Şimdi Ara

Yardım: Birebir aynı TABLET (SSD) klonlama hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
1
Favori
463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde; neredeyse bütün donanım özellikleri aynı olan; aynı marka/model 2 adet tablet-pc var; aralarındaki tek fark SSD kapasiteleri. Birinde 512gb, diğerinde 256gb SSD mevcut.
    Bunlardan 512gb olan orjinal Win-8 kurulumunda olan, 256'lıkta ise SSD değiştirilmiş yani formatlanıp, tamamen silinip, Win-10 kurulmuş.

Yapmak istediğim ise;
    512gb'lık orjinalin SSD içeriğini, 256'lık olana aynen/birebir klonlamak:
    Çünkü tabletin kendine özgü bazı sürücüleri de kendi içindeki Win kurulumunda yeralıyor sanırım; çünkü win-10 arada bazı hatalara neden oluyor ve ayrıca win-8 lisans-sticker'ları var tabletlerin üzerinde; win-10 lisanssız kullanmak istemiyorum vs...

Bu arada; şartları da netleştirmek gerekirse:
    -2 tablet de şu an çalışır durumda; bozuk felan değiller, win8 ve win10 kurulu.
    -SSD'leri tabletten söküp, başka cihaza takıp işlem yapma şansım yok; zira tablet kasası açılabilecek, SSD'ler sökülebilecek gibi değil.
    -1TB'lık harici bir USB harddisk de var elimde; boş-temiz; klonlama için bir cihazdan diğerine aktarmak için gerekirse diye.

Bu gibi bir durumda: "Birebir aynı model tabletlerin klonlanması" için nasıl bir yol izlemek gerekir; hangi programı tavsiye edersiniz; yol/yordam/gidişat nedir?

Açıklayabilecek olan veya detaylı anlatım, yazı, inceleme, video, link verebilecek olan varsa çok makbule geçecektir :)
    Yardım edebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManusH -- 15 Kasım 2016; 20:51:8 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.