Şimdi Ara

YARDIM!!AIRTIES RT 206 VE TILGIN HGA1311 MODEMLERİ ROUTER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar. Öncelikle böyle bir forum sitesinde ilk defa bir konu açacağımdan kusurlarımı maruz görün.
    Arkadaşlar ben internete diz üstü bilgisayarımdan komşumuzun ağından faydalanarak giriyorum. Ancak onların modemi dış kapımıza oldukça yakın olmasına rağmen-daire kapıları arasında 1-2 metre mesafe bulunmakta-, wifi sinyali dış kapımızın ortamı dışında hiçbir yerde çekmiyor. Sinyal alındığında da diğer ortamlarda bağlantı sağlıklı olmuyor. Router denen aletle wifi ağının uzak noktalara dağıtılabileceğini öğrendim Aynı zamanda elimizdeki modemi de bu amaçla kullanabiliyormuşuz. Benim elimde fazladan bir Airties RT 206v4 modemi var. Komşumun modemi ise Tilgin HGA1311. Modemimi router olarak kullanabilmem mümkünmü? Mümkünse bunu nasıl gerçekleştirebilirim? Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kamer16 -- 3 Temmuz 2014; 16:32:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kamer16

Arkadaşlar merhabalar. Öncelikle böyle bir forum sitesinde ilk defa bir konu açacağımdan kusurlarımı maruz görün.
    Arkadaşlar ben internete diz üstü bilgisayarımdan komşumuzun ağından faydalanarak giriyorum. Ancak onların modemi dış kapımıza oldukça yakın olmasına rağmen-daire kapıları arasında 1-2 metre mesafe bulunmakta-, wifi sinyali dış kapımızın ortamı dışında hiçbir yerde çekmiyor. Sinyal alındığında da diğer ortamlarda bağlantı sağlıklı olmuyor. Router denen aletle wifi ağının uzak noktalara dağıtılabileceğini öğrendim Aynı zamanda elimizdeki modemi de bu amaçla kullanabiliyormuşuz. Benim elimde fazladan bir Airties RT 206v4 modemi var. Komşumun modemi ise Tilgin HGA1311. Modemimi router olarak kullanabilmem mümkünmü? Mümkünse bunu nasıl gerçekleştirebilirim? Şimdiden teşekkürler.

kablo çekme şansı varmı

• öyle bir alternatif var
    ayrıntılar bu videoda
    http://www.youtube.com/watch?v=Z2BEZID-bBo

hem de tam sana göre airties için anlatıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-dark-blue -- 3 Temmuz 2014; 19:50:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the-dark-blue

öyle bir alternatif var
    ayrıntılar bu videoda
    http://www.youtube.com/watch?v=Z2BEZID-bBo

hem de tam sana göre airties için anlatıyor

Ben kablosuz olarak iki modem arasında bağlantı kurmak istiyorum. Ama paylaştığınız videodan hareketle bu köprüleme olayını öğrenmiş oldum. Teşekkürler. Ancak galiba komşumun TILGIN HGA1311 modemi bu özelliğe açık değil. Bileniniz varsa, bu modemin router özelliğine açık olup olmadığı konusunda yardımcı olabilir mi?

• o zaman senin repeater alman gerekir kardeşim
  • Ya da elimdeki airties modemle tilgin modemin yerini değiştirsem sorun çözülür mü? Yani airites modemi repeater olarak kullansam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kamer16

Ya da elimdeki airties modemle tilgin modemin yerini değiştirsem sorun çözülür mü? Yani airites modemi repeater olarak kullansam?

Ben tilginla zamaninda deneme yapmistim ama nafile
    Universal repeater bir cihaz alin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaş haklı
    yeni bir repeater alman lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.