Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (1220. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.249
Cevap
164
Favori
1.148.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12181219122012211222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba bende xperia z kullanıcısıyım ve çok önemli bir sorum olacak benim telefonumun arkasındaki cam kısımda 2 küçük çizik oldu maalesef yanlışlıkla ancak geçen gün farkettim bir çıkıntı var sanırım üzerinde film var ancak çıkartamadım NOT: telefona film takmadım internette de fabrikada takılmış film söylentileri var :D
  • PerseusET kullanıcısına yanıt
    Çıkıntı dediğin şu küçük nfc etiketi değil dimi, öyleyse çıkar at o zımbırtıyı,gereksiz. Yok o değil de fabrika çıkışlı anti-shatter denen koruyucuysa, onu çıkarmana gerek yok, illa çıkarayım dersen köşelerinden sivri bi cisimle kurcalayıp halledersin, biraz kalın ve sağlam monte olduğundan zor çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PerseusET

Merhaba bende xperia z kullanıcısıyım ve çok önemli bir sorum olacak benim telefonumun arkasındaki cam kısımda 2 küçük çizik oldu maalesef yanlışlıkla ancak geçen gün farkettim bir çıkıntı var sanırım üzerinde film var ancak çıkartamadım NOT: telefona film takmadım internette de fabrikada takılmış film söylentileri var :D

Endişenlemenize gerek yok, arkasında da önünde de fabrika çıkışlı koruyucu film var. O çizilen film...

• Hârimi kullanıcısına yanıt
    Sizce filmi çıkarmalımıyım?
    Ya şimdi bir kap alıcamda sadece köşeleri koruyan ön arka gözüküyo zaten ama film olduğu için içim rahat ancak çizik olduğundan kötü gözüküyor ve yeni aldığım kabın yanında 2 adet ön ve arka filmde veriliyo çıkarmayı o yüzden düşündüm bu arada nfc etiketini ilk gün atmıştım zaten sdece nfc etki alanını göstermek içinmiş o, gerçi zaten kullanmıyorum nfc yi daha doğrusu denedim ama beceremedim birde oyun tavsiye edermisiniz canım sıkılıyor ve telefonda oyun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadesperado

Manyetizma etkiler diye biliyorum, mıknatıslı kılıfları pek tavsıye etmiyorlar bu yüzden. İstanbul'da her köşe başında, herkesin kafasında bi baz istasyonu olduğu için bu etki pek anlaşılmıyordur, sınırlı baz istasyonu olan taşrada olumsuz etkisi ortaya çıkmıştır.

Evet en mantıklısı dediğiniz gibi görünüyor.

Telefonun eskimesi gerekiyor hafiften artık, şimdiye kadar ufak çizik bile olmadı. Bu tasarıma kılıf fazla zaten

• quote:

Ben üzerine bir film daha aldım yapıştırdım üstelik bir de Spigen kılıf var, iki film de önde var.

Bence çıkarmayın hatta bir film daha uygulamalısınız originalini korumak amaçlı...

• Arkadaşlar çok fazla uygulama yok ama ram en fazla 500 MB boş oluyor günlük kullanımda, Clean mastera baktığımda o anlığına uygulamaları kapatıyor sonra onlar geri açılıyor zaten nasıl daha fazla boş alan açabilirim?

• nuri00007 N kullanıcısına yanıt
    nasıl becerdin bilemiyorum ancak bende şuan 70 in üstünde uygulama yüklü ve arka plan full dolu iken bile 750 mb boş ram oluyo clean master da fabrika ayarlarına sıfırla bence eğer olmassa internette araştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

Ben üzerine bir film daha aldım yapıştırdım üstelik bir de Spigen kılıf var, iki film de önde var.

Bence çıkarmayın hatta bir film daha uygulamalısınız originalini korumak amaçlı...

Peki sağolun tavsiyeniz için kararsız kalmıştım teşekkürler
  • 6yıl iphone kullandıktan sonra z ye geçtim androidin özgürlüğü bambaşka kardeşim ama şunu söyliyim stabilite konusunda iphone rakipsiz.Ayrıca bi cihazdan bukadar memnuniyetsiz olup da hala kullanmaya devam etmek de ilginç ben kamerası hariç çok memnunum z den.teknoloji işi biraz şans ama bu kadar kötülenmesi benim sinirimi bozuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

quote:

Orijinalden alıntı: lowelas

Bu 16 gb acaba güncellemelerden sonra veya yükleyeceğiniz oyunlardan sonra sıkıntı yapmasn böyle bir ihtimal olabilirmi ve ısınma sorunu varmı..

Hafıza kartı takılabiliyor bende xperia s vardı ve sadece 10 gb falan doluydu
    yer yeterli bence
    Ama sesi xperia s den az çıkıyor

Telefonun ayarlarında hoparlör sesini yükseltmek için bir seçenek var daha çok ses alabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: nuri00007

Arkadaşlar çok fazla uygulama yok ama ram en fazla 500 MB boş oluyor günlük kullanımda, Clean mastera baktığımda o anlığına uygulamaları kapatıyor sonra onlar geri açılıyor zaten nasıl daha fazla boş alan açabilirim?

Ram konusuna fazla takılmayın, Androidde boşta kalan her ram israf edilmiş ram olarak nitelendirilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 17 Nisan 2014; 23:38:17 >
  • quote:

Ya şimdi bir kap alıcamda sadece köşeleri koruyan ön arka gözüküyo zaten ama film olduğu için içim rahat ancak çizik olduğundan kötü gözüküyor ve yeni aldığım kabın yanında 2 adet ön ve arka filmde veriliyo çıkarmayı o yüzden düşündüm bu arada nfc etiketini ilk gün atmıştım zaten sdece nfc etki alanını göstermek içinmiş o, gerçi zaten kullanmıyorum nfc yi daha doğrusu denedim ama beceremedim birde oyun tavsiye edermisiniz canım sıkılıyor ve telefonda oyun yok

Telefonu kılıfa koyacaksanız bence çıkarmayın, kalsın öylece... Tabi yine de siz bilirsiniz...

Şuan oynadığım tek oyun Asphalt 8, ama denemek isterseniz modern combat, real racing 3,fifa14, pool break, fun run, clash of clans, temple run serileri...

Yalnız burda oyun delisi arkadaşlar var. Onlar daha iyi yardımcı olurlar...

2 sorum olacak abi.
    1. arka kapakta da anti-shitter film mi var bana yokmuş gibi geldide :)
    2. birde aspalt 8 i playdan indirirerek mi kurdun yoksa direk dosylarını atarak mı kurdun. ben playdan indirmeden direk dosyalarını atınca obb klasorune filan atıyorum dosyalarını oyun acılışta çince açılıyor birtürlü başlatamıyorum birde illa internet istiyor oyunun açılabilmesi için.
  • quote:

Oyun çok aslında ama canım sıkılıyor diyorsan, futbol da seviyorsun belliki NSS (New Star Soccer) önerebilirim. Hele işin acemiliği bitsin, şarj yetiremeyebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: lediod

2 sorum olacak abi.
    1. arka kapakta da anti-shitter film mi var bana yokmuş gibi geldide :)
    2. birde aspalt 8 i playdan indirirerek mi kurdun yoksa direk dosylarını atarak mı kurdun. ben playdan indirmeden direk dosyalarını atınca obb klasorune filan atıyorum dosyalarını oyun acılışta çince açılıyor birtürlü başlatamıyorum birde illa internet istiyor oyunun açılabilmesi için.

1) Evet var kenarlara, kamera çevresine dikkatli bak görürsün

2) Marketten de kurmuştum ama silip apk indirip kurdum.
    Apk kurulumunu yapman için indirdiğin rarlı dosyayı rardan çıkartıp obb klasörüne atacaksın. Atacağın dosya klasör olacak ve ismi "com.gameloft.andiroid....vs..." olacak... Çince yazı gelince sağ taraftakini tıklayacaktın yanlış hatırlamıyorsam. Yani demek istiyor ki internete izin verilsin mi "evet, hayır" demek. Eğer o dosyanın içindekini obb klasörüne atarsan oyun açılmaz, oyundan atar. İlk başta da wifi ya da mobil şebeke ister onay ver kısa bir zaman için dosyaların doğruluğunu kontrol ederek oyuna girer... Sonra oyuna giriş yap ordan dilini Türkçe'ye ayarlayabilirsin

• Arkadaşlar telefonumun arka kapağı kırılmıştı. Gold güzellik yaptı ücretsiz tamir ettiler. Ama bir problem var, o şişme olan kısma bastırdığımda tık tık diye ses geliyor. Kısacası o kısma hiç yapıştırıcı kullanmamışlar sanırım ve kapak çeksem gelecek şekilde emanet gibi duruyor. Bastırınca içeri giriyor ve kısa sürede kalkma yapıyor. Tekrar oraya da vermek istemiyorum uğraştıkça soğuyorum telefondan. Güvenilir olarak nerede o malzemeyi tekrar yaptırabilirim cihazım zarar görmeden. İstanbulda yaşıyorum ben tavsiyelere açığım bana akıl verin rica ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkadasi

quote:

Orijinalden alıntı: co.mr

quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

Orijinalden alıntı: himmet_dal

az fun boy olmayı bırakın sonyden yararlanmayan kim varsa görebilir 1 yıllık telefona güncelleme desteği nasıl çekilir şu forumun yarısını okusanız millet nasıl telefonundan şikayetçi arızaeren iphone alarak kurtulmuş olabilir ama bukadar eziyet çeken adam bırakmadı ve bidaha sony alırken 10000 kere düşünüp öyle alıcak. ahize sorunu güncelleme desteğinin son anlarına gelmesi .... ne desem boş tırt telefon neyin funboyluğunu yapacam. sony babamın markasımı k790 telefonum vardı çok iyiydi diğerlerine göre fakat z tam bir facia.

Yav kardeşim sen de yeter ettin gayri yeter ya. Aylardır susuyorum susuyorum sonunda tak ettirdin. Sen de al bir elma, sen de kurtul biz de senden kurtulalım. Telefonunda sorun oluştu diye tüm Sony'i kötülemeye, tüm Sony severleri fanboy ilan etmeye ne hakkın var.Eğer varsa bir sıkıntın gönder servise halletsinler, her gün buraya lanse etmeye gerek yok. Sıkıntın Sonyleyse çıkart elinden kurtar kendini bu Çin işkencesinden. Şöyle bir düşünüyorum telefonda beğendiğin birşey yok. Sonra kendi elimdekine bakıyorum, diyorum ben Z kullanıyorsam bu adam ne kullanıyor. Burda insanlar bir şeyler öğrenmeye, sorularına cevaplar bulmaya geliyor;peki bir şey soracağım sana SEN NE İÇİN GELİYORSUN bu foruma. Xperia Z ' yi sevmiyorsan aç bir "Xperia Z' den Nefret Eden Himmet_dal ve Yandaşları" diye bir forum burayı da kirletme artık. Burası düzeyli kullanıcılar klübü...

Bazen benimde; burda yazılanları okuyunca, bunlar Z ise benimki ne acaba" diye düşündüğüm oluyor. Maşallah diyelimde

Çok haklısın abi. Benim de telefona etmediğim eziyet kalmadı. Yere düşürmeler, üzerine kupa vurmalar (üzerinde A4 kağıt vardı görmemiştim sinirden). 2 yaşında ki yeğenime veriyorum ısırıyor, atıyor, üstünde zıplıyor. Ama telefon bir kaç ufak çizik dışında bana mısın demiyor :)

Pazar günü hanım telefonu. Arabaya binerken üzerinde unutmuş bir ara hızlandım ufak bir tıkırtıyla dikiş aynasında asfalt ta sekerek ilerleyen bir cisim gördüm, sağa çektim bi baktım ne göreyim bizim hanımın tab 3 ve Xperia Z asfalta tam almaya giderken Xperia Z nin üzerinde araba geçti hem ön hem arka lastiği, dedim içimden gitti tel, yanına vardım telefonun ekranında üzerinden geçen arabanın lastik işlerinin tozu kalmış, elimle sildim ve kullanmaya devam. Bu arada samsung tab 3 te aynı durumda çok şaşırdım, ikisinide taktir ettim, büyük bir sevinç ve hanıma öfkeyle ;))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hinomura -- 18 Nisan 2014; 8:01:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Arkadaşlar telefonumun arka kapağı kırılmıştı. Gold güzellik yaptı ücretsiz tamir ettiler. Ama bir problem var, o şişme olan kısma bastırdığımda tık tık diye ses geliyor. Kısacası o kısma hiç yapıştırıcı kullanmamışlar sanırım ve kapak çeksem gelecek şekilde emanet gibi duruyor. Bastırınca içeri giriyor ve kısa sürede kalkma yapıyor. Tekrar oraya da vermek istemiyorum uğraştıkça soğuyorum telefondan. Güvenilir olarak nerede o malzemeyi tekrar yaptırabilirim cihazım zarar görmeden. İstanbulda yaşıyorum ben tavsiyelere açığım bana akıl verin rica ediyorum.

Hocam yerinde olsam alırım bir kapak bir kaç tane de conta kendim yaparım mis gibi kafam da rahat olur telefonum da sağlam olur....
    Şişme olan kısım dediğin yer neresi tam olarak???

• 
Sayfa: önceki 12181219122012211222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.