Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.849
Cevap
147
Favori
679.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1) Öğrencinin ayrılacağı programın ilk iki yarıyıldaki derslerinin tümünü bir yıl içinde başarmış olması, genel not ortalamasının en az 2,50 olması ve disiplin cezası almamış olması gerekir.

Yatay geçiş yapmayı planladığım üniversitede böyle bir madde var. 2. sene yatay geçiş yapmak istiyorum ben burada 2. senede mi 1. senede mi kalmadığı ders olduğuna bakıyorlar?
  • Üniversite senin 1 .sınıf 2.sınıfa bakmaz.Zaten sen 2.senede başvuracaksan transkriptinde 1. ve 2.sınıftaki tüm derslerin olacak sonuçta.bir dersten bile ff in olsa olmaz bu iş
  • arkadaslar ilk mesajdaji yurtdısı gecis linkleri kırılms elinde bulunduran tekrar yukleyebilir mi ?
  • bana 2009-2010 veya 2010-2011 eğitim yılında yeditepe üniversitesine yapılan yatay geçişlerin(hukuk) ortalamalarını bulabileceğim bir link bulabilir misin?
  • Osmangazi üniversitesinde iktisat okuyorum ortalamam 2.50 öss giriş puanım seçeceğim üni.lere yakın hatta çoğunun üstünde..
    istanbul üni.
    marmara
    izmit
    uludağ
    sakarya
    başvuracağım bu ortalamayla gelir mi acaba :S:S
  • Istanbul'dakiler çok zor. Ayrıca İ.Ü öss puanına bakmıyor artık diye biliyorum.
  • ya diğerleri?
  • istanbulu unut marmara zaten en az 3.00 istiyor.Belki sakarya olur o sanırım öss puanına bakardı eskiden ama hiç sanmam bu ortalamayla zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andy51

istanbulu unut marmara zaten en az 3.00 istiyor.Belki sakarya olur o sanırım öss puanına bakardı eskiden ama hiç sanmam bu ortalamayla zor.

şartlarda en az 2.00 yazıyor
  • ortalamama baktım arkadaslar 2.71 kesin bu. yanlız söyle bi problem var kredisiz olan bilgisayar sadece kaldığım ders baska yok kaldığım için bilgisayardan geçemezsin dediler muafiyette filan veremezmiyim yaa :S
  • Türkçe bölümden, aynı bölümün İngilizce'sine geçiliyor mu?
  • geçeceğin yılın ganosumu yoksa toplam genel ganomu esas alınıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekm

geçeceğin yılın ganosumu yoksa toplam genel ganomu esas alınıyor

toplam gano.

@Metarammpedc kredisiz olsa bile yatay geçiş için tüm derslerini vermen gerekiyor.

@hot.ice hazırlık genel ortalamaya katılmaz bu yüzden engellemez.

@stemler hem örgüne hemde ikinci öğretime aynı anda başvurabilir. hangisini kazanırsa ona kayıt yaptırır.

@gençlik1 hayır kendi okulunda vermen gerekiyor.

@bulentje hayır sorun olmaz. ea2 puanını tm1'e çevirirler.

@s0ft geçebilirsin ama ingilizce muafiyet sınavına girmen gerekebilir ya da hazırlık okumadıysan hazırlık okuman gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

istanbulu unut marmara zaten en az 3.00 istiyor.Belki sakarya olur o sanırım öss puanına bakardı eskiden ama hiç sanmam bu ortalamayla zor.

Merak ettim şartlar nerde yazıyor.Bir kere yatay geçiş koşulları her sene değişir yökün açıkladığı koşullar kimseyi bağlamaz her üniversite kendi koşulunu kendi belirler.Öyle olsaydı YÖKün koşularında öss puanına da bakılmaz der ama üniversiteler bakar.Ve geçen sene Marmaraya en az 3.00 ile geçildiğini söyleyim şimdiden.Ama şunuda söyleyim koşullar bu sene de değişebilir ama zaten 3.00 ün altındaki başvurunun seçilme şansı yok gibidir zaten

• @ Galois_

Hocam yatay geçiş değerlendirmesinde öss puanını bütün üniversiteler mi dikkate alıyor?
  • quote:

quote:

quote:

Merak ettim şartlar nerde yazıyor.Bir kere yatay geçiş koşulları her sene değişir yökün açıkladığı koşullar kimseyi bağlamaz her üniversite kendi koşulunu kendi belirler.Öyle olsaydı YÖKün koşularında öss puanına da bakılmaz der ama üniversiteler bakar.Ve geçen sene Marmaraya en az 3.00 ile geçildiğini söyleyim şimdiden.Ama şunuda söyleyim koşullar bu sene de değişebilir ama zaten 3.00 ün altındaki başvurunun seçilme şansı yok gibidir zaten

İstanbul üniversitesi yatay geçiş koşullarında yazıyor başvuru yapabilmek için en az 2.00 veya 100 üzerinden 60 puan diyor

• quote:

quote:

quote:

quote:

İstanbul üniversitesi yatay geçiş koşullarında yazıyor başvuru yapabilmek için en az 2.00 veya 100 üzerinden 60 puan diyor

Farkedersen ben marmaranın 3.00 ile aldığını söyledim istanbulla ilgili birşey demedim.Hem istanbul 2.00 ile alsa ne değişirki göz boyama tamamen.Sen hiç o üniversiteye 3.00 hatta 3.20 nin aşağısında geçen gördünmü.Ben 3.50 ile girememiş kaç tane öğrenci tanıyorum.Geçen sene iktisat 2.sınıf 6 kişi almış 3.57 ile kapatmış.Ve 6 kişi rakamını başka bir üniversitede zor görürsün.3.sınıflara geçenlerin biraz daha düşük oluyor o da talep azlığı ve derslerin ilk sınıfa göre 2.sınıfta zor olmasından.

• "marmara için 3.60 civarı bir gano nasıldır 3. sınıf için geçilmek isteniyor. ? Birde hem örgün hem 2. öğretim için nasıl bir dilekçe dolduruluyor. Ama öncelik güz isteniyor"

arkadaşım yazmamı istedi buraya. Yorum yaparsanız sevinirim
  • YTÜ için 3,30 ortalama nasıldır? Daha önce YTÜ'nün herhangi bir bölümüne veya Harita Müh. bölümüne geçmiş olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

@ Galois_

Hocam yatay geçiş değerlendirmesinde öss puanını bütün üniversiteler mi dikkate alıyor?

Bazı üniversiteler hem öss puanı hem de not ortalamasını dikkate alır, bazıları sadece not ortalamasını dikkate alır. bunu öğrenmek için yatay geçiş yapmak istediğin okulun yatay geçiş koşullarına bakmalısın.

@stemler 3.60 iyi bir ortalama hangi bölümde okuduğunu bilmiyorum ama büyük ihtimalle geçer. dilekçe olayının ayrıntılarını öğrenci işlerine sorabilirsiniz.(benim bildiğim kadarıyla birinci ve ikinci öğretim için ayrı ayrı dilekçe yazacaksınız ve her ikisi içinde ayrı ücret ödeyeceksiniz tabi okul başvuru için ücret alıyorsa.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oki91 -- 19 Haziran 2011; 17:28:19 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.