Şimdi Ara

yagi antene bağlantı noksasına küçük bir yükseltici devre yapabilir miyiz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • böyle elinde veya sitelerde (sitelerde araştırdım bulamadım ama) var mı devre şeması veya hazır satılıyomu yada böyle bişey düşünülebilir mi ? tv antenlerinde böyle bişey var ya o düşünceden yola çıkalım. devre şeması varsa yapıcam bu alfa 1000mw cihazda deneyeceğim. cihazı bozmayacak şekilde bir devre arıyorum. iyi akşamlar

• internette bolca şema var fakat amplifier görevini yapan elektronik kompanentleri bulmak ülkemiz sınırları içerisinde mümkün değil (rf2126 gibi).

yagi antene bağlantı noksasına küçük bir yükseltici devre yapabilir miyiz?

hazır alabilirsin 2.4ghz booster olarak arattır
  • teşekkür ederim boosterler var tabi ama parçaları bulunsa idi kendim baskı devre ile yapıcaktım booster kullanmadım gerçekten sinyal alım alanını artırıp sinyali yükseltiyo mu acaba..cevap ve şema için çok teşekkr ederim. daha basit bişey ler bekliyodum entegreli olabilirde direnç kondansatör bobin üçgeninden oluşan tarzdan. varsa paylaşım yaparmısınız
  • Bundan bi kac yil önce bu forumda yapmaya calisan vardi sanirmi bi entegre haric tum devreyi yapmisti ve o entegrenin 10 tanesi 130 dolar mi neydi forumdan ortak alicak ariyordu. O yuzden benim fikrim hazir almaniz daha mantikli olacaktir( en azindan outdoor alirsiniz yagmurdan falan etkilenmez.
  • tşkrler ilginiz için bende 2w alfa var booster de fayda etmez ya alfa yanar diyolar yada booster.ben kendimce ufak bi devre yapayım dedim bobin sarımlarından dirençler den ama demek ki olmuyo. neyse anten yükseltmek gerek heralde .
  • ŞEMA;için teşekkürler arkadaşım ama parça değerlerini yazmassan bir işe yaramazki
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurbetcii

ŞEMA;için teşekkürler arkadaşım ama parça değerlerini yazmassan bir işe yaramazki

Kaç sene geçmiş ama entegreyi bulmak halen sorun
    işe yarayacağı bile bilinmiyor deneyen yok
    bascan parayı paypaldan getircen, tek yol şuan için bu
    yada receiver'ların içinde hat yükseltici var, 2.4 ghz frekans'da çalışıyor onlarla biraz oynayarak yapmak mümkün gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 10 Şubat 2011; 6:16:19 >

• RF2126 nın datasheet ine bakın baskı devresine kadar var.

yaptıktan sonra paylaşırsan sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.