Şimdi Ara

yakıt göstergesi ve birkaç konu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
6.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle bu konuları forumda arattım ancak bulamadım..1 ay kadar önce 2005 drci getz aldım..çözemediğim birkac nokta var..

1. Yakıt göstergesi: aracım stop durumdayken benzin göstergesi kesinlikle aşağıya düşmüyor.bugün çeyrek depo kalmıştı mazot aldım fulledim.Çalıştırınca 3-5 dakka bekledikten sonra full göstermeye başladı..bu bir sorun mu? neden böyle oluyor?

2- Aracımı aldıgım zaman fulledim ve 200 km yaptıktan sonra ne kadar yaktığını ölçtüm.çehir içi 185 bin yaktı..sonra tekrar fulledim 400 Km yaptım sehir içi 300 km + şehirdısı(120 azami hız) 100 km bu sefer hesabıma göre 254 bin yaktı..acaba benzinlikten kaynaklanan bir hata mı bu ? neden böyle oldu? ilk denememde dizele ve araca alısamama durumundan devirsiz binim oldu ona ragmen 185 yaktı. 2 denemede devirsiz hiç kullanmadım..bu kadar fark mümkünmü?

3- araçın km göstergesinin yanındaki tuşlardan bi tanesi 0 lamaya yarıyor diğeri saat. sıfırlamaya yarayan tusa bastıgım zaman genel km dısında 2 gösterge cıkıyor..diğerinin ne anlama geldiğini anlayamadım?

4- cd çalara mp3 cektim ama bazı parçalarda yavaş hızda cd yapmama ragmen cızırtı meydana geliyor bunun nedeni?

şimdiden teşekkürler..

• aklıma sonradan geldi..bugün mazot alırken 2 çeşit mazot olduğunu söylediler..euro dizel di sanırım ..fiyatı 160 bin fazlaydı..denemek için ondan aldım..aşırı bir fark göremedim..sizce hangisi uygundur? ve sakıncası yoksa dizeli türkiye de hangi firmadan almak uygundur? firma adı belirtmek yasak değilse eğer
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatonal

öncelikle bu konuları forumda arattım ancak bulamadım..1 ay kadar önce 2005 drci getz aldım..çözemediğim birkac nokta var..

1. Yakıt göstergesi: aracım stop durumdayken benzin göstergesi kesinlikle aşağıya düşmüyor.bugün çeyrek depo kalmıştı mazot aldım fulledim.Çalıştırınca 3-5 dakka bekledikten sonra full göstermeye başladı..bu bir sorun mu? neden böyle oluyor?

2- Aracımı aldıgım zaman fulledim ve 200 km yaptıktan sonra ne kadar yaktığını ölçtüm.çehir içi 185 bin yaktı..sonra tekrar fulledim 400 Km yaptım sehir içi 300 km + şehirdısı(120 azami hız) 100 km bu sefer hesabıma göre 254 bin yaktı..acaba benzinlikten kaynaklanan bir hata mı bu ? neden böyle oldu? ilk denememde dizele ve araca alısamama durumundan devirsiz binim oldu ona ragmen 185 yaktı. 2 denemede devirsiz hiç kullanmadım..bu kadar fark mümkünmü?

3- araçın km göstergesinin yanındaki tuşlardan bi tanesi 0 lamaya yarıyor diğeri saat. sıfırlamaya yarayan tusa bastıgım zaman genel km dısında 2 gösterge cıkıyor..diğerinin ne anlama geldiğini anlayamadım?

4- cd çalara mp3 cektim ama bazı parçalarda yavaş hızda cd yapmama ragmen cızırtı meydana geliyor bunun nedeni?

şimdiden teşekkürler..

1 soruna cevap olarak senin aracina ozel bir durum deil.bendede senin aracin aynisi var ve mazot alinca hemen bendede yukselmiyor.bu sadece bizim araca ozel degil co[u bindigim araca ozel bir durumdur.2-3 dakika icinde tam yerine gelir gostergen.

2 soruna cevap aracinin deposunu bogazda mazot gorunene kadar doldur.depon bitene kadar sur yada belli bi kmre kadar.sonra deponu tekrar bogazda mazotu gorene kadar doldur ve aldigin mazot miktarini gittigin kmreye bol.o zaman tam net yaktigi kmreyi hesaplamis olursun/sehir ici benim arac 185-190 civari yakiyor yazin.yalniz cok yogun trafikte kullanmiyorum bilgine.

3 sorunda bende bi sorun olmuyor.muhtemel senin cd kafasi cilimis olabilir.yada kirlenmis.

4 sorun en onemlisi.dededigin gibi 2 cesit mazot satiliyor piyasada.kirsal motorin ve euro dizel.euro dizel yeni araclar icin en uygun olan mazot turudur.inceltilmis mazottur.kukurt orani dusurulmus mazottur.ayrica daha temiz bir mazottur.o yuzden mazot filitrenin tikanmamasi ve enjeksiyonlarinin zarar gormemesi icin mutlaka ama mutlaka kullanman gereken mazottur.

bunlar disinda her on bin kmrede bir genel bakimlari var araclarin.yag filitre degisimleri gibi

• öncelikle ilginiz için teşekkür ederim..yakıt göstergesi ile ilgili sorun sadece mazot alınca yavaş yavaş yükselmesi ile ilgili değildi..stop halinde iken araba "E" göstergesine hiç inmiyor..

su sorumu atlamıssın sanırım :) benim aracım yol bilgisayarlı değil.. Km göstergesinden sonra 2 gösterge daha var.onların sıfırlayınca normal Km ölçme oluyor. Trip 1 ve Trip 2 var..ikiside aynı işlevimi görüyor yoksa biri farklı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: firatonal

öncelikle ilginiz için teşekkür ederim..yakıt göstergesi ile ilgili sorun sadece mazot alınca yavaş yavaş yükselmesi ile ilgili değildi..stop halinde iken araba "E" göstergesine hiç inmiyor..

su sorumu atlamıssın sanırım :) benim aracım yol bilgisayarlı değil.. Km göstergesinden sonra 2 gösterge daha var.onların sıfırlayınca normal Km ölçme oluyor. Trip 1 ve Trip 2 var..ikiside aynı işlevimi görüyor yoksa biri farklı mı?

kontak kapaninca E ye inmez.kontakla baglantili degil benzin gostergesi.
    gostergedeki tip1 ve tip2 ise sana verilen 2 tane imkan.mesela tip1 ri benzin alinca sifirla ve benzin olcumu icin kullan.diger tip 2 yi ise bi yerin kmresini olcmek istiyorsan gun icinde sifirlaman icin kullan.sana kullanman icin 2 tane oynayabilecegin km re sayaci iste....

• teşekkür ederim..ne kadar yaktığınıda tamamen hallettimmi sorun kalmayacak
  • www.akparca.com u ziyaret ediniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.