Şimdi Ara

YAZICI TAVSİYESİ İSTEYENLER (105. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.211
Cevap
111
Favori
644.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Puitu

Merhaba arkadaslar yarin lazer yazici alacagim. Maksimum 200 tl dusunuyorum ayda 4-5 sayfa cikti alirim bugun teknoloji magazalarini gezdim vatandaki xerox phaser 3040 onerdi eleman yarin almayi dusunuyorum oneriniz nedir tesekkurler.

http://www.sinerji.gen.tr/brother-hl-1211w-kablosuz-networklu-lazer-yazici-pmu53049
  • linksir L kullanıcısına yanıt
    Eyvalla dostum arastiriken banada brother hl 1111 onerdiler hb de 165 lira senin onerdigin modelle onemli farklari var mi acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam arkadaslar 450-500 tl arasi yazici-scanner lazim onerisi olan ?
  • Öncelikle merhaba. Samsung tab s kullanıcısıyım. Bilgisayar kablo ya da herhangi bir aparata mahkum olmadan tek dokunma ile tabletten yazıcımdan çıktı almak istiyorum. Öncelikle bunhn için illa ki bir cihaz almalı mıyım yoksa elimdeki samsung scx 4200 cihaz ile bir şekilde kablolu bağlantı olmadan wi fi ya da bulut yardımı ile çıktı alabilir miyim?(yazıcım kablosuz deil) iki durumda ds cihaz tavsiyesi vermenizi isterim saygılar.
    Fiyat üst limit).......................alt ya da üst limitim yok mümkün olduğunca ekonomik bir cihaz aeıyorum...................................................:
    2-aylık ortalama çıktı sayısı.............500-1000...............................................:
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: sadece yazıcı olması kafi
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: fark etmez ancak sürekli toner doldurms ile filan uğraşmak istemiyorum.
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: hayır siyah beyaz kafi
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: bu ne demek bilmiorum.
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: samsung tabletim var bu yüzden samsung olabilir.
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır gerek yok
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: wi-fi.

• 1-fiyat üst limit)............................................................................: 500
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 100 Sayfa
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: çok fonksiyonlu
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: tercihen lazer
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: hayır
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: hayır
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: wifi/ethernet
    10-Otomatik çift taraflı baskı...........................................................:evet

evet çift taraflı baskı yapabilen, tarama/fotokopi özelliği olan mümkünse küçük boyutlu/ucuz bir lazer yazıcı arıyorum.

• leventguzelay L kullanıcısına yanıt
    Mürekkepli bir yazıcı arıyorsanız HP 3545'e bakabilirsiniz. Ink Advantage serisi. Kartuşları çok ucuz. İnternette 30-33 TL civarına kartuş yenileyebilirsiniz. Kablosuz özelliği var, hızı da fena değil. Öneririm. Fiyat olarak da 270-290 civarına satılıyor mağazalarda ama Hepsiburada:da 230'a inmişti geçenlerde. Forumdan 200 TL alt limitli 75 TL'lik hediye çekini 40 TL'ye aldım, maliyeti 200 TL'nin bile altına geldi.

• Selamlar,
    1- Fiyat üst limit:.......................................................................300

2- Aylık ortalama çıktı sayısı:......................................................50-100

3- Çok fonksiyonlu mu:.............................................................yazıcı, tarayıcı, fotokopi.

4- Özellikle lazer ya da injekt mi istiyorsunuz:..............................fark etmez.

5- Renkli çıktı gerekli mi?............................................................evet renkli olacak

6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız..........bilgim yok.

7- Özellikle tercih ettiğiniz bir marka model var mı? .....................Yok.

8- Fax özelliği isteniyor mu?........................................................Hayır.

9- Bağlantı türü tercihi................................................................usb

teşekkürler

• serkelios S kullanıcısına yanıt
    kardesim sagol cevap icin de ben yurtdisinda yasiyorum o yusden bana 150-200 € arasi bisey lazim bana marka model ismi verirsen daha yardimci olursun pek anlama printerdan daha once de almadim ama su siralar evde lazim is icin
  • quote:

Orijinalden alıntı: linksir

quote:

Orijinalden alıntı: keremx

1-fiyat üst limit)............................................................................: 800 TL
    2-aylık ortalama çıktı sayısı............................................................: 300-400 Sayfa
    3-çok fonksiyonlu mu (sadece yazıcı veya yazıcı tarayıcı fotokopili)....: çok fonksiyonlu
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz.........................: tercihen lazer ama fark etmez
    5-Renkli çıktı gerekli mi?................................................................: evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?.............: evet
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı?...................: hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? ............................................................: evet
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) ......................................: wifi

cloud print özelliklerini destekleyen, faxları kendi hafızasında tutan, çıktı almak zorunda olmadığımız hatta faxlara web üzerinden erişme diye birşey var sanırım o olursa süper olur. bu özelliklerde yazıcı tavsiyeleriniz nedir?

http://www.sinerji.gen.tr/brother-mfc-1911w-lazer-yazici-tar-fot-fax-kablosuz-network-pmu52906

bu ihtiyacını fazlasıyla görecektir

bu model siyah beyaz değil mi?
    bana renkli lazım

• Selamlar,

Amazon'dan Brother DCPL2540DW Wireless Compact Laser Printer satın aldım. (Henüz elime ulaşmadı.)
    http://www.amazon.com/Brother-DCPL2540DW-Wireless-Compact-Printer/dp/B00MFG57ZK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1422647187

Bu ilk lazer yazıcım, toner doldurma konularında pek bilgim yok.
    İnternetten araştırdığım kadarıyla üzerinde gelen demo tonerde Reset Gear mevcut olmadığı için dolum yapılamıyormuş sanırım. (Veya ben yanlış anladım, yanlışsa düzeltin lütfen)

Eğer durum böyleyse, şu iki tonerden hangisi doluma uygundur?

http://www.amazon.com/gp/product/B00O9VOMBY/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

http://www.amazon.com/Cartritech-DCP-L2520DW-DCP-L2540DW-DCP-L2540DN-MFC-L2700DW/dp/B00PYW7WL4/

Diğer bir sorum ise toner modelleri hakkında.
    Amerikada bu serideki yazıcıların toneri TN630 ve TN660 olarak geçerken, Türkiyede TN2305 ve TN2355 olarak geçmekte.
    Bu farklılığın sebebi nedir? Türkiye'deki tonerleri almam durumunda uyumluluk sorunu yaşar mıyım?

Son olarak bu yazıcı hakkındaki fikirlerinizi merak ediyorum. Konuyu ürünü aldıktan sonra gördüğüm için fikir danışma şansını yeni yakalıyorum :)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

• 1-fiyat üst limit): 350
    2-aylık ortalama çıktı sayısı: 50-100
    3-çok fonksiyonlu mu : tarayıcı ve yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz : farkermez fp önemli
    5-Renkli çıktı gerekli mi?: evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?: dolum yapıyoruz
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı: hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? gerek yok
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) fark etmez wifi iyi olur

En önemlisi a3 ve mümkünse 35x50 kağıda çıktı alabilmesi bu sebeple fiyat üst limiti 500e bile çıkabilir
  • Lexmark MX310dn veya OKI MB451DN tavsite edermisiniz? Fiyatları birbirine yakın sayılır. Sağlamlık ve toner dolum/muadil olanakları nasıldır.

Evde kullanılacak, Ayda baskı çoğu zaman 100'ü geçmez ama nadirende olsa tek seferde 100-200 sayfa bastırdığımda olur.

500tl civarında otomatik çift taraflı baskı yapan başka modellerde olabilir.
  • Oki mb451dn hakkında bilgisi olan yok mu? Fiyatı şu an media marktta 450 lira. Özellikleri çok güzel, boyutları fazla büyük ama fiyatından dolayı almayı düşünüyorum.

Lakin bu aletin bu kadar ucuz olması beni şüphelendirdi. Benzer özellikleri gatta daha az özellikleri olan hp, brother gibi yazıcılar 700-800 lira iken. neredeyse hiçbir mzelliği olmayan hp yazıcılar 400-500 lira iken. Ethernet, dubleks baskı, dubleks tarama, usb belleğe tarama gibi özellikleri olan bu alet neden bu kadar ucuz?

Baskı kalitesi iyimidir? Bilinen bir sorunu var mıdır?

• Merhaba, bana siyah beyaz bir lazer yazıcı lazım. fax tarayıcı wifi olmasa da olur kullanmayacağım bu özellikleri.

1- 82 mm x 265 mm ölçülerindeki kağıdı desteklemeli.
    2- Kağıt besleme sistemi çok kaliteli olmalı.
    3- Haftada 1500 2000 sayfa basacağım fakat genelde pazar günleri basacağım için o 2000 sayfa 1 günde basılacak. Aylık 8000 civarı sayfa basacağım ama dediğim gibi bunu 4 günde 2000 er 2000 er basacağım.

şuan elimde Samsun Ml-2165 var, baskı konusunda hiçbir eksiği yok fakat kağıt alma mekanizması kalitesiz, kağıdı sık sık yan alıyor, benim bastığım kağıtta belirli alanlar var hep o alana yazdırmam lazım, ama kağıdı tam düz almayınca yazılarım alanların dışına kayıyor. Birde baskı sayısı artıkça cihaz kağıdı dahada bozuk alıyor.

hangi marka olursa olsun bana kağıdı sürekli düz alabilecek en azından minimum hata payı olacak bir lazer yazıcı önerir misiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forro -- 3 Şubat 2015; 9:37:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Vadlec

1-fiyat üst limit): 350
    2-aylık ortalama çıktı sayısı: 50-100
    3-çok fonksiyonlu mu : tarayıcı ve yazıcı
    4-özellikle laser ya da özelikle inkjet mi istiyorsunuz : farkermez fp önemli
    5-Renkli çıktı gerekli mi?: evet
    6- Kartuş ya da tonere dolum yaptırarak mı kullanacaksınız?: dolum yapıyoruz
    7-Özellikle tercih ettiğiniz bir marka ya da model varmı: hayır
    8-Fax özelliği isteniyor mu? gerek yok
    9- Bağlantı türü tercihi (usb, ethernet, wifi) fark etmez wifi iyi olur

En önemlisi a3 ve mümkünse 35x50 kağıda çıktı alabilmesi bu sebeple fiyat üst limiti 500e bile çıkabilir

http://sinerji.gen.tr/brother-dcp-1511-laser-yazici-tar-fot-a4-pmu41697

• quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Oki mb451dn hakkında bilgisi olan yok mu? Fiyatı şu an media marktta 450 lira. Özellikleri çok güzel, boyutları fazla büyük ama fiyatından dolayı almayı düşünüyorum.

Lakin bu aletin bu kadar ucuz olması beni şüphelendirdi. Benzer özellikleri gatta daha az özellikleri olan hp, brother gibi yazıcılar 700-800 lira iken. neredeyse hiçbir mzelliği olmayan hp yazıcılar 400-500 lira iken. Ethernet, dubleks baskı, dubleks tarama, usb belleğe tarama gibi özellikleri olan bu alet neden bu kadar ucuz?

Baskı kalitesi iyimidir? Bilinen bir sorunu var mıdır?

http://sinerji.gen.tr/brother-mfc-1911w-lazer-yazici-tar-fot-fax-kablosuz-network-pmu52906

• quote:

Orijinalden alıntı: forro

Merhaba, bana siyah beyaz bir lazer yazıcı lazım. fax tarayıcı wifi olmasa da olur kullanmayacağım bu özellikleri.

3- Haftada 1500 2000 sayfa basacağım fakat genelde pazar günleri basacağım için o 2000 sayfa 1 günde basılacak. Aylık 8000 civarı sayfa basacağım ama dediğim gibi bunu 4 günde 2000 er 2000 er basacağım.

şuan elimde Samsun Ml-2165 var, baskı konusunda hiçbir eksiği yok fakat kağıt alma mekanizması kalitesiz, kağıdı sık sık yan alıyor, benim bastığım kağıtta belirli alanlar var hep o alana yazdırmam lazım, ama kağıdı tam düz almayınca yazılarım alanların dışına kayıyor. Birde baskı sayısı artıkça cihaz kağıdı dahada bozuk alıyor.

hangi marka olursa olsun bana kağıdı sürekli düz alabilecek en azından minimum hata payı olacak bir lazer yazıcı önerir misiniz.

http://sinerji.gen.tr/brother-hl-1211w-kablosuz-networklu-lazer-yazici-pmu53049

• +1 Teşekürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: macellan83

quote:

Orijinalden alıntı: forro

Merhaba, bana siyah beyaz bir lazer yazıcı lazım. fax tarayıcı wifi olmasa da olur kullanmayacağım bu özellikleri.

http://sinerji.gen.tr/brother-hl-1211w-kablosuz-networklu-lazer-yazici-pmu53049

Hocam bu ürünü önermenin nedeni nedir? kağıdı düzgün almasımı ? yoksa fiyatı uygun diyemi?

eğer fiyatı uygun diye önerdiysen 500 tl ye kadar bütçe düşünüyorum daha iyi bir modeli varsa onu önerebilirsin, yok eğer uygun olmasından ziyade kağıdı düzgün alır hep aynı yere yazar diyorsan alıcam bu ürünü.

birde bu modeli tavsiye etti bazı arkadaşlar

http://www.vatanbilgisayar.com/sl-m2825nd-lazer-yazici.html

tek isteğim kağıdı düzgün alıp hep aynı noktaya yazabilmesi, brother ın modeli samsung tan iyimidir.

toner maliyeti ve alış fiyatını dikkate almazsak hangisini önerirsin.

• +1 Teşekürler
  • 
Sayfa: önceki 103104105106107
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.