Şimdi Ara

Yakıt fiyatlarına tepki olarak doğdu 'FIAT PUNTO'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Doğdu biraz yanlış oldu öldü desek daha doğru ancak bulunamayacak bir araç değil. Serdivan-akyazı arası git gel 70 km parkurda 80 sabit tek kişi az yakıt ve lastik basınçları ayarlanmış şekilde 49 ort hızla 2.5 litre ortalamayı yakalamayı başardım. Görüldüğü gibi yakıt konusunda motorsikletle yarışıyor hatta çoğundan daha az yakıyor.
    Yakıt şehir içi 5.0 litre
    Şehir dışı 3.5-4.0 litre
    Altı aylık mtv 290 lira
    Trafik sigortası 500 lira
    10bin bakımı selenia 5w30 120 lira + Yağ filtresi 25 lira + Hava filtresi 20 lira = 165 lira
    Her şeye zam geldiği günümüz şartlarında daha ekonomiği varsa hodri meydan buyrun

Yakıt fiyatlarına tepki olarak doğdu "FIAT PUNTO"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yukuberk -- 27 Nisan 2018; 20:37:18 >

• Punto parasına göre 10 numara araç 4 sene kullandım 2006 modelini 2005 modelini 3 sene kullandım tık demedi bakımlar dışında masrafım olmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı şartlarda lpg li aracımla 5.2lt lpg ile rahatlıkla gidiyorum. Kuruş hesabı dersen 14 kuruş felan yaparki senin yakıtla aynı yakmış olur. Haaaa bu arada arabanın boş ağırlığı 1500 kg felan. Yani puntodan daha verimli diyebiliriz. Punto yakıt fiyatlarına tepki olarak doğduysa benim verdiğim örneğe ne diyebiliriz?

Kusura bakmayın sert oldu fakat. Söylediğiniz şartlarda çok yakan bir araç yokki zaten....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o yakıt tüketimi imkansız kimseyi boş kandırmayın. Ancak kısa mesafe ve eğimli yolda o rakamı yakalayabilirsin. Haa ekranda çok düşük rakamlar görüyorsanız enjektorler işeme yapıyordur , ama depo hesabında ekranda görülenden daha fazla yakıt tüketimi çıkacaktır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 27 Nisan 2018; 21:09:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • F30 320d xd ile ortalama 75km hızla araç 2.8 lt yakmıştı.

• Fiesta 1.4 tdci sehirici max 4.5- 4.6 lt

Sehirdısı max 4 lt

Mazot 5.66’dan alıyorum.

Agresif kullanma tarzım var soldan yavas yavas giden aracları dip gaz yapıp sagdan gecmeye bayılırım. Biraz kassam üstteki degerler dahada düşer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Territory -- 27 Nisan 2018; 21:19:58 >
  • Hep aynı muhabbet ulan sıkılmadınız mı sıkmaya

• Euro NCAP testlerinede tepki olarak doğdu rekorlari alt ust etti :)

• benim aracım 140 ile 0 litre yakıyor var mı geçebilen ?
  • Cordoba 8,5 şehir içi lpg

Sigorta (ankara) 450

mtv yıllık 153

yağ elf 10w40 45tl yağ havafiltre 35tl

• Hayatta kalmayada tepki olarak dogmus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Sevdadır Türkiye -- 27 Nisan 2018; 21:55:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akyazı ya Mudurnu yolu üstünden hastanenin oradaki ışıklardan girdoysen yokuş aşağı orası. Az yakması doğal. Eski yoldan (vakıf köy) tarafından girdiysen iş değişir.

• yol mu biter öyle valla sabrınıza hayran kaldım.70 km yol 80 e sabitlemiş sıkıntıdan bayılırdım herhalde.
  • Ben de Tek yokuşundan Hendek 2. O.S.B'ye gidiyorum git gel 75 km. 3 litre mazot yakiyor. Ortalama 90 ile. Gebeşteki Class Oilden mazot aliyom litresi 4.99. Kmde 15 kuruşa geliyor. Bu güzergâhta ki en büyük etken yolun dümdüz olmasi. Trafik sorunu olmaması.

• Mtv 6 aylık 76.5

Sigorta 430

10w40 yağ Elf 65

yağ flitresi 20

Hava filtresi 15

Polen filtresi 15

Mazot filtresi 65

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.