Şimdi Ara

' _____ YAMAHA AV RECEİVERS _____ ' (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.843
Cevap
43
Favori
331.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dts hd kodlanmıs bir filmde receiverdeki spectatle vs gibi modlari secemiyormuyuz acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • birde receiverin ekranında dts hd logosu yanıyor ama ufak bir sembol şeklinde . bu yazıyı ekranda göstermenin yolu yokmudur? Nasıl dolby digital yazıyorsa ekranda kocaman bi sekilde dts hd yazdıramıyormuyuz? rxv 663 cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuzazgin

dts hd kodlanmıs bir filmde receiverdeki spectatle vs gibi modlari secemiyormuyuz acaba?

Ben bizzat seçebiliyorum. Sanırım diğer modellerdede böyledir..
  • dolby digitalde falan seçiliyor fakat dts hd kodlu bir film taktım . no available gibi bir yazı cıkıyor ekranda movıe tusuna basınca
  • quote:

birde receiverin ekranında dts hd logosu yanıyor ama ufak bir sembol şeklinde . bu yazıyı ekranda göstermenin yolu yokmudur? Nasıl dolby digital yazıyorsa ekranda kocaman bi sekilde dts hd yazdıramıyormuyuz? rxv 663 cihaz

O an ekranda yazan şeyi 2-3 seçenekli olarak değiştirebiliyoruz. Giriş işmi,Decoder kaynağı mesela. Decoder kaynak ismini seçersen o anki ses kaynağı ekranda yazar. Tam menü isimlerini hatırlamıyorum ama akşama bakar yazarım.
  • straıght yazıyor benim ekranda direk
  • quote:

straıght yazıyor benim ekranda direk

Sizde dsp modu seçili, Onu decoder yapmak lazım..
  • 2 saattir ugrasiyorum dolby digital plus kodlanmis hd-dvd yi ekranda yazdiramadim (pcm+dolby ex yaziyor). dts-hd yazdiramadim dts hd de movie modlarini falan secemiyorum enteresan sekilde.
    dts-es kodlanmis filmde sikinti yok aynen yaziyor ekranda . denemedigim secenek kalmadi hayret dogrusu

• quote:

2 saattir ugrasiyorum dolby digital plus kodlanmis hd-dvd yi ekranda yazdiramadim (pcm+dolby ex yaziyor). dts-hd yazdiramadim dts hd de movie modlarini falan secemiyorum enteresan sekilde.
    dts-es kodlanmis filmde sikinti yok aynen yaziyor ekranda . denemedigim secenek kalmadi hayret dogrusu

Arkadaşın dediği gibi info tuşuna basarak decoder seçtiğiniz zaman hangi codec kullanılıyorsa onun ekranda yazması gerekiyor. Ben de DTS MA yazıyor örneğin. Acaba formatın amfi ye doğru bir şekilde gelmesinde bir sorun olabilir mi?
    DTS ve Dolby HD ses formatlarında DSP modları çalışmayabilir, ben de çalışmıyordu ama eski Denon'da mı yoksa şuanki Yamaha'da mı onu tam anımsamıyorum.
  • DireFire D kullanıcısına yanıt
    aksam ekran resmi çekip koyacagım . zannedersem hd ses formatlarında dsp modları kurcalanamıyor . lakın receiverin osd menüsüne girince sesin dts-hd master audio olarak kodlandıgı görülüyor . receiverin ekranındada yazıyor fakat cihazın ana ekranında straıght ten baska bir sey yazdıramadım bu dts hd de
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    bende yazdıramadım bir türlü. dolby digital, dts falan yazıyor ama dts-hd dts ma yazdıramadım.
  • Nasıl yazdıramıyorsunuz anlamadım... bende direk otomatik olarak çıkıyor.

DTS
    DTS HD
    DTS HD MSTR
    DOLBY TRUE HD

problem yok
  • Kızıl Baron kullanıcısına yanıt
    orijinal bluray izlememe ragmen ya dolby digital veya dts bunları yazıyor. dts hd , dts hd mstr , dolby true hd bunları yazdıramadık bir türlü. info tuşundaki ayardan başka ayar varmıdır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdz02

orijinal bluray izlememe ragmen ya dolby digital veya dts bunları yazıyor. dts hd , dts hd mstr , dolby true hd bunları yazdıramadık bir türlü. info tuşundaki ayardan başka ayar varmıdır acaba?

Orjinal blueray olsa bile, blueray'in bu ses formatında kayıt edilmiş olması önemli. yani kaynağın DTS HD vb olduğundan emin olun... onun haricinde AVR'nin ses modu straight yani kaynaktaki gibi olması iyi olur. (olmasa bile otomatik olarak algılaması lazım)..

info tuşu ile ilgili bir ayar yok.
    sizin cihaz ne?

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Aventage 1030
    oohooo. onda yazar zaten bendeki 663 dts hd yi destekleyen ilk cihazlardan

• quote:

oohooo. onda yazar zaten bendeki 663 dts hd yi destekleyen ilk cihazlardan

haa... e o zaman belki desteklemiyordur??
    destekliyor ekrandada gosteriyor ama buyuk yazilar olarak degil

• arkadaşlar rx-v777 modelini almayı düşünüyorum, 2.3k ya kadar fiyatı inmiş sıfırı...
    ne düşünüyorsunuz bu AV hakkında?
  • 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.