Şimdi Ara

YAMAHA 457 - YAMAHA 657 ve seçimler...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakın gelecekte bir ev sinema sistemi toparlamayı düşünüyorum...Hem forumlardan hemde netten yaptığım araştırma sonucunda bütçemide hesaba katarak YAMAHA almaya karar verdim...şimdi burda sizlere danışmak istediğim şey şu arkadaşlar, (Bütçe olarak 457 de 657 de uygun)

- Yine yakın gelecekte steryo amfi almayı düşündüğümden acaba bana YAMAHA 457 yeterli olurmu yoksa ev sinema sistemi özellikleri açısından 657 den büyük farkları yada seçilebilmesini sağlayacak artıları varmı?

- Hoparlör olarakta bana Wharfedale'nin Crystal serisinin seti önerildi. 5 adet hoparlör ve fiyatı yaklaşık 750-800 YTL civarı, bunun yanında woofer olara yine Wharfedale nin PowerCube10 modeli önerildi. (Oturma odamın yaklaşık 25 m2 olduğunu söylediğimde, fakat ileride daha büyük salonlu bi eve taşınabilirim).Ayrıca steryo performans için bunlara bana yeterli olurmu yoksa steryo anfiyle birlikte güzel bi çift hoparlör alınabilirmi? (Her türlü müziği dinlerim, daha çok enstrümantal) (Ev sinema sistemi hoparlörleri içinde bütçe 1.000 YTL ve biraz üzeri olabilir)

- Burası yeri deil biliyorum ama DVD player olarakta Pioneer 380 yada 2850 modelini düşünüyorum. Divx izleme gibi bi niyetim olmayacak onun için ayrıca Voxline bi Divx player aldım.(Divx filmim çok az olmasına rağmen) Sizce Pioneerın bu modellerine eşdeğer başka markalar veya modeller düşünülebilirmi...(DVD playerde bütçe 200-250 milyon arası)

Tüm bu sorularıma bir kaç paylaşım alırsam bile bana faydalı olacaktır...Bu ve buna benzer soruları forumda yine bir kaç yerde gördüm, benzer soruların daha önce sorulduğunun farkındayım zaten bu nedenle seçimimi 2 anfiye indirdim, ancak yinede son seçim anındayım yardımcı olursanız sevinirim...

saygıyla...

• 457 ve 597 ele.
    657 yi al. stereo performansı yeterlidir ama ne alırsan al stereo amfi yeri ve, performansı ayrıdır.fark maalesef var.
    pioneer dvd çalar ile devam edebilirsin alternatif sony dvd çalar olur. iyi bir şey olacaksa denon olsun.
    okeydir.
  • 657 yada aynı fiyat aralığında olan marantz 4600 yada nad 743.Crystal serisi sinema ağırlıklı hoparlörlerdir.Müzik de dinleyeceğini varsayarsak başka marka ve modellere bakmalısın.DVD\DivX player olarak hala Philips 720 sa en ideal player bana göre.Para sorun değilse the_cantan ın dediği Denonlar düşünülebilir.
  • müzik performansı iyi olan AVR neler önerirsiniz ? (çok uçuk fiyatlı olmayan)
  • Marantz 4600, nad t743 t753.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

657 yada aynı fiyat aralığında olan marantz 4600 yada nad 743.Crystal serisi sinema ağırlıklı hoparlörlerdir.Müzik de dinleyeceğini varsayarsak başka marka ve modellere bakmalısın.DVD\DivX player olarak hala Philips 720 sa en ideal player bana göre.Para sorun değilse the_cantan ın dediği Denonlar düşünülebilir.

çok saol öncelikle...ben aslında 657 ile 457 arasında kaldınm çünkü ileride düşündüğüm zaten ayrıca bir stero anfi almak...onkyo olur marantz olur bir steryo anfi ayrıca alıcam. benim teredütte kaldığım nokta 457 nin sinema performansı 657 den çok farklımıdır? neticede çok büyük bir salon da izlemiycem ama yinede özelliklerini karşılaştırdığımda gördüğüm farkların yorumunu merak ediyorum aslında...eğer 657 ayarında bir anfi düşünürsem dier markalara tekrar bakıcam zaten...

hoparlör olarakta büyük ihtimal steryo anfiyi aldığımda iki adet kaliteli hoparlör daha alıcam. steryo için sinema sistemindeki hoparlörleri kullanmak istemiyorum (eğer crystal yada benzeri bi şey alırsam)

dvd olarakda bütçem 250 YTL civarı PIONEERI baya bi övdüler...o konuda da biraz daha araştırıcam ama...LG PHILIPS gibi markaların ne gibi artıları olabilir mesala PIONEER a göre...Denona baktım ama o fiyat aralığında ürün varmı göremedim...

tekrar saygıyla....bu arada devalasyon mu ne oldu....dolar euro aldı başını gidiyor...iyi yanında bakıyorum; en azından düşünmek için biraz daha zamanım var artık

• quote:

Orjinalden alıntı: ertancn

quote:

657 yada aynı fiyat aralığında olan marantz 4600 yada nad 743.Crystal serisi sinema ağırlıklı hoparlörlerdir.Müzik de dinleyeceğini varsayarsak başka marka ve modellere bakmalısın.DVD\DivX player olarak hala Philips 720 sa en ideal player bana göre.Para sorun değilse the_cantan ın dediği Denonlar düşünülebilir.

çok saol öncelikle...ben aslında 657 ile 457 arasında kaldınm çünkü ileride düşündüğüm zaten ayrıca bir stero anfi almak...onkyo olur marantz olur bir steryo anfi ayrıca alıcam. benim teredütte kaldığım nokta 457 nin sinema performansı 657 den çok farklımıdır? neticede çok büyük bir salon da izlemiycem ama yinede özelliklerini karşılaştırdığımda gördüğüm farkların yorumunu merak ediyorum aslında...eğer 657 ayarında bir anfi düşünürsem dier markalara tekrar bakıcam zaten...

hoparlör olarakta büyük ihtimal steryo anfiyi aldığımda iki adet kaliteli hoparlör daha alıcam. steryo için sinema sistemindeki hoparlörleri kullanmak istemiyorum (eğer crystal yada benzeri bi şey alırsam)

dvd olarakda bütçem 250 YTL civarı PIONEERI baya bi övdüler...o konuda da biraz daha araştırıcam ama...LG PHILIPS gibi markaların ne gibi artıları olabilir mesala PIONEER a göre...Denona baktım ama o fiyat aralığında ürün varmı göremedim...

tekrar saygıyla....bu arada devalasyon mu ne oldu....dolar euro aldı başını gidiyor...iyi yanında bakıyorum; en azından düşünmek için biraz daha zamanım var artık

Sevgili @ertancn ;
    Akşama okumak için vaktin varsa ayrıntılı yazacağım,ancak şu an acelem var çıkmam gerek,haber vermek için girdim Amfi olarak 657 ve DVd Player olarak Pioneer DV-380 kullanıyorum,elimden geldiğince aydınlatmaya çalışacağım seni
    Hoşçakalın,saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: Affan

Sevgili @ertancn ;
    Akşama okumak için vaktin varsa ayrıntılı yazacağım,ancak şu an acelem var çıkmam gerek,haber vermek için girdim Amfi olarak 657 ve DVd Player olarak Pioneer DV-380 kullanıyorum,elimden geldiğince aydınlatmaya çalışacağım seni
    Hoşçakalın,saygılar...

çok saol...tabi beklerim...elbette aniden bi revalasyon olmazsa Türkiyede olursa koşa koşa gidip hepsini alırım

• Sevgili @ertancn ;

Öncelikle merhaba,bu saate kadar beklettiğim için üzgünüm,ancak cevap yazabildim
    Ayrıca belirtmek isterim ki,bende bu işe ilk kalkıştığımda AVR'yi ayrı stereo amfiyi ayrı alacaktım ve bütçemi de ona göre hazırlamıştım..Ancak 657'yi aldıktan sonra en azından şimdilik stereo amfiyi almayı sildim kafamdan bir süre,alalı 2 ayı geçti ve halaa çok çok memnun kulaklarım,duyduğum stereo performansı karşısında,çünkü bana yetmemeye başladığı an stereo amfi düşünüyorum,ancak halaa hayran ola ola dinliyorum,bunu söylemek istedim...Ne tarzlar dinliyorsun dersen;eskiden dinlemezdim ama bu amfinin PURE DİRECT modu sayesinde artık baya bir jazz-BLUES fanatiği oldum,hatta BB KİNG'in orjinal cd lerini almaya başladım,eğer gerek PURE DİRECT modu gerek benzer özellikler için daha ayrıntılı yazdığım bir yazı görmek istersen ;
    http://forum.donanimhaber.com/m_6821345/tm.htm

Yukarıdaki linkten fotoğraflı birkaç anlatımımı daha görebilirsin
    Bununla beraber,mesela vurmalı çalgıları çok severim ama darbukadan öte PERKÜSYON tarzı,yani daha çok MİD sesler içeren müzklere bayılırım,o yüzden OKAY TEMİZ de dinlemeye başladım sıklıkla ve bu amfi dinlediğim tarzı değiştirmeye başladı diyebilirim,çünkü açıkçası hiç ama hiç beklemiyordum böylesine bir stereo performansını,o yüzden stereo amfi almadım,bütçem halaa müsait olmasına rağmen halaa almayı düşünmüyorum...Şimdi sırada büyük kolon almak var çünkü,birde o kolonları da alayım,o zaman daha da tadından yenmez bir hal alacak sanırım stereo...Ancak tabii her zaman müzik için stereo tercih edilmelidir...Fakat AVR olmasına rağmen ve aklımda stereo amfi almak olmasına rağmen beklemediğim bir performansla karşılaştım,bunu anlatmak istiyorum...

Bununla beraber senin için önemli olan daha çok film performansıymış,inan bana FİLM performansı hakkında bir anlatmaya başlasam bitmez,yani gerçekten haftalarca,aylarca,günlerce o dükkan senin,bu dükkan benim,İzmir'deki tüm mağazaları saatlerce ziyaret ettim ve eleye eleye Yamaha 657'ye ulaştım,şimdi ise ne kadar doğru bir karar verdiğimi görüyorum,İYİKİ ALMIŞIM diyorum...Alma aşamasında çok dikkatli davranmak istememin sebebi,alacağım bir üründen memnun kalmamam yada içime sinmemesi gibi bir durumda benim için telafisi epey zor olacaktı,çünkü henüz Ünv. son sınıf öğrencisiyim,o yüzden her bileşenin en iyi fiyat/performans olanını almaya özen gösterdim ve geç aldım ama dilediğim gibi oldu,yani acele etmektense iyice sabredip,burda sırf benim söylediklerime bakarak değil,kendin de dinleyip tecrübe ederek karar vermeni yeğlerim,göreceksin ki tüm gözlemlerin,söylediklerim doğrultusunda çıkacak...Eğer dersen ki,"biraz daha aydınlatır mısın beni"diye,az önce verdiğim linkte daha ayrıntılı yazdığım yazıya ulaşabilirsin diğer marka ve model kıyaslamalarıyla ilgili...

Film performansı dersen,YAMAHA için alma aşamasında iken hep şunu söyledim kendi kendime içimden,"hepsi iyi hoş,hepsi sinema gibi az biraz,ama Yamaha'da olayın içinde gibiyim yahu"dedim...
    Neyse bunlar giriş içindi,sen zaten Yamaha da karar kılmışsın ancak 457'mi 657'möi karar verememişsin

Şöyle söyliyim,EĞER BÜTÇEN MÜSAİTSE MUTLAKA 657 HATTA DİLERSEN DAHA DA ÜST MODELLERE BAK
    Şöyle söyliyim,357 ile 457 arasında fark var evet,ama 457 ile diğer üst modellerin SİNEMADAKİ SES KALİTELERİ ARASINDA(stereo demiyorum) bir fark yok,ses kaliteleri aynı 457 ve üst serilerde,357 den sonra fark var,ancak 457 den sonra hayır Ancak "fark nedir peki?" dersen,biri 6.1 iken diğeri 7.1,birinin kanal başına düşen güç diğerinden daha yüksek,birinin sunduğu ayar seçenkeleri,değişik özelliklerdeki opsiyonlar 657 de ve üst serilerde daha fazla,giriş çıkış çeşitliliği farkı var,vs....vs...Ancak,eğer sadece sinema için,yai ekstra özelikler aramayacaksan ses kalitesi olarak 457 ve 657 ve diğerleri aynı kuşku olmasın,taaa kiii epey üst serilere kadar Ama bana kalırsa bütçen müsaitse direk en az 657 al ve rahat et,otomatik kurulum mikrofonunu tak,bas düğmeye,bulunduğun ortamın önce akustiğini inceliyor sinyaller gönderip,hangi hoparlör terminallerine hangi hoparlörler bağlı onları algılıyor,ardından sinyaller gönderip her kolonun uzaklığını,her kolonun büyüklüğünü,ortamın genişliğini vs...tayin edip ekolayzır ayarını yapıyor vs vs...Yani dediğim gibi anlatsam bitmez,o yüzden MUTLAKA VERDİĞİM LİNKE BAKMALISIN...!!! Mesela ben sinema performansında en çok net,keskin çizgili seslere dikkat ederim...Mesela silahla ateş ediliyorken,boş kovanlar yere düşerken ÇINN ÇINNN sesi odamda yankılanmalı ve odamda ateş ediliyor gibi olmalı,havada uçan kurşun kafamın yanından geçiyor gibi olmalı vs...
    Ayrıca gerek Diamond 8.4 leri,gerekse Chyrstal serisini iyi bilirim,Chyrstaller tercihimdir!!Ancak en fazla ne kadar bütçe ayırabilirsin?Bunu net söyleyebilsen belki çok daha iyilerini almanı sağlayabiliriz Özellikle büyük alanda kullanma ihtimalin varsa ilerde,bana kalırsa her bileşeni ayrı al,frontları ayrı,centerı ayrı,rear ve woofer ayrı alman taraftarıyım.Özellikle center,biraz daha büyük bir alanda yetmeyecek ve kolonların sesiyle ezilecektir
    Ve 457 alacaksan Chyrstal serisi tamamdır,ancak 657 için ban akalırsa daha güçlü kolonlar bakmalısın,tabii eğer bütçen varsa
    Ayrıca söylediğin 1000 YTL veya biraz üstü dediğin bütçede sanırım wooferda var,şimdi gördüm çünkü onu,o yüzden evet sanırım CHYRSTAL serisi en yerinde seçim olacaktır...Ancak bana kalırsa,sabret,biraz daha bekle,aletler kaçmıyor,hatta her an yenisi çıkıyor,o yüzden geç olsun ama sağlam olsun bana kalırsa...Ayrıca CHYRSTAL serisi woofer hariç peşinde 650 YTL haberin olsun,pazarlığını da ona göre yap bana kalırsa Gerçi döviz yükseldi ama olsun,farkedeceğini sanmam

DVD-DİVX Player olarak ise,Pioneer DV-380'den son derece memnunum,aklımda birde SAMSUNG HD-747 vardı,ancak hem 300 YTL'ye yakın bir fiyatı vardı,hem işçiliğini çok beğenmedim ama performans olarak O'nun da epey iyi olduğunu biliyorum...Ayrıca eğer DVD-Audio dinliyorsan,bendeki,yani Pioneer DV-380 desteklemiyor,ancak Samsung HD-747 destekliyor,bendekinin arkasında yalnızca coaxial çıkış var,optik yok,Samsung'ta bildiğim kadarıyla hem optic hem coaxial var,fakat DVD Audio halaa çok pahalı olduğundan,Pioneer DV-380 her incelemede ve kullanıcı izleniminden tam not almasından dolayı ve işçiliğine hayran kalmamdan dolayı,seçimim DV-380 oldu,ve ciddi anlamda son derece memnunum...2850 modelini bilmiyorum,ne desem yalan olur,fakat DV-380'i öneriyorum Artık Divx izlemiyorum 2 senedir ama alınca denemek için DİVX alıp taktım ve hiçbirinde açmamazlık yaşamadım,aynı zamanda takıp da izleyemediğim DVD ile karşılaşmadım henüz...

NOT : Söylediklerim tamamen benim görüşlerimdir,ve sadece tavsiye ediyorum,ASLA AMA ASLAA MUTLAKA ŞUNU,BUNU VS...ALMALISIN MANASINDA SÖYLEMEDİM YAZIMDAKİLERİ!!BANA KALIRSA GİDİP İMKANLARIN DOĞRULTUSUNDA DİNLEYEBİLECEĞİN MAKSİMUM MARKA VE MODELİ KENDİN İNCELEMELİ VE DİNLEMELİ,SON KARARI KENDİN VERMELİSİN...Ayrıca eğer enstrümental müzikler dinliyorsan,senin için CHYRSTAL serisi değil DİAMOND serisi ön planda olmalı,çünkü DİAMOND 8.4 ların mesela MİD leri Chyrstal serisinden daha ön planda,ama fazla ön planda,ben o kadarını sevmem mesela,o yüzden diyorum kendin gidip dinlemelisin mutlaka diye
    Ayrıca imazmdaki stereo amfi,eski 15 senelik stereo DECK sistemim,önceden alınmış bir set,epey mazisi var,yani 657'yi aldıktan sonra almadım

Umuyorum biraz olsun aydınlatabilmişimdir,biraz uzadı ama kusuruma bakmayın...

Hoşçakalın,saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Affan -- 16 Mayıs 2006; 22:45:11 >

• quote:

Sevgili @ertancn ;

Öncelikle merhaba,bu saate kadar beklettiğim için üzgünüm,ancak cevap yazabildim
    Ayrıca belirtmek isterim ki,bende bu işe ilk kalkıştığımda AVR'yi ayrı stereo amfiyi ayrı alacaktım ve bütçemi de ona göre hazırlamıştım..Ancak 657'yi aldıktan sonra en azından şimdilik stereo amfiyi almayı sildim kafamdan bir süre,alalı 2 ayı geçti ve halaa çok çok memnun kulaklarım,duyduğum stereo performansı karşısında,çünkü bana yetmemeye başladığı an stereo amfi düşünüyorum,ancak halaa hayran ola ola dinliyorum,bunu söylemek istedim...Ne tarzlar dinliyorsun dersen;eskiden dinlemezdim ama bu amfinin PURE DİRECT modu sayesinde artık baya bir jazz-BLUES fanatiği oldum,hatta BB KİNG'in orjinal cd lerini almaya başladım,eğer gerek PURE DİRECT modu gerek benzer özellikler için daha ayrıntılı yazdığım bir yazı görmek istersen ;

.....

öncelikle bu kadar ayrıntılı bir yazı ile bana yardımcı olduğun için teşekkürler...İzmirde Egemene ve Karşıyakadaki ismin bilmediğim ancak sahibinin adınnı bildiğim (ertan) yerlere baktığımda ve konuştuğumda "eğer steryo anfi alacaksan 457 sana yeterli" diyorlardı tıpkı seninde söylediğin gibi...aralarındaki fiyat farkı 300-400 YTL arası...bakalım bu konuda biraz daha düşündükten sonra karar vericem sanırım...aslına bakılırsa elektronik eşyada benim asıl anlayışım çok araştırıp mümkün olan en iyisini almaktır...bütçeyi zorlamayı severim ve bu konuda da çekinmem...

Kolon konusuna gelince düşüncem şuydu dediğim gibi steryo anfi alınca mesala birlikte diomand 9,6 da alırım...steryo anfiye kadar mesela crsytaller yeter diyordum kendi kendime...Ancak yine aklımın bi köşesinde 8.4 de var xarus seriside var...yada dediğin gibi farklı farklı almakta var...ancak şunu söyleyebilirim hoparlör bütçesi konusunda 5 hoparlörün toplam maliyeti 1000-1200 YLT arasında olmalı en fazla...bir başka alternatifte işte Crystal seti almak aşağı yukarı yarı fiyatına....crystali alırsam AVR hayatıma bir durağanlık gelmez diyorum...çünkü bi sonraki amacım daha iyi bi hoparlör olucak...onu düşünücem ve öyle hareket edicem aşk hayatı gibi yani....aynı şekilde 457 alırsamda öyle olucak hoparlör konusunu özetlersem 5 li set toplam bütcem 750-1200 YTL arasıdır....

DV-380 modelinin Audio çalmadığını öğrendim...Aynı şekilde 2850 modelide Audio çalabiliyormuş bunuda öğrendim tabi eğer arkadaş doğru söylediyse...Bununla birlikte Digicomdan öğrendiğim kadarıyla Pioneer yeni bi model çıkarmış ismi DV-393...söylediğine göre bahsi geçen iki DVD karışımı bir şeymiş ve tanıtım fiyatı olarak 199 YTL den piyasaya çıkacakmış...Sanırım 2850 ve 380 modeli ile arasında en az bir 50 YTL lik fark olacak belkide yeni modeli seçebilirim...tabi eğer Audio çalabiliyorsa....

Bazı setleri dinleme fırsatım oldu....arkadaşta 8.4 ler ve Xarus serilerinden bir kaç hoparlör var...ayrıca 357 anfisi var...bunun yanında komşusunda sanırım infintiy diye okunuyor onlardan var bakalım canlı canlı dinleyince fikirlerim daha da fazla netleşicek....burası kesin gib...

En en en ileride; (457 de alsam 657 de alsam) mutlak bir steryo anfi alıcam...odam veya salonum nasıl olursa olsun daha güçlü ve özel hoparlörler alıcam....(stero hoparlörlerimi ve sinema sistemimdkei hoparlörleri mutlak ayırıcam) dvd playerım audio çalsada çalmasada bir adet Deck CD çalar alıcam...unuttuğum bir şey kaldı mı?

Bakalım yaşam, hayatımın bu yönünde umduğum gibi gidecekmi....

• ve affan arkadaşım sana tekrar tekrar teşekkürler....yorumunda verdiğin linki zaten daha önce görmüştüm ve o yazınında bana dier arkadaşların yorumlarında olduğu gibi bir çok faydası oldu...yine bu vesileyle sana ve buraya üye olarak sistemleri hakkında yada bildikleri hakkında yorum yapan düşüncelerini bildiren tüm herkese sonsuz teşekkürler...

ne derler bilirsiniz...bilgi güçtür...gücünüzü herkezle paylaşacak kadar bonkör olmanız harika bir şey....

saygıyla...
  • 2 farklı fronta gerek yok.9.6 almanız yeterli olacaktır.Surround'u 9 serisi ile tamamlamanız da iyi olacaktır.Bence hiç Crystal'e bulaşmayın.
  • quote:

2 farklı fronta gerek yok.9.6 almanız yeterli olacaktır.Surround'u 9 serisi ile tamamlamanız da iyi olacaktır.Bence hiç Crystal'e bulaşmayın.

evet...tam olarak 9.6 ların fiyatlarına bakmadım ama bi seçeneğimde bu zaten...eğer uygun olursa dediğiniz gibi yapabilirim...bunu araştırıp fiyatlarını öğrendiğimde burda bildiririm...crystaller konusunda gittikçe kuşkuya düşüyorum...hem burda hem izmirde bir kaç arkadaşta aynı şeyi söyledi...
  • ertancn, P.M yolladım.
  • quote:

2 farklı fronta gerek yok.9.6 almanız yeterli olacaktır.Surround'u 9 serisi ile tamamlamanız da iyi olacaktır.Bence hiç Crystal'e bulaşmayın.

Şiddetle katılıyorum!!! Eğer zaten bütçe varsa 9.6 alındığı takdirde ortalığı uçurmanıza yeter,nedense 657 ile gerek Diamond 8.4 gerek CHYRSTAL içime sinmedi benim de az önce yukardaki yazımda da dediğim gibi,biraz daha bekleyip daha iyisini alın demiştim,biraz daha bekleyip 9.6 alırsanız oofff oofff,zaten bende alacağım ya ne zaman
    @KillForYou! kardeşime sonuna kadar katılıyorum...
    Hoşçakalın,saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ertancn

ve affan arkadaşım sana tekrar tekrar teşekkürler....yorumunda verdiğin linki zaten daha önce görmüştüm ve o yazınında bana dier arkadaşların yorumlarında olduğu gibi bir çok faydası oldu...yine bu vesileyle sana ve buraya üye olarak sistemleri hakkında yada bildikleri hakkında yorum yapan düşüncelerini bildiren tüm herkese sonsuz teşekkürler...

ne derler bilirsiniz...bilgi güçtür...gücünüzü herkezle paylaşacak kadar bonkör olmanız harika bir şey....

saygıyla...

Bu arada rica ederim sevgili arkadaşım,biraz olsun aydınlandıysan sevinirim gerçekten...
    Saygılar,hoşçakalın...
  • quote:

ertancn, P.M yolladım.

evet mesajınızı aldım...bende bi yanı yolladım PM nize...
  • Sevgili @ertan ;

Öncelikle,yazıma verdiğin ilk ve uzun olan cevbaı şimdi gördüm,ben sonrakileri görmüştüm

Bunu sana söyleyen satıcı her kim ise,epey boş konuşmuş,çünkü SADECE DVD-Audio çalmıyor DV-380,ama normal Audio cd-mp3 CD si,DİVX,DVD hepsini kusursuz okuyor

Ayrıca bende İzmir'deyim ve İzmir'liyim,dilersen beraber evimde dinleti yapabiliriz
    Ben sana o bahsettiğin dükkan isimlerini ve satıcıları söyleyeyim ;
    Alsancak: YILDIRIM ELEKTRONİK(Atatürk Lisesi'nin arkası)-HIDIR Bey

Alsancak: EGEMEN ELEKTRONİK(Favori mağazamdır!!) - Tüm satıcıları,özellikle Arif Bey'i çok çok çok iyi tanırım ve severim

Alsancak: FİL ELEKTRONİK(Sevinç pastanesinin karşı sokağındaki ESCORTLAND'in karşısı)-HAMDİ Bey

Alsancak: EXTREME AUDİO(RECİ'S'in yanı) : ALİ Bey

Alsancak: AKUSTA(Alsancak Camisinin karşı sırasında) : Galip Bey ve yanındaki sevgili Mehmet kardeşim

KSK BAYKAL ELEKTRONİK : ERTAN Bey

Şimdilik aklıma gelenler bunlar
    hoşçakalın,saygılar...
    ayrıca alım satım aşamasında da yardımcı olabilirim,dilersen bana haber verebilirsin

• quote:

Sevgili @ertan ;

Öncelikle,yazıma verdiğin ilk ve uzun olan cevbaı şimdi gördüm,ben sonrakileri görmüştüm

Bunu sana söyleyen satıcı her kim ise,epey boş konuşmuş,çünkü SADECE DVD-Audio çalmıyor DV-380,ama normal Audio cd-mp3 CD si,DİVX,DVD hepsini kusursuz okuyor

Ayrıca bende İzmir'deyim ve İzmir'liyim,dilersen beraber evimde dinleti yapabiliriz
    Ben sana o bahsettiğin dükkan isimlerini ve satıcıları söyleyeyim ;
    Alsancak: YILDIRIM ELEKTRONİK(Atatürk Lisesi'nin arkası)-HIDIR Bey

Alsancak: EGEMEN ELEKTRONİK(Favori mağazamdır!!) - Tüm satıcıları,özellikle Arif Bey'i çok çok çok iyi tanırım ve severim

Alsancak: FİL ELEKTRONİK(Sevinç pastanesinin karşı sokağındaki ESCORTLAND'in karşısı)-HAMDİ Bey

Alsancak: EXTREME AUDİO(RECİ'S'in yanı) : ALİ Bey

Alsancak: AKUSTA(Alsancak Camisinin karşı sırasında) : Galip Bey ve yanındaki sevgili Mehmet kardeşim

KSK BAYKAL ELEKTRONİK : ERTAN Bey

Şimdilik aklıma gelenler bunlar
    hoşçakalın,saygılar...
    ayrıca alım satım aşamasında da yardımcı olabilirim,dilersen bana haber verebilirsin

adresler için teşekkürler..ben bunlardan sadece ikisine gittim ama dierlerinede bir bakıcam...sanırım yarın son kararıma yaklaşırken tekrar sana haber veririm..arkadaşta 357 var onda dinliycem ama 657 yi dinlemekte fena olmaz tekrar teşekkürler...saygıyla...

• affan...gercekten buraya yazdıkların cok aydınlatıcı,emek cekip yazmıssın..sagol,ilk sorum bende 1 ay once 457 anfi aldım..ve cokkk memnunum,sinamada muthiş..streo da tatminkar,sinamada starwars 3 u seyrettim,nerdyse apartman yıkılıyordu.tabiri cayizse,birde on arka seslerin ayrıntıları muthiş gercekten,kolanlrım on 8.4 arka 8.3 ve sub 8, pure direkt modu 457 anfide varmı ? ben goremedimde yada daha ayrıntılı bakmam gerkiyor sanırım...dvd player takımı bozmamk ve iyi dediklerinden yamaha 557 modelini aldım,gerci pahalı biraz ama (205 eu) bundanda memnunum divx performansı bile cok iyi..player olarak buda goz onune alınabilir,simdi sub 8 i deniyorum ayarlarla falan,frekans ayrarı varmıs frontlar la cakısmaması için onları yapacagım ve belkide sw 150 ile degiştirecegim,frekans ayarını bilen arkadas varsa yazarsa sevinirim..ertan sanada yardımcı olmusumdur umarım..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.