Şimdi Ara

--YARDIM DH pc AÇILMIYOR--

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key hatasını almaktayım bu hatayı nasıl çözebilirim birde bu hatanın bilgisayarın sık sık üstünden kapatılmasından kaynaklanma olasılığı var mıdır?

• BIOS Bölümünden "onboard RAID enable" seçenegine kontrol edin ve sizin işletim sistemizin RAID konfikasyonları yapilandirilmasi gerekiyor. İki yada daha fazla SATA kullanıyorsanız böyle birşey olabilir. "Onboard RAID enable" secenegini kapatin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: johonwayni
    BIOS Bölümünden "onboard RAID enable" seçenegine kontrol edin ve sizin işletim sistemizin RAID konfikasyonları yapilandirilmasi gerekiyor. İki yada daha fazla SATA kullanıyorsanız böyle birşey olabilir. "Onboard RAID enable" secenegini kapatin lütfen.

simdi pcyi actım fakat acılırken bip diye bir ses geliyordu o yok bide bu biosu nrden accaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pecoaven TR -- 11 Nisan 2011; 17:03:14 >
  • Bilgisayarınızın Power tuşuna bastiginizdan sonra gelen ilk ekranda F11 , F8 gibi tuşlar cıkar.. Onlardan bir tanesine basmanız halinde BIOS erişebilirsiniz.
    Bip sesi sisteminizdeki hatayi belirtiyor.
  • quote:

Bilgisayarınızın Power tuşuna bastiginizdan sonra gelen ilk ekranda F11 , F8 gibi tuşlar cıkar.. Onlardan bir tanesine basmanız halinde BIOS erişebilirsiniz.
    Bip sesi sisteminizdeki hatayi belirtiyor.

Bilgisayar çalışırken o ses geliyordu. Birde senin dediğin yere nasıl giricez DEL den açtım biosu sonra nerelere giricez?
  • BIOS içinde "onboard RAID enable" seçenegini bulmaya çalişin. Her sistemin BIOS farklıdır.
  • quote:

BIOS içinde "onboard RAID enable" seçenegini bulmaya çalişin. Her sistemin BIOS farklıdır.

cok saol deniycem bnmki american .... Bısıy bısıy xD
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.