Şimdi Ara

Yakın doğu üniversitesi için soruları alayım (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
0
Favori
22.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gokhan6125

Maddi olarak göze aldım da ortam falan nasıldır dağın başıymış sanırım merkeze çok uzak mı?

evet kıbrıstaki en kötü yer diyebilirim. okul dağın başında tek yapacağın sosyal aktivite okulun aşağısındaki köyde içmek.
  • Anladım. Böyle arada bir puan olunca seçim daha zor oluyor. İyi ki yazmışım bu okulu diyor musunuz peki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qokhan733x

Rumlar kktc ye girebilirken türkler rum kesimine giremiyor yasak.Sadece kktc vatandaşı olursan girebilirsin.Hem türk hem kktc vatandaşı olsanda yine almıyorlar sadece kktc vatandaşları girebiliyor.

Eyvallah hocam bütün sorular için peki ydü ve kibristaki diğer unilerdeki öğrenci profili nasildir yani parasiyla hava atma kavgacı gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan6125

Anladım. Böyle arada bir puan olunca seçim daha zor oluyor. İyi ki yazmışım bu okulu diyor musunuz peki

Diyemiyorum. Kıbrıstan dolayı

• Anlıyorum tamam çok sağolun

• hocam eczacılık hakkında bilgin var mı ? okulun en yüksek ücretli fakültelerinden. bende çok tembelim ukü daha mı rahattır ? vericeğin her türlü bilgi önemli benim için 8600€ az değil.

• Yurtlar ve ücretleri hakkında bilgi verirmisin ?
    Kayıtta ücret isteniyor mu isteniyorsa ne kadar ?
    Eğitim kalitesi nasıl sınıf geçmek zor mu ?
    Kıbrısta yaşam nasıl aylık giderin ortalama ne kadar ?
    Cevaplarsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: f0rtys3v3n47

hocam eczacılık hakkında bilgin var mı ? okulun en yüksek ücretli fakültelerinden. bende çok tembelim ukü daha mı rahattır ? vericeğin her türlü bilgi önemli benim için 8600€ az değil.

aman ha sakın bulaşma kardeşim elini veren kolunu alamaz dibe vurmuş bir bölüm zaten dikkat :) en zor eğitimi olan hadi eğitimi geç ingilizce bide türkçe olsa anlarsın çalışıp bişeyler yapabilirsin bide ingilizce okursAn 6 yıl yapar ort yıllık yurt felan ulaşım 15.000 euro harcarsın buda 270.000 tl yapar kısacası hesap yaparsan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kadıoğlu321 -- 30 Haziran 2015; 19:55:56 >
  • Zexial kullanıcısına yanıt
    Girne amerikan küçük bir üniv. çarşısı pahalı ev kiraları pahalı, hocaları sıkıntılı taktımı takıyor ve dersleri gereksiz yere kasıyorlar diye biliyorum arkadaşım orada okudu.

Lefke avrupa merkezi yerlere uzaktır ama kampüsü güzel ve yurt, ev kiraları ucuzdur.Eğitim konusunda bir bilgim yok.
  • Odtüyü kıyaslamaya almadım bile Şaka bir yana Odtü daha iyidir tabiki..Dgs kontenjanı yoktu o yüzden o üniversite hakkında bir bilgi edinemedim.
  • gladyatör0652 G kullanıcısına yanıt
    Parasıyla hava atan kesimi göremedim ben daha.Kız yurtlarının önünde akşamları kavga olur oda nadirdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadıoğlu321

quote:

hocam eczacılık hakkında bilgin var mı ? okulun en yüksek ücretli fakültelerinden. bende çok tembelim ukü daha mı rahattır ? vericeğin her türlü bilgi önemli benim için 8600€ az değil.

aman ha sakın bulaşma kardeşim elini veren kolunu alamaz dibe vurmuş bir bölüm zaten dikkat :) en zor eğitimi olan hadi eğitimi geç ingilizce bide türkçe olsa anlarsın çalışıp bişeyler yapabilirsin bide ingilizce okursAn 6 yıl yapar ort yıllık yurt felan ulaşım 15.000 euro harcarsın buda 270.000 tl yapar kısacası hesap yaparsan

Hocam peki tam burslu yazsak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: qokhan733x

Parasıyla hava atan kesimi göremedim ben daha.Kız yurtlarının önünde akşamları kavga olur oda nadirdir.

Hocam en son görüştüğümüz de puanlar aciklanmamisti simdi aciklandi yakin doğu hukuk tutma ihtimali var yetkililerle görüştüm hukuk da devam zorunluluğu yok dediler acaba sinavdan sinava mi gitsem diye düşünüyorum ailem ankarada ikamet etigimizden buradaki pdrye git diyor bende hukukda çok kararliyim senin görüşün nedir bu konuda

• Kardeşim Yakın Doğu tıp gelme ihtimali var ama düşük buyuk ihtimal dişe gidicem orda senin gibi birkaç tanıdıga sordum bölümleri maddi durumumuzu biliyorlar gel dediler sen ne dersin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BohemianRhapsody

quote:

quote:

hocam orayı burslu yazacağına istanbulu kesinlikle %50 yazmanı tavsiye ederim aradaki farkı %50 senden her türlü fazlası çıkar yurt ve giderler için arkadaşımdan biliyorum %100 burslu bile gitsen kayıt olurken 1500 euro ödüyosun kayıt için hesabını sen yap bide burs kesintisi var dersleri vremezsen acımı yok :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kingkaan34 -- 2 Temmuz 2015; 9:56:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kingkaan34

quote:

quote:

quote:

hocam orayı burslu yazacağına istanbulu kesinlikle %50 yazmanı tavsiye ederim aradaki farkı %50 senden her türlü fazlası çıkar yurt ve giderler için arkadaşımdan biliyorum %100 burslu bile gitsen kayıt olurken 1500 euro ödüyosun kayıt için hesabını sen yap bide burs kesintisi var dersleri vremezsen acımı yok :)

hocam dediklerinden sonra koktum bizde kardeşimi tıpa burslu göndermeyi düşünüyorduk ama vazgeçtik gibi bişey kıbrısı kimse tavsiye etmiyor istanbulda dişe gönderceğiz bu gidişle bakalım hayırlı artık yukarda arkadaş demiş küçük ingiltere aynen katılıyorum 1 tl miz orda 25 kr yani çok fazla değer kaybediyor ve hayat pahalı ulaşım zor okul ücretlerinin nereye gideceği belli değil bayağı bir düşündürüyor

• Hocam merhaba Kıbrıs'ı yazıcam Girne Amerikan ve lefke Avrupa arasında kaldım doğu Akdeniz'e tutmuyor. Nereyi önerirsiniz ?

• Tam burslu mimarlık hakkında bilgi verebilir misin ? Arkadaşım 70k da orayı yazmayı düşünüyor ama eğitim kalitesi nasıl bi fikrin var mı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kingkaan34

quote:

quote:

quote:

hocam dediklerinden sonra koktum bizde kardeşimi tıpa burslu göndermeyi düşünüyorduk ama vazgeçtik gibi bişey kıbrısı kimse tavsiye etmiyor istanbulda dişe gönderceğiz bu gidişle bakalım hayırlı artık yukarda arkadaş demiş küçük ingiltere aynen katılıyorum 1 tl miz orda 25 kr yani çok fazla değer kaybediyor ve hayat pahalı ulaşım zor okul ücretlerinin nereye gideceği belli değil bayağı bir düşündürüyor

evet hocam herşey euro sterlin diyebiliriz buda hayatı pahalaştırıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Yunsemree01

Tam burslu mimarlık hakkında bilgi verebilir misin ? Arkadaşım 70k da orayı yazmayı düşünüyor ama eğitim kalitesi nasıl bi fikrin var mı ?

çalışkan değilse hiç gitmesin çünkü burs kesinti yaparlar derslere kendini vermezse kalite olarak kıbrısı öveni pek görmedim sadece diploman olur
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.