Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (1755. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.249
Cevap
164
Favori
1.148.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17531754175517561757
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Key

Evet beyler yazilimdan degilmis benim ahize sorunum elimle sıktıgımda düzeliyor bırakinca gidiyor 2yil kadar oldu sanirim bayadır sorun yoktu ne dersiniz yeni bir speaker alip takayimmi yoksa mevcut olani temizleyip ayar çekip kullanabilirmiyim?

Bilen arkadaslar yazarsa sevinirim ayrıca kapak yapişkanlimi yani sökülen kapak tekrar az bir ısı ile tekrar yapişabilirmi? Kendim sökebilirim beyler bu yüzden sökme servise ver gibi öneriler yerine asıl sorularima cevap alabilirsem sevinirim

Demedimmi ben sana yazılım değil diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Ne yazikki bu teli kullanan çoğu kisinin basina gelen veya gelmesi muhtemel olan bir sorun. Çözümü basit, ya servise verilir yada kisi arka kapak contasini alir ve kendi tamiratini yapar.

Bunun icin, Elinizde yeni conta olmali, cunku arka kapagi sokerken eskisi artik kullanilamayacak hale gelecektir.
    Kapağı acma faslini geçiyorum...kapak acilinca anakarti tutan vidalar sökülür,karsinizdaki Hoparlörun iki ayagi var, bu ayaklari hafifce acip anakarta daha fazla temas etmesini saglamalisiniz hepsi bu. Sonra anakartin tekrar yerine monte edersiniz. Arka kapaktaki conta kalintilarini iyice temizleyip, yeni contayi güzelce kapağa yapistirarak sonrada telefona birlestirmelisiniz.Bu tekrar yapıştırma işlemi için isitma işlemine falan basvurmaniza gerek yok. Arka kapağı kapattiktan sonra ustune biraz baski uygulamaniz kafidir.

Umarim yardımcı olabilmisimdir.
    Saygılarımla

Tşkler hocam

• XPERIA Z4 resmi olarak duyuruldu.

http://www.businessht.com.tr/teknoloji/haber/1068079-sony-yeni-modelini-tanitti

Pazartesi günü alüminyum çerçeveli ve 5,2 inch ekranlı yeni Xperia’sını tanıtan Sony, akıllı telefon sektöründeki yarışını hala sürdürdüğünü gösterdi.

Yeni model haberi, Sony üst düzey yöneticilerinin şubat ayında yaptıkları “Piyasayı terk etme seçeneği reddedilmeyebilir” açıklamasıyla yarattığı telefon biriminin geleceği konusundaki endişelerin tam ortasında geldi.

Ama şirket telefon piyasasındaki yerini büyütmek yerine maliyetleri azaltmaya odaklandığı için birimin markayı devam ettirmek adına hala yeni ürünlere ve pazarlamaya yatırım yapmaya ihtiyacı var.

Sony, Xperia Z4’ün Japonya piyasalarında yıl ortası gibi satışa koyulacağını bildirdi. Cihaz, 4 farklı renk seçeneğiyle bir önceki model Z3’ten biraz daha ince olacak.

Geçen yıl Sony’nin telefon biriminin CEO’luğuna atanan Hiroki Totoki, Sony’nin Samsung ve Apple’ın hâkim olduğu piyasanın en üst düzeyini hedeflediğini belirterek, “Akıllı telefonların fiyat aralığı çok geniş, 100 dolardan başlayıp 1,400 dolara ulaşan fiyatlara satılıyorlar. Biz bunun üst seviyesine odaklanıyoruz" dedi.
    Sony'nin telefon birimi, Samsung ve Apple gibi üst düzeyi rakiplerinin gerisende kalmıştı. Bir zamanlar Walkman ve Trinitron televizyonlarıyla küresel eğlence sektöründe önemli rol alan şirket, uzun zamandır dünyayı etkisi altına alabilecek trendler yaratmakta güçlük çekiyor.

Sony, şubat ayında televizyon ve cep telefonu gibi zayıf çalışmalarını azaltıp bilgisayar oyunu gibi daha başarılı üretimlere odaklanacaklarını açıklamıştı.
  • z4 Japonya versiyonu çıktı...

globalde bundan farklı olacak mı derseniz bence olmayacak ve büyük hayal kırıklığı oldu :( z5i bekleyelim bari :D
  • bu senenin modasıda telefonu inceltmek için bataryayı kırpmak olmuş anlaşılan. 810'un, Z3'teki 801'e göre daha fazla enerji harcadığını okudum. sony buna rağmen bataryayı küçülttüyse yazık etmiş kendine. çıkınca bi batarya testi sonuçlarını görelim bakalım ne olacak. suya dayanıklılığı sürerken usb portunu açık bırakmaları en güzel özelliği olmuş. diğer donanımlarına laf etmeye gerek yok zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anilkoc

bu senenin modasıda telefonu inceltmek için bataryayı kırpmak olmuş anlaşılan. 810'un, Z3'teki 801'e göre daha fazla enerji harcadığını okudum. sony buna rağmen bataryayı küçülttüyse yazık etmiş kendine. çıkınca bi batarya testi sonuçlarını görelim bakalım ne olacak. suya dayanıklılığı sürerken usb portunu açık bırakmaları en güzel özelliği olmuş. diğer donanımlarına laf etmeye gerek yok zaten.

bataryayı en az 3600 seviyesine çıkarmalıydı
    çerçeveleri alabildiğine inceltmeli veya boyutu 5.5" çekmeliydi compact düzeyde Hi-End sunan firmasın, ne diye telefonun boyutunu küçük tutuyorsun, zaten bende boyut büyütmeye karşıyım geriye bir tek çare kalıyor ... çerçeveleri daraltmak... sony bunları yapmak zorunda artık.

teknolojik olarak bir yenilik yok sadece güncelleme var benim gözümde

işlemci ve dahilinde yenilenen grafik birimi + yenilenen kamera sensörü + daha yüksek çıkışlı ses kaynağı ve ön kamera 5,1e zıplamış esktra bir şey göremedim

Performans olarak HTC M9 ile aynı olacak "İşlem birimini çıkartırsak"

aynı üreticiden kullandığın belli başlı sabit ürünler yüzünden gelecek performans belli oluyor, Biri birinden önce çıkardığında haa diyorsun performans belli... geriye ne sunduğun veya sunamadığın kalıyor...

Sony hiç bir şey sunmamış Fixlemiş üstüne biraz kırpmış biraz arttırmış z4 yapmış z3Neo olurdu bunun adı z4 hakaret
  • Hârimi kullanıcısına yanıt
    Hocam yardımınıza ihtiyacım var anlattığınız rehberle cihazı sorunsuz rootladım daha sonra ses modu için xda'dan yardım alarakbdual recovery kurdum kilitli bootloader için kurulum sonunda enjoy your recovery demesine rağmen açılışta ses kısma veya arttırmaya bassamda siyah ekranda kalıyor recoverye geçiş yapmıyor reset atarak normal açabiliyorum bubdual recovery işini nasıl halledebilirim

• belki de o yüzden şaşalı bi tanıtım yerine sessiz sedasız japonyada tanıtmayı tercih etmişlerdir. ben olsam utanırım valla 1 senede yapa yapa bunu mu yaptık diye. geçen günlerde sızan konseptler ne güzeldi halbuki. güç tuşunda parmak izi sensörü vardı, konsept olarak kalması üzücü olmuş. bu saatten sonra ya bi umut Z5 beklenir ki tasarım ekibi değişmediği sürece yeni bişey beklemiyorum yada müthiş pil performansı için Z3 alınıp geçilir
  • anilkoc A kullanıcısına yanıt
    sırf 3 gömlek üsttü telefon alırım kafasında olduğum için z3ü pass geçtim ... şimdi gidip z3 alsam millet hani z4 alacaktın olm o kadar yırtındın bekledin direndin diye dalga konusu olcaz :)

şaka gibi z5e kadar bekliycez artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

sırf 3 gömlek üsttü telefon alırım kafasında olduğum için z3ü pass geçtim ... şimdi gidip z3 alsam millet hani z4 alacaktın olm o kadar yırtındın bekledin direndin diye dalga konusu olcaz :)

şaka gibi z5e kadar bekliycez artık

Z4 alıp dalga konusu olmaktan iyidir ya Z3 almak
    ben bi de pazara gireceği fiyatı çok merak ediyorum açıkçası. aynı özellikteki one m9 2800 tl gibi absürd bi fiyatta. o parayı veriyosun aldığın şey yine android. yarı fiyatına z3c alırım valla
  • bu z4 sadece japonlara özel bakalım avrupası nasıl az sinirli olmamın sebebi :D şuan da bu sadece ... :)
  • şimdi bende okudum o haberi. niye z4 diyosun o zaman arkadaş. desene z3s yada z3 plus gibi bişey. garip bunlarda he
  • quote:

Orijinalden alıntı: aarda06

Hocam yardımınıza ihtiyacım var anlattığınız rehberle cihazı sorunsuz rootladım daha sonra ses modu için xda'dan yardım alarakbdual recovery kurdum kilitli bootloader için kurulum sonunda enjoy your recovery demesine rağmen açılışta ses kısma veya arttırmaya bassamda siyah ekranda kalıyor recoverye geçiş yapmıyor reset atarak normal açabiliyorum bubdual recovery işini nasıl halledebilirim

Dostum recovery bazen sistem kararsizlığindan dolayı uçabiliyor. Cihazında root var zaten, tekrar cmd ekranından dual recovery kur, kurduktan sonra yine aynı hatayı alırsan SD kart içindeki XZdualrecovery klasörünü sil ve cihazı yeniden başlat... Başlatırken de tekrar ses kısma ya da aç ile TWRP ya da CWM'ye girmeye çalış. Yine de olmazsa tekrar yaz, sokarız seni bi şeklide kurtarma moduna

• Hârimi kullanıcısına yanıt
    hocam teşekkür ederim indirdiğim dual recovery dosyası sanırım hatalı başka bir installer ile hallettim :) önereceğiniz xposed modülü veya flash dosyası varsa tavsiyelere açığım :) en azından şu ekranı biraz daha iyileştirecek birşeyler varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: aarda06

hocam teşekkür ederim indirdiğim dual recovery dosyası sanırım hatalı başka bir installer ile hallettim :) önereceğiniz xposed modülü veya flash dosyası varsa tavsiyelere açığım :) en azından şu ekranı biraz daha iyileştirecek birşeyler varmı

Rica ederim

Xpossed modüllerinde Gravity Box (KK) öneririm. Ayrıca ana launcheri düzenlemek için Gem Xperia Xpossed ve Serajh Xperia Xpossed işini görecektir. Fazla da modül kullanma, telefonun stabilitesini olumsuz etkiler... Ses modunu flashladıysan tamamdır, başka sağlıklı önerebileceğim fayda Flash zip dosyası yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Key

quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Ne yazikki bu teli kullanan çoğu kisinin basina gelen veya gelmesi muhtemel olan bir sorun. Çözümü basit, ya servise verilir yada kisi arka kapak contasini alir ve kendi tamiratini yapar.

Bunun icin, Elinizde yeni conta olmali, cunku arka kapagi sokerken eskisi artik kullanilamayacak hale gelecektir.
    Kapağı acma faslini geçiyorum...kapak acilinca anakarti tutan vidalar sökülür,karsinizdaki Hoparlörun iki ayagi var, bu ayaklari hafifce acip anakarta daha fazla temas etmesini saglamalisiniz hepsi bu. Sonra anakartin tekrar yerine monte edersiniz. Arka kapaktaki conta kalintilarini iyice temizleyip, yeni contayi güzelce kapağa yapistirarak sonrada telefona birlestirmelisiniz.Bu tekrar yapıştırma işlemi için isitma işlemine falan basvurmaniza gerek yok. Arka kapağı kapattiktan sonra ustune biraz baski uygulamaniz kafidir.

Umarim yardımcı olabilmisimdir.
    Saygılarımla

Tşkler hocam

beyler garantisi kalmiş 1.5 ay kadar ama garantisi fonotelden oldugundan yaparlarmi bilmiyorum verdim gidip yeri eminonunde altin handa..

her neyse sarj yeri kapakçiği ahize sorunu ve bataryası artik cok cabuk bitiyor dedim umarim bataryayi ve kapakçiğida yaparlar, ahizeyi mecburen yaparlar ama işin içinde fonotel var bu yuzden bataryamı ve kapakçigi degiştireceklerini düşünmüyorum sizce?
  • merhaba arkadaşlar tecrübenize ihtiyacım var
    sarja bağlı, şarj ışığı yanıyor, ekranda şarj simgesi var ama şarj olmuyor. nedenini bilen yada çözümünü bilen, tavsiyesi olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: runomcrae

merhaba arkadaşlar tecrübenize ihtiyacım var
    sarja bağlı, şarj ışığı yanıyor, ekranda şarj simgesi var ama şarj olmuyor. nedenini bilen yada çözümünü bilen, tavsiyesi olan varmı

Merhaba

Power ve ses açma tuşuna aynı anda basın, ilk önce 1 kere titreyecek elinizi bırakmayın sonra arka arkaya 3 kere titreyecek ve telefon kapanacak. Bu şekilde 1 saat kapalı bir şekilde şarja bağlayın. Sonra şarj cihazıni çıkarın ve telefonu açın. Ardından açık bir şekilde batarya dolana kadar şarjda dursun...

• Equalizer için güzel ayarlar var mı beyler kullandığınız?

• 
Sayfa: önceki 17531754175517561757
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.