Şimdi Ara

Yavru Köpeğimdeki Deri Problemi :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
545
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba arkadaşlar.3 Aylık bir Cavalier King Charles ırkı köpeğimiz var.1 aydır bizde duruyor.Geldikten yaklaşık bir hafta sonra farkettik ki sağ ön bacağında tüylerin arasında kabuk kabuk izler var(tahriş olup kabuk bağlamış.)Bir veterinere götürdük orası kaşımış ondan oluyor antihistaminik iğne yapacağım 4-5 gün içinde geçmezse tekrar getir dedi.İçim rahat etmedi başka bir veterinere götürdüm.İyice inceledi ve mantar değil tahriş olmuş temizlememiz lazım dedi.Özel bir spreyle yumuşatıp kabukları aldı.2-3 gün arayla bunu bir kaç sefer tekrarladık.Ön taraftaki kabuklar gitti.Fakat 10 gün kadar önce farkettim ki bacağının arka tarafında da kabuklar var.Onun içinde tekrar aynı tedaviye başladık.10 gündür hergün götürüp kabukları temizletip pomat sürdürüyorum.Pek çok pomatı denedik (kortizonlusundan antiseptik olanına kadar).Evdede akşamları kendimiz bepanthen krem sürüyoruz.Fakat çok ilerleme kaydedemedik.(aslında kabuklar küçüldü fakat kızarıklı ve benekler devam ediyor).En son iki gün önce tüylerini traş ettik ve tedaviye bir sürede böyle devam edelim istedik.Veterinerimiz bize daha yavru olduğu için ağır tedavi uygulamak istemediğini (örneğin antibiyotikli ve kortizonlu ilaç)fakat bu hafta sonuna kadar devam edip olmazsa o tedaviye geçememiz gerektiğini söyledi.İşin ilginç tarafı içerden birşey olsa vücudun çeşitli yerlerindede olması gerekir diyor.Ayrıca mantar olsa yayılır ve kokar diyor.Bugün birde sargı bezi ile sararak pomat sürdük ve minik bir doz uyuz iğnesi yaptık.Bakalım ağır ilaç tedavilerine gerek kalmadan iyileşecek mi :( Ekte resimlerini de ekledim.Böyle birşey yaşayan var mı varsa tecrübelerini paylaşıp yol gösterirse çok sevinirim.Veterinerimiz deriden detaylı inceleme için parça almam lazım kanatıp canını yakmak istemiyorum diyor:( Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Yavru Köpeğimdeki Deri Problemi :(Yavru Köpeğimdeki Deri Problemi :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Demiurgos -- 13 Eylül 2017; 14:12:59 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.