Şimdi Ara

Yamaha Ybr 125 Mi bajaj pulsar ns150 Mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Görünüş olarak pulsar daha güzel değilmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Hocam 25 senedir motor kullanırım. Son 5 senedir de Ybr kullanıyorum.
    125-150 cc'de kesinlikle Ybr diyorum.

Cbr 125 önerir misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motordan ne beklediğinize bağlı.
    Görünüşü spor olsun, ilgi çeksin diyosan olur tabi fiyatı da biraz tuzlu.
    Ayrıca kaporta aksamı da pahalıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisilin07

Motordan ne beklediğinize bağlı.
    Görünüşü spor olsun, ilgi çeksin diyosan olur tabi fiyatı da biraz tuzlu.
    Ayrıca kaporta aksamı da pahalıdır

Aslında ilk motorum olacak A1 ehliyetim var ybr 125 cbr 125 cbf 125 arası düşünüyorum otomatik düşünmüyorum. Ne önerirsin?

Arkadaşın konusunu biraz kirletmiş oluyorum kusura bakmasın özel mesaj olarak söyle istersen

• Ybr ya da cbf öneririm
    cbr en ufak düşmede masraf açar.

• Poff pulsar gruntusu cok hosuma gidiyor acaba pulsarmi alsam hala kararsizim 10 kisi ybr diosa 1 kisi pulsar dio

• İki motosiklet arasından ybr ama uzun yolda daha rahat olması için scooter öneririm yoksa molalar ile hertürlü mesafe gidilir

• Ben yamaha ybr r250' ve honda cbr 125r' arasında kalmıştım çoğu kişi bana honda cbr'yi önerdi, ve bugün izmirin en meşhur motosikletcisi bi abimizle görüştüm bana aynen şunları dedi.

Yamaha ybr r250' kadro tasarımı vesaire olarak pist motorlarına benzer, ve pist motorları genelde yarış süresi sınırında kullanılır, devamlı kullanılırsa bel & boyun ağrıları vs. gibi sağlık sorunları çıkarır, aynı zamanda bu tip motorların manevra kabiliyeti azdır çünkü bu tasarıma sahip motosikletler pist'te kullanıldığı için pist geniş virajlara sahiptir ve hızla gidilen pist'te geniş virajların olması gerekir. Şehir içinde trafikte bu tip motosikletlerin kullanılması işkence ile doğru orantılı bir çile haline dönüşebilir ve öncede bahsettiğim gibi manevra kabiliyeti çok düşük olduğundan bir kaza durumunda üstündeki insana verdiği hasar diğer şehir içi kullanılan motosikletlerden çok daha yüksektir, çünkü kaza durumunda genellikle bu tip motorlarla bodozlama diye tabir edilen şekilde genelde kaza yapılır, çünkü dediğim gibi manevra kabiliyeti azdır ve kazayı daha hafif atlatmak için herhangibi bir müdahalede bulunulamıyor.

Aynı bu şekilde anlattı gayette açıklayıcı anlattı kendisine teşekkür ediyorum. Honda cbr 250'nin tam bana göre olduğunu söyledi, ve alabilirsen cbr 125r yerine cbr 250' yi almam gerektiğini belirtti.

Ve şunlarıda sözlerine ekledi, amaç en iyi ekipmanı almak değil amaç motosikletten düşmemek olsun, nitekim motosiklet üzerinden düşüldüğünde hayat eskisi gibi olmayabiliyor, oğlunu motosiklet kazasında kaybetmiş ekipman olarak en iyileri en pahalıları varmış üstünde, motosiklet hız yapma zevkinizi ateşlesede siz iradenizi koruyun, şayet ben motosiklette 80km üstü hızda gitmenin çok ama çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum.

En basitinden geçen sene tatilde bisikletle giden 18-20'yaşlarında bi eleman yaya kaldırımından bisikletle inerken bisikletten düştü çok kötü oldu, ambulans falan aradık çocuğun diz kapağı çatlamış, ve küçük parmağı kırılmış düşünün yani.

Umarım dediklerim, ve tavsiyelerim unutulmaz. Teşekkürler..

• illa ikisi arasında bir seçim istiyorsan YBR yi öneririm çünkü oldukça sorunsuz bir motor.. Bajaj'ın biraz daha yolu var o güveni hak etmek için..
    ama her ne kadar kendim kullanmayı sevmesem de scooter önerebilirim.. pcx olabilir belki.
    bütçen yeterse 250 cc bir motorla da başlayabilirsin bence..
  • Ya arkadaslar brbforum sitesinden takop ediyorumda sikinti cikmamis hic amude sikinti ciis onunda sifirini kebdim alir takarim diye dusunuyorum ayin 10nunaca beklocem bakalim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.