Şimdi Ara

Yabancı'dan araç seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben araba almak istiyorum ancak hiçbir bilgim yok. İzmir'de yaşıyorum. Otomatik vitesli az tüketimi ve yabancıdan olacak bir araç arıyorum.

Şu ana kadar fiyatları uygun 2 araç buldum.
    2009 Hyundai i10 22.000km benzinli otomatik
    2006 Scenic 2.0 OV (böyle bir model görmedim ama neyse) 64.500km lpg/benzinli otomatik

Ne dersiniz?

• TR'de ikamet eden yabancıdan alacağım arabayı...(bende yabancıyım)
  • Fikir verecek kimse yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: russo2000

Fikir verecek kimse yok mu?

Almayı düşündüğünüz aracı kullanma şartlarını ve araçtan beklentilerinizi yazmanız daha uygun olur.

Örnek olarak; tek başınıza mı kullanacaksınız? Yoksa aileniz de var mı? Varsa kaç kişi?

Sadece şehiriçinde mi kullanacaksınız? Yoksa şehirlerarası yolculuklara çıkacak mısınız?

Yılda maksimum kaç kilometre yaparsınız?

Fiyat aralığınız nedir yada maksimum ne kadar verebilirsiniz?

Ve aklınıza gelen buna benzer diğer durumları da yazarsanız yardımcı olma şansı artar forumun size.

Edit:ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shintai -- 26 Ocak 2013; 14:59:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracı ben ve muhtemelen nişanlımla birlikte kullanacağız.

Esasında onun isteği otomatik vites bana da uyar fark etmez.

Genelde şehiriçi kullanacağım ama az da olsa şehirlerarası yolculuk edebilirim. Yılda 2-3 kez İstanbul'a gidip gelmek gibi.

Yılda 10000-15000km aşacağımızı hiç sanmıyorum. (İzmir'den Çeşme, Kuşadası, Bodrum filan yaparım o da yazın izinlerde). İşe arabayla gidip gelmeyeceğim haftasonları şehiriçi olur.

Esasında en büyük sıkıntı tek bir araba alabiliyorum ve bunu geri satmam zor oluyor (sadece yabancıya). Bundan dolayı almadan çok iyi araştırıp öyle karar vermek istiyorum. Yattığı yerden sürekli sorun vermeyecek bir araç bakıyorum. Sürekli elden çıkarmayı düşünmüyorum....
  • Türk vatandaşı değilseniz Vergi muafiyeti (tax free ) ile Türkiyede kullanacağım ve alıp götüreceğim derseniz kendinize 0 km Türkiyede üretilen sorunsuz bir araç İHRAÇ FİYATI İLE ÇOK UCUZ satın alabilirsiniz...Çıkarken beraberinizde götürebilirsiniz..Bir yabancıya satabilirsiniz . Veya gümrüğe terkedebilirsiniz..En son seçenek tüm vergilerini ödemeyi kabul eden bir T.C. vatandaşına satabilirsiniz..Önce vergileri ödeniyor..Sonra satış yapılıyor..Bir kaç yetkili bayii , satıcıya gidip sorun...Mevzuat değişmedi iise bildiğim budur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 26 Ocak 2013; 21:48:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: russo2000

Aracı ben ve muhtemelen nişanlımla birlikte kullanacağız.

Esasında onun isteği otomatik vites bana da uyar fark etmez.

Genelde şehiriçi kullanacağım ama az da olsa şehirlerarası yolculuk edebilirim. Yılda 2-3 kez İstanbul'a gidip gelmek gibi.

Yılda 10000-15000km aşacağımızı hiç sanmıyorum. (İzmir'den Çeşme, Kuşadası, Bodrum filan yaparım o da yazın izinlerde). İşe arabayla gidip gelmeyeceğim haftasonları şehiriçi olur.

Esasında en büyük sıkıntı tek bir araba alabiliyorum ve bunu geri satmam zor oluyor (sadece yabancıya). Bundan dolayı almadan çok iyi araştırıp öyle karar vermek istiyorum. Yattığı yerden sürekli sorun vermeyecek bir araç bakıyorum. Sürekli elden çıkarmayı düşünmüyorum....

Ayrıca araca ne kadarlık bir bütçe ayırdığınızı da yazabilirseniz güzel olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu firma ile iletişime geçin. Oldukça bilgililer ve fazlasıyla yardımcı oluyorlar.
    http://www.taxfreecar.net/
  • Konuyu tekrar hortlatıyorum ama karşıma şöyle bir araç geldi....

Mercedes a serisinden 6-7 yıllık bir araç. Çok ucuza gelecek bana ancak araba hakkında hiç bir bilgim yok. Sahibi vefat etmiş ondan dolayı pek bilgi alamıyorum.
    Yabancıdan yabancıya araç alım-satımı zor olduğu için bir kere araba alıp yıllarca kullanmayı planlıyorum.

Genel olarak bu seri hakkında ne dersiniz?

Tam serisini ve modelini daha sonra öğrenip paylaşacağım....

Herkese şimdiden teşekkürler....
  • Araç 1.5 benzinli motordur büyük ihtimal. 95 hp ve 13.5 saniyede 0'dan 100'e ulaşır. Yakıt tüketimi genelde düşük 7 litre civarı. Elegance donanım türü en dolu olanıdır. Genel Mercedesler kadar pahalı değildir. Çok kaliteli de değil diyebiliriz.
  • suriyeli misin
  • fabrizio sana tavsiyem sağlam bir araç alıp kullanmayı ve kaliteli olmasını istiyorsun yanılmıyorsam..bu yüzden eğer takıntın yoksa..kendine mercedes e serisi yahut c serisi bir araç alman..hatcback düşünüyorsan bmw 1 serisi audi a3 serisi bir araç ta işini görür..4x4 ler de bmw x5 hem ucuz hemde kaliteli ..zaten yabancıdan yabancıya satış olacaıgı için çok ucuz fıyata araç sahibi olacaksın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero-Hour

suriyeli misin

Hayır İtalya'nım.

Amacım araca büyük paralar vermek değil. Mercedes olsun x markası olsun önemli değil. Yıllarca bana yarayabilecek (yabancıdan alım-satım zor oluyor) öyle bakım ücretleri uçuk olmayacak (çok ucuza alacağım için bakımlarını yaptırmayı göze aldım) çok fazla kullanmayacağım (hafta içi işe toplu taşımayı her zaman tercih ederim) bir uzun yolculukta (izmir-istanbul) beni yarı yolda bırakmayacak bir araba bakıyorum.

Nette biraz araştırdım sanırım araç Mercedes a 140 classic (Bana 6-7 yıllık demişlerdi ancak emin olamıyorum en yeni sanki 2004 model).

Aracı tanıyan daha önce kullanan var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.