Yani forumda ne açıklamalar, ne adım adım kurulumlar okudum bu kadar güzelini görmedim. Yazıcıdan çıkartıp alnıma asacağım neredeyse.

Müthiş Bir Alıntı Olmuş Vallahi Helal Olsun Yani Bu Forumda Ne Açıklamalar Ne Cevaplamalar Gördüm Ama Bu Kadar Güzelini Görmedim Öldüm Lan Gülmekten !!!!

• Buarada Yazılımcı En Az Bin Küsür Alır Ama Tecrübeliyse. (En Az)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deveyehendekatlatanadam -- 9 Ocak 2012; 13:35:44 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.