Şimdi Ara

Yakıt tüketiminde yorumlarınız ? (Ankara)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

A noktasından B noktasına giden 2 adet yol var. Biri 13 km (çukurambar-ümitköy esişehir yolundan) diğeri 23 km (çukurambar-ümitköy incek tarafından).

13 km olan yolun 2-3 km si sürekli dur kalk adım adım gidiliyor, devamıda günlere göre değişiyor eskişehir yolu malum. genelde akıcı ama tıkanada biliyor.

23 km olan yolda 3-4 kırmızı ışık var onun dışında akıcı bir yol 90 la gidilebilir.

2. alternatif dakika olarak araba kullanma zevki olarak daha iyi bence.

Peki yakıt tüketiminde hangisi daha makuldür sizce?

• Sırf çukurambar'ın özellikle akşam saatlerinde ki trafik stresini yaşamamak için diğer yolu tercih ederdim ben ama yakıt tüketimi araçtan araca değişebilir, başarılı bir stop-start'a sahip araç sanırım 13km de daha başarılı olur ama eski motorlar daha çok 90km de başarılı olur gibi geliyor.
  • Bir kere İncek yoluna çıkmak için yokuş çıkacaksınız. Bu durumda kesinlikle çok yakar. Yol da neredeyse katı.

İncek bulvarı üstünde kırmızı ışık yokmuş gibi yazmışsınız.

Ayrıca o yolda hız sınırı 50 km/saat ve radar var.

Alternatifiniz yok maalesef Eskişehir yolu...
  • İncek tarafı giderken rampalı bir güzergah, Eskişehir yolu ise düz.

Tahminim Eskişehir yolu tarafı daha az yakar.

Ama bazen zevk ve gezinti için İncek yolu tercih edilebilir. Mesela ben de Çukurambar'a yakın oturuyorum, bazen ümitköy tarafına İncek'ten gidiyorum. Değişiklik ve gezinti olsun diye .

Ankara'nın Cuma akşamları trafiği nedeniyle alternatif yolları düşünmekten kafam navigasyon cihazına dönüyor bazen .
  • quote:

Orijinalden alıntı: plcmn

Bir kere İncek yoluna çıkmak için yokuş çıkacaksınız. Bu durumda kesinlikle çok yakar. Yol da neredeyse katı.

3-4 kırmızı ışık var yazdım ama yol daha keyifli. Radar belli noktada diye biliyorum bu hafta hiç görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bukotezo

Merhabalar, (

A noktasından B noktasına giden 2 adet yol var. Biri 13 km (çukurambar-ümitköy esişehir yolundan) diğeri 23 km (çukurambar-ümitköy incek tarafından).

13 km olan yolun 2-3 km si sürekli dur kalk adım adım gidiliyor, devamıda günlere göre değişiyor eskişehir yolu malum. genelde akıcı ama tıkanada biliyor.

23 km olan yolda 3-4 kırmızı ışık var onun dışında akıcı bir yol 90 la gidilebilir.

2. alternatif dakika olarak araba kullanma zevki olarak daha iyi bence.

Peki yakıt tüketiminde hangisi daha makuldür sizce?

Şimdi kullandığım kestirmeleri burada yazsam yarın oralar da tıkanır

• quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

İncek tarafı giderken rampalı bir güzergah, Eskişehir yolu ise düz.

Tahminim Eskişehir yolu tarafı daha az yakar.

Ama bazen zevk ve gezinti için İncek yolu tercih edilebilir. Mesela ben de Çukurambar'a yakın oturuyorum, bazen ümitköy tarafına İncek'ten gidiyorum. Değişiklik ve gezinti olsun diye .

Ankara'nın Cuma akşamları trafiği nedeniyle alternatif yolları düşünmekten kafam navigasyon cihazına dönüyor bazen .

Cuma akşamı eskişehir yoluna kesinlikle girmemek lazım. Benim spor merkezi incekte zaten o yüzden cumaları kesin spora gidiyorum :D çıkıştada zaten birşey kalmamış oluyor.

• 13km'iik yol daha avantajlidir bence. 23 nerde 13 nerde ? 10 km fark var. O kadar da yakmazsiniz bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bir kere İncek yoluna çıkmak için yokuş çıkacaksınız. Bu durumda kesinlikle çok yakar. Yol da neredeyse katı.

Hiz siniri 70'e cikali uzun zaman oldu. Radar da belli bir yerde. Tipki Konya ve Eskisehir yolu gibi. Tek fark radar direklerde degil :)

Her cikisin da bir inisi var bunu da dezavantaj olarak gormuyorum. 10 kilometrelik fark olmasaydi az yakar derdim.

Ancak Cukurambar-Umitkoy icin bu yol mantiksiz. Alternatifi ise mevcut : Sakip Sabanci bulvari. Diger adiyla Astiye giden yol

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nk061

13km'iik yol daha avantajlidir bence. 23 nerde 13 nerde ? 10 km fark var. O kadar da yakmazsiniz bence.

Aynen öylee.. Aradaki fark tam tamına 10 km.. Sadece daha erken evine varmış olursun o kadar..
  • en iyisi motor ya adam yanımdan geçti gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: bukotezo

Şimdi anladım Ankara şehir-içi 15-20 kuruşçuları.
    Şehir-içi 90km/saat hız
  • çevre yolundan gitsene yukarıda birisi de yazmış aştiye giden yol diye... incek nedir ya :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: b-broker

çevre yolundan gitsene yukarıda birisi de yazmış aştiye giden yol diye... incek nedir ya :)

+1 Çukurambardan direkt eskişehir yoluna çıkmaktansa akp'nin karşısındaki yoldan(caminin yanından) girip Mustafa Kemal mh.'den geçip Tobb'un ordan da çıkılabilir esk. yoluna en azından trafiğin yoğun olduğu saatlerde belli bir süre kazandırıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biturbo -- 5 Nisan 2013; 20:29:39 >
  • Ortalama tüketim daha az olur, ama toplamda daha çok yakarsınız incek yolunda

• quote:

Orijinalden alıntı: yaman06

quote:

Hiz siniri 70'e cikali uzun zaman oldu. Radar da belli bir yerde. Tipki Konya ve Eskisehir yolu gibi. Tek fark radar direklerde degil :)

Her cikisin da bir inisi var bunu da dezavantaj olarak gormuyorum. 10 kilometrelik fark olmasaydi az yakar derdim.

Ancak Cukurambar-Umitkoy icin bu yol mantiksiz. Alternatifi ise mevcut : Sakip Sabanci bulvari. Diger adiyla Astiye giden yol

Zaten sıkıntı çukurambardan çıkmak eskişehir yolu nitekim gene açık oluyor.

• Dogdugumdan beri 100. Yildayim son 5 senedir 100. Yildan cikmak iskenceye dondu. Arkadaslar eskisehir yolu az yakar demislerde, konya yoluna cigdem mahallesinden, renault un yanindakindaki yoldan cikilirsa emin olun eskisehir yolundan daha tasaruflu olur. Yeri geliyor cukurambardan yarim saatte cikamiyoruz ciksan bile eskisehir yoluna cikerken tikaniyor orayi gecsen yol tikanik oluyor

• quote:

quote:

En son ne zaman gectiniz yoldan. İncek bulvarinin buyuk bolumunde azami hiz 50 km.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

En son ne zaman gectiniz yoldan. İncek bulvarinin buyuk bolumunde azami hiz 50 km.

İncek'te oturuyorum.

• O zaman cebinizi düşünüyorsanız etraftaki hız tabelalarına dikkat edin..

Tafsilatlı bilgi için bakınız
    http://forum.donanimhaber.com/m_61141888/tm.htm
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.