Şimdi Ara

Yabancı Dil Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
1.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Yabancı Dil Seçimi

(En Son Oy Tarihi: 12.10.2014)
Giriş
  • Merhabalar herkese , iki adet sorumuz var ;

Business Administration / International Business gibi bölümlerde okuyacak/okuyan öğrencinin iyi bir kariyer için bilmesi gereken diller hangileridir ?

Belirttiğiniz dilleri bilenlerin iş alanları nereler/neler olur ?

*İngilizce , kesinlikle bilinmesi gerekildiği düşünülerek listeye alınmamıştır.

• İspanyolca,Rusça,Arapça .Bunlar dünyada bayağı konuşulan diller özellikle İspanyolca.
  • Arkadasim gercekci olarak yaziyorum ingilizce bil
    yeter baska dile gerek yok. Isinde uzmanlas isletme dedigin cok genis bir alan bir alana yonel o konuda calis. Ayni zamanda sosyalles ve kulturel yondende kendini zenginlestir. Dil bir yere kadar ondan sonra kavramsal beceriler on plana cikiyor stratejik karar alma, analitik dusunme gibi. Calismak istedigin belli bir alan varsa onu paylasirsan gereksinimleri hakkinda bilgi vermeye calisirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sast

Arkadasim gercekci olarak yaziyorum ingilizce bil
    yeter baska dile gerek yok. Isinde uzmanlas isletme dedigin cok genis bir alan bir alana yonel o konuda calis. Ayni zamanda sosyalles ve kulturel yondende kendini zenginlestir. Dil bir yere kadar ondan sonra kavramsal beceriler on plana cikiyor stratejik karar alma, analitik dusunme gibi. Calismak istedigin belli bir alan varsa onu paylasirsan gereksinimleri hakkinda bilgi vermeye calisirim

Şu anda okumuyorum fakat yenilenebilir enerji sektöründe çalışmak istiyorum ileride.
    Yurt dışında okumak istiyorum daha karar vermiş değilim ona göre dillere çalışıp seneye başlamayı düşünüyorum.
  • Konuya bakan arkadaşlar 2 saniyelerini ayırıp ankete katılırlarsa sevinirim , teşekkürler.
  • Ben isletme mezunuyum yuksek ogrenim icin abd'ye geldim. Soyle soyliyeyim illa ikinci dil dersen almanca derim. Zira en buyuk ihracatimiz almanya ile ayrica muhendislikte cok ileriler bircok endustri makine ve techizatlarini almanyadan temin ediyor. Ispanyolca ingilizceden sonra en cok konusulan dil ancak abd'nin guneyinde calismayacaksan gerek yok ama abd de calisacaksan bilmen yararina olur zira buranin enerji baskenti houston ve ispanyolca ingilizce kadar yaygin. Rusya'da keza enerji sektorunde ileri bir ulke yinede rusca bilmemek buyuk bir kayip olmaz senin icin ingilizce yeterli olur. Daha detayli da yardimci olabilirim ama daha spesifik olman lazim; sen yenilebilir enerji sektorunun bir parcasi olacaksan kendini bir departmana konumlandirman lazim; isletme ve organizasyon, orgutsel davranis, muhasebe, finans, pazarlama, uretim dunya kadar departman var ornegin muhasebe ve finansta ingilizce kesinlikle yeter ama pazarlama veya satin almada baska dil gereksinimi dogabilir bunu kast etmistim

• quote:

Orijinalden alıntı: Sast

Ben isletme mezunuyum yuksek ogrenim icin abd'ye geldim. Soyle soyliyeyim illa ikinci dil dersen almanca derim. Zira en buyuk ihracatimiz almanya ile ayrica muhendislikte cok ileriler bircok endustri makine ve techizatlarini almanyadan temin ediyor. Ispanyolca ingilizceden sonra en cok konusulan dil ancak abd'nin guneyinde calismayacaksan gerek yok ama abd de calisacaksan bilmen yararina olur zira buranin enerji baskenti houston ve ispanyolca ingilizce kadar yaygin. Rusya'da keza enerji sektorunde ileri bir ulke yinede rusca bilmemek buyuk bir kayip olmaz senin icin ingilizce yeterli olur. Daha detayli da yardimci olabilirim ama daha spesifik olman lazim; sen yenilebilir enerji sektorunun bir parcasi olacaksan kendini bir departmana konumlandirman lazim; isletme ve organizasyon, orgutsel davranis, muhasebe, finans, pazarlama, uretim dunya kadar departman var ornegin muhasebe ve finansta ingilizce kesinlikle yeter ama pazarlama veya satin almada baska dil gereksinimi dogabilir bunu kast etmistim

Hem kendimi geliştirmek hem de 2. yabancı dil bilirsem eğer kendimi daha iyi hissedeceğim galiba öyle bir düşüncem var.Abd'ye şu an gitmem mümkün değil belki master için gidebilirim.Hedefim kendi şirketimi kurmak ki şu an uğraştığımız bir konu rüzgar türbini.Belki size hayali gelebilecek ama CEO olmak hedefim.Sonuçta ufak ufak başlayıp büyüyoruz.

• Dr. James Wilson kullanıcısına yanıt
    Dostum ben ne desem boş ceo olmak oyle kolay is degil deneyim lazim ben 35 yasindan genc ceo bilmiyorum desem yeridir. Birde kendi isletmende
    ceo olmana gerek yok. Bukursun profesyonel bir yonetici sen yapacagin isi ogren derim ben

• Herkes İngilizce biliyor başka dile ihtiyacın yok. Ama çok Çinli var.
  • Rusça, Fransızca, Ispanyolca, Çince

Bence bu dört dilden biri seçilmeli

• rusça pişmanlıktır.

yemin ediyorum istisnaları öğrenmekten kurallara sıra gelmedi daha
  • Almanca baya gerekli bence is alaninda

• Fransızca hariç Çince, İspanyolca veya Portekizce, Rusça iş yapar.
  • UP
  • quote:

Orijinalden alıntı: byob

rusça pişmanlıktır.

merhabalar ne gibi istisnalar var acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: The North Remembers

quote:

rusça pişmanlıktır.

türkçe gibi fiilin 6 çekimi var ve dişi-erkek-cinsiyetsiz olarak da ayrılıyor ayrıca geçmiş gelecek zamanlar var yani bir fiil 6x3=18 farklı şekilde çekimleniyor ve bunların istisnaları var. 100 tane fiilden 20 tanesi istisna çıkıyor genelde kuralsız oluyor.

ama öyle yada böyle öğrenirsen getirisi çok fazla
  • quote:

quote:

quote:

rusça pişmanlıktır.

türkçe gibi fiilin 6 çekimi var ve dişi-erkek-cinsiyetsiz olarak da ayrılıyor ayrıca geçmiş gelecek zamanlar var yani bir fiil 6x3=18 farklı şekilde çekimleniyor ve bunların istisnaları var. 100 tane fiilden 20 tanesi istisna çıkıyor genelde kuralsız oluyor.

yaş kaç sizin, bir de alfabesi de latin değil ki harflerden başlamak lazım

• quote:

quote:

quote:

quote:

rusça pişmanlıktır.

yaş kaç sizin, bir de alfabesi de latin değil ki harflerden başlamak lazım

Alfabesini birkaç günde öğrenirsiniz en kolay yanı o bence.

• 23
  • Ne iş yapaçagına bağlı olarak İspanyolca olabilir. Ve ya avrupaya açılmak istiyorsan alman ideal. Doğuyla işin varsa Çin de olabilir. Ben Japonca öğrenmek istiyorum ama hayırlısı inş. Başarırım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.