Şimdi Ara

YAP SAT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
2.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ilk olarak 500 bin tl sermayem ve 1 arsam var.
    Ben çift daireli 8 kat ve toplamda 16 daire oluşacak şekilde ev yapmak istiyorum.
    Sonrasında ise 150mt'lik daire fiyatını tahmini olarak 70.000 tl olacağını düşünüyom.
    70.000*16=1.020.000 milyon eder .
    Yarısı borç yarısı peşin olacak şekilde yaparsam inşaatı tamamlarım.
    Sonrasında ise bu 16 daireyi %25 peşinatla 135.000 TL den satmak kalanı da 60 ay vade olarak taksitlendirmek.
    16 dairenin %25 peşinatı:16*34.000TL:544.000 tl ve benim param 500.000+544.000:1.044.000 TL eder.
    Ve inşaatın parası biter VADELERE gelirsek ise 1 daire başı aylık:1700 TL*16 daire:27.200tl aylık gelir eder.
    27.200*1yıl:326.000*6yıl:1.956.000 ve sermayemi 4'e katlıyom.

Nasıl Bİr İŞ arkadaşlar yorumlayın

• tutmaz kardeşim inşaatta tecrüben ne ki

edit. yanlış anlamada hani mühendislik yada müteahhitlik geçmişin olmadığını düşünüyorum bu sorudan o yüzden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qatar Foundation -- 29 Nisan 2015; 13:15:29 >
  • Arsa uygun mu peki dediğiniz boyutlara.

Not: Insaat muhendisligi okuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşaat işçilerin parasını demirin, hazır betonun kumun parasını hesapladın mı? Mimara proje çizdirmen gerekiyor arsaya ruhsat alman lazım. Kağıtta görüldüğü gibi kolay değil ev dikmek
  • kardes zaten bu mantıgı yuruten herkes mutahitlik yapıyo zaten.
    senin hesabına gore metrekaresi 460 liraya denk geliyo ve toki evlerinin metrekaresinin bile 530 lira oldugunu dusunursek yaptıgın evin omru en fazla 15 sene olur.
    insaat muhendisligi son sınıf ogrencisiyim ve 16 daire yapıyosan kalite sunmak zorundasın 460 liraya kalite bile sunamazsın.
  • Sevgili arkadaşlar geçen sene 130mt 1 daire yaptık doğlagazsız asansörsüz ve ısıyalıtmsız maliyeti herşey dahil:40.000 tl'ye yaptık.
    1'de burası ilçe olduğu için daha ucuza geliyor ve tanıdık insanlar olduğu için borcada alabiliriz ben bir dairenin asansörlü doğalgazlı ısıyalıtımlı herşey dahil ederek,
    70.000 tl dedim.

HAYATAKİ TEORİM AKILI OLAN KAZANIR
  • memoyaman M kullanıcısına yanıt
    40.000 tl'ye evmi yapılıyor Allah bilir stüdyo daireleri kaça yapıp satıyorlardır
  • tunçgürsoy kullanıcısına yanıt
    Kardeşim en lüks daire bile en fazla 80.000 TL'ye yapılıyordur...
  • Hocam belediyede cokca tanidiginiz yoksa sizi biktirirlar. Sektorden olmayana pek hava aldirtmazlar. Bir muteahit ile anlasip daireleri kiraya vermeyi neden dusunmediniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nerde burası 70.000 tl ye 150 m2 satıcaksan ben bir tane almak isterim istanbuldaysa
  • quote:

Orijinalden alıntı: tunçgürsoy

40.000 tl'ye evmi yapılıyor Allah bilir stüdyo daireleri kaça yapıp satıyorlardır

Öyle zaten 1'e yapıp 10'a çakıyorlar en azından çakmaya çalışıyorlar. Bi de bankaya kredi faizi de ödüyorsun. Evi satın alana kadar ömrün bitiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

Nerde burası 70.000 tl ye 150 m2 satıcaksan ben bir tane almak isterim istanbuldaysa

70e satarım demiyor 70e mal ederim diyor. 135 e satacakmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Trip1LikeDo

quote:

Orijinalden alıntı: MonsterKill88

Nerde burası 70.000 tl ye 150 m2 satıcaksan ben bir tane almak isterim istanbuldaysa

70e satarım demiyor 70e mal ederim diyor. 135 e satacakmış

Pardon ya tam okumamışım.
  • Herkes ne kadar az kalite dipdibe evler çubuk gibi yapma peşinde.Yaşam kalitesi 0.Tamam siz para kazanabilirsiniz ama biraz kalite yahu.Zaten her yer bina doldu 1 koyup 4 5 alanlar 1 koyup 10 alanlar yüzünden.O çok övdüğü ali ağaoğlunun evleri resmen çöp.Reklamla işi götürüyorlar.Onu bunu bilmemde böyle devam ederse 10 seneye kalmaz nefes alamayacağız zaten oksijen kaliteside düşüyor doğal olarak yaşam kaliteside.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnergyHill -- 29 Nisan 2015; 14:43:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adoring

Herkes ne kadar az kalite dipdibe evler çubuk gibi yapma peşinde.Yaşam kalitesi 0.Tamam siz para kazanabilirsiniz ama biraz kalite yahu.Zaten her yer bina doldu 1 koyup 4 5 alanlar 1 koyup 10 alanlar yüzünden.O çok övdüğü ali ağaoğlunun evleri resmen çöp.Reklamla işi götürüyorlar.Onu bunu bilmemde böyle devam ederse 10 seneye kalmaz nefes alamayacağız zaten oksijen kaliteside düşüyor doğal olarak yaşam kaliteside.

Geçen bir öğrenci evine gittim apartmandan anladım girer girmez. Ev taş çatlasın 45m2 kira 900. Eşyalı diyeymiş o da o eve ne eşya alınırsa. Yer yenibosna.

• quote:

Orijinalden alıntı: Surfer Rosa

quote:

Herkes ne kadar az kalite dipdibe evler çubuk gibi yapma peşinde.Yaşam kalitesi 0.Tamam siz para kazanabilirsiniz ama biraz kalite yahu.Zaten her yer bina doldu 1 koyup 4 5 alanlar 1 koyup 10 alanlar yüzünden.O çok övdüğü ali ağaoğlunun evleri resmen çöp.Reklamla işi götürüyorlar.Onu bunu bilmemde böyle devam ederse 10 seneye kalmaz nefes alamayacağız zaten oksijen kaliteside düşüyor doğal olarak yaşam kaliteside.

Geçen bir öğrenci evine gittim apartmandan anladım girer girmez. Ev taş çatlasın 45m2 kira 900. Eşyalı diyeymiş o da o eve ne eşya alınırsa. Yer yenibosna.

Ohh.Al birde burdan yak.Son 5 senede acayip şekilde bina yapıldı.Normal bir vatandaş bir evi almak için hayatı boyunca kazandığı parayı veriyor zaten.O evde çok matah değil halbüki ancak mecbur.İyi ev almaya kalksa alamaz.Bunun bir şekilde önüne geçilmesi lazım ama bunun bir uzantısıda siyasi destek olunca baya zor gözüküyor.Yapanların hepsi zenginliğe doğru gitti ama bir başka insanın yaşam kalitesini düşürdüler.Gelecek binada değil.Yakın zamanda bina yapacak yer kalmayacak o zaman ne yapacaklar acaba.

• inşaat işi zor iş. Kar marjı da ona göre yüksek
  • quote:

quote:

quote:

Ohh.Al birde burdan yak.Son 5 senede acayip şekilde bina yapıldı.Normal bir vatandaş bir evi almak için hayatı boyunca kazandığı parayı veriyor zaten.O evde çok matah değil halbüki ancak mecbur.İyi ev almaya kalksa alamaz.Bunun bir şekilde önüne geçilmesi lazım ama bunun bir uzantısıda siyasi destek olunca baya zor gözüküyor.Yapanların hepsi zenginliğe doğru gitti ama bir başka insanın yaşam kalitesini düşürdüler.Gelecek binada değil.Yakın zamanda bina yapacak yer kalmayacak o zaman ne yapacaklar acaba.

Bina yapacak yer kalmamasi gibi birsey yok. Ulkede once tarimi bitiriyorlar sonra tarim arazilerini imara aciyorlar. Buyuksehirlerde de cikariyorlar bir yasa yikip yeniden yapiyorlar. Turkiyede insaat sektoru bitmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: _AsDeRf_

quote:

quote:

quote:

Bina yapacak yer kalmamasi gibi birsey yok. Ulkede once tarimi bitiriyorlar sonra tarim arazilerini imara aciyorlar. Buyuksehirlerde de cikariyorlar bir yasa yikip yeniden yapiyorlar. Turkiyede insaat sektoru bitmez.

Orası zaten öyle samanı bile ithal ediyoruz tohumlar dolarla alıyoruz daha düne kadar mercimeğin ne olduğunu bilmeyen Kanada(mercimek tohumunuda bizden aldı) bize kırmızı mercimek satıyor.Daha birçok şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnergyHill -- 29 Nisan 2015; 15:04:42 >

• memoyaman M kullanıcısına yanıt
    Ama sizin arsanız var yoksa arsa parasınıda koydunmu fiyatı zaten 2 kat artar, para tutan arsa.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.