Şimdi Ara

Xperia Z1 değişim süresi. Teleservice

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar, değişim süresi hakkında net bilgi bir türlü bulamıyorum. Bu konuda tecrübe edinmiş arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var. Bir ay kadar önce Xperia Z1 modeli telefonumu servise yolladım 3 gün içerisinde ürünün değişim kararı çıktı ve yeni ürün beklemeye başladım. Teleservice bana ürünün yurt dışından geldiğini söylüyor ve ürün geldiğin de en kısa sürede ve en hızlı şekilde bana ulaştıracağını söylüyor ancak kafama takılan 2 soru var.

1- Z1 verdim yani üretimi durmuş bir telefon, örneğin bana kalkıp C serisi bir ürün vermezler sanıyorum? yani normal şartlar da stok'da Z1 yoksa diğer stok da bulunan Z2-3 vb üst serilerden bir tane yollamaları lazım ama bir kaç ürün değişimi şikayetlerine baktığımda mesela nokia için alt model yollanmış bu da benim kafamı karıştıran bir durum oldu.

2- 20 iş günü doldu ve tüketici haklarına gitmeyi düşünüyorum ve fatura bedelimin iadesini isteyeceğim ancak 175'i aradığımda telefondaki bayan "değişim kararı çıkmış işte daha ne istiyorsunuz" şeklinde bir cevap verdi, karşılığın da ise "yasal olarak 20 iş günün dolmasına rağmen cihazın elime ulaşmadığını ve fatura bedelini tahsis etmek istediğimi" söyledim, aldığım cevap şöyle oldu "ürün değişimler de süre uzayabiliyor ve isterseniz şuan tüketici haklarına gidebilirsiniz" dedi.

Benim kafamın karıştığı kısım "ürün değişimler de süre uzayabiliyor" söylemi yani bu cevaba göre servis beni değil 1 ay, 1 yıl da bekletebilir. Değişim sürecin de belli bir yasal süre var mı ? yoksa 20 iş gününe dahil mi?

ürünü Turkcell'den aldım, servise Turkcell aracılığı ile yolladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragonslayer05 -- 8 Kasım 2015; 19:19:08 >

• Değişim kararından sonra tedarik süresi var dogru bu ne yazıkki 20e dahil degil,ihraç ürünlerinde 2 hafta olması lazım. Bana kalırsa 1 hafta kadar bekle gelmezse hakem heyetinden ücret iadesi iste o paranın onayı eline ulaşması en az 2 ay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hmm, hakem heyetine danışacağım ama şöyle bir şey duydum; hakem heyeti 900 liraya kadar ücret iadesi oynalıyormuş, eh ben aldığım da Z1'in fiyatı 2600'dü yani fatura bedelini tahsis edemiyormuyum?
  • dragonslayer05 D kullanıcısına yanıt
    ilk defa duyuyorum hocam fatura bedelin neyse onu alıyorsun sadece süreç uzun oluyor.
  • anladım çok teşekkür ederim, önümüzdeki hafta hakem heyetine gidip danışayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragonslayer05 -- 12 Kasım 2015; 22:15:20 >
  • Kolay gelsin hocam
    Vay be teknoloji ne kadar değişken:-)
    Şu an piyasa fiyatı 999 TL.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kty28 kullanıcısına yanıt
    aynen öyle oldu :)
  • Merhabalar, 06.10.2015 tarihinde Doruk İletişim vasıtası ile tarafınıza yollamış olduğum xxxxx iş emirli, xxxxx imei numarasına sahip Xperia Z1 modeli cihazımın 09.10.2015 tarihinde sizin tarafınızdan kargo girişi yapıldığı 12.10.2015 tarihinde kayıt alındığı ve 15.10.2015 tarihinde ürünün sıfır hiç kullanılmamış fabrikadan yeni gelecek birebir Xperia Z1 ile değişimine karar verilmiş. Lakin 20 iş gününü fazlasıyla doldurmasına rağmen hala bir işlem oluşmamış ve net bir cevap alamamış bulunmaktayım. Bu ufak aksaklığı basit bir şekilde çözebileceğimize inanıyorum ve sadece Z1 veya Z2 gibi benzeri üst modellerini kabul edeceğim şuan sadece işlemlerin hızlanmasını aksi taktir de tüketici haklarına başvuracağımı bilmenizi isterim teşekkürler.

böyle bir mail attım, şikayet var'a yazdım, sony'de şikayet dilekçesi oluşturdum, teleservice'e şikayet dilekçesi yazdım ama artık üst aşamaya geçmek istiyorum. Tüketici hakem heyetine de gitmeyi planlıyorum bakalım ne maceralar yaşayacağız.

• ilçe hakem heyetine gittim, konuştuk. 20 iş günü eğer cihaz için değişim kararı çıktıysa onu kapsamıyor yani cihaz değişime girdiği için bir sınırlama yokmuş. Eğer para iadesi başvurusu yapacaksan il heyetine gitmen gerekiyor dedi fakat değişime girdiği için de yine kazansan dahi para iadesi değil yeni bir telefon alırsın dediler. Yani kısaca devlet bu konuda her hangi bir sınırlama koymadığı için güçsüz kalıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.