Şimdi Ara

Xperia SP - LG Optimus G

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu 2 telefondan birini seçmek durumundayım. Uzun zamandır araştırıyorum artık yoruldum son kez konu açmak istedim.
    Benim için önemli olan stabilite kamera ve cart curtu sorun çıkarmasın başımı ağrıtmasın. Aslında lg optimus g'de karar kılmıştım fakat tek sorun kamerası olarak gözüküyor bi kaç resim baktım gerçekten 13mp olmasına rağmen gece cekimleri hele cok kötü. Sony'de ise güncellemeyle telefonda kamera wifi dokunmatikde bazen sorunların olması güncellenceğini bilsem onu alıcam. çok kararsız kaldım be! lütfen yardım edin samsung veya nexus4 düşünmüyorum sadece bu 2 telefon düşünüyorum LG den yana sıkıntım yok bu arada hep lg kullandım çok memnunum markadan.

• quote:

Orijinalden alıntı: apocam

Arkadaşlar bu 2 telefondan birini seçmek durumundayım. Uzun zamandır araştırıyorum artık yoruldum son kez konu açmak istedim.
    Benim için önemli olan stabilite kamera ve cart curtu sorun çıkarmasın başımı ağrıtmasın. Aslında lg optimus g'de karar kılmıştım fakat tek sorun kamerası olarak gözüküyor bi kaç resim baktım gerçekten 13mp olmasına rağmen gece cekimleri hele cok kötü. Sony'de ise güncellemeyle telefonda kamera wifi dokunmatikde bazen sorunların olması güncellenceğini bilsem onu alıcam. çok kararsız kaldım be! lütfen yardım edin samsung veya nexus4 düşünmüyorum sadece bu 2 telefon düşünüyorum LG den yana sıkıntım yok bu arada hep lg kullandım çok memnunum markadan.

optimus g daha iyi bir telefon sp ye göre ancak 1600 e g pro var ona da bakabilirsin

• fiyat limitim en fazla 1200 ondan buna yakın optimus g var eğer gyi seçersem düşüncem 1200e düşünce onu almak. aklımın bi köşesinde hala sp var.
    GÜncel arkadaşlar yardım bekliyorum :)
  • 1gb ram farkı bile yeter G secmen icin. Ayrica hem ekran goruntusu olsun, hem gorunusu olsun hem de satabilligi olsun.

1 ayi gecti. Daha bir kere takilmisligi yok....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • optimus g yi ve xperia sp yi araştırdım. xperia sp'den biraz çekiniyorum okuduklarımdan dolayı. lg optimus g'de ise tek çekindiğim kamera. kamera konusunda incelemelerde ve çekilen resimlere baktım gerçekten yakışmıyor? G kullanan arkadaşlarda kamera hakkında yorum yapabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apocam

Arkadaşlar bu 2 telefondan birini seçmek durumundayım. Uzun zamandır araştırıyorum artık yoruldum son kez konu açmak istedim.

xperia sp android 4.3 alacak direkt.

• android 4.3 alması benim için önemli değil pek fark oldugunu dusunmuyorum önemli olan kamera dayanıklılık stabil olması benim için birde 8gb sıkıntıda yaratabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yesil_dev

1gb ram farkı bile yeter G secmen icin. Ayrica hem ekran goruntusu olsun, hem gorunusu olsun hem de satabilligi olsun.

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var
    *batarya performansı hakkında bilgi verebilir misiniz ?
    *3g internet hızı nasıl n4 çift kanal 3g sinin baya iyi olduğu söyleniyor birde 3g batarya performansı nasıl
    *wifi menzil mesafesi özellikle samsung modellerine nazaran nasıl ? (benim için çok önemli)
    *hoparlor sesi çok az diyorlar dh incelemede alarm sesini zor uyananlar duyamayabilir diyor
    *birde 15/20 dk oyun oynandığında ekran parlaklığını düşürdüğü söyleniyor bu nasıl bi sorun oluşturuyor
    *ısınma nasıl
    *yanda ki metal renkli korumanın çok kolay yıpranacağı söyleniyor
    *distiribitör garantili en uygun fiyat nedir ?kliksada 1299 muş sanırım ordan alan var mi paralel ithalat mi ?
    *servis teleservis mi ?(inşallah değildir)
    G(kiliksa fiyatından sonra) ve s3 arasında kaldım (bence 60 milyon insan o plastik kasasıyla eleştirilen s3 te bizim farklı modellerde bulamadığımız birşeyler buluyorlar artık samsunga ön yargılarım yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mavi_Yeleli -- 28 Temmuz 2013; 0:58:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mavi_Yeleli

quote:

Orijinalden alıntı: yesil_dev

1gb ram farkı bile yeter G secmen icin. Ayrica hem ekran goruntusu olsun, hem gorunusu olsun hem de satabilligi olsun.

evet donanım olarak iyi bi cihaz batarya performansı hakkında bilgi verebilir misiniz ?
    *ekranda gorilla glass2 kullanılıyor mu
    *arka kapak n4 gibi cam mı? çünkü görüntü aynı gibi desen olarak
    *3g internet hızı nasıl n4 çift kanal 3g sinin baya iyi olduğu söyleniyor
    *wifi menzil mesafesi özellikle samsung modellerine nazaran nasıl ? (benim için çok önemli)
    *hoparlor sesi çok az diyorlar
    *birde 15/20 dk oyun oynandığında ekran parlaklığını düşürdüğü söyleniyor bu nasıl bi sorun oluşturuyor
    *ısınma nasıl
    *distiribitör garantili en uygun fiyat nedir ?
    bu konularda biraz detaylı bilgiler verebilirsen bizlere yardımcı olmuş olursunuz şu an konun sahibi arkadaşımız gibi sp(çok fazla sorun bildiriliyor tercih edenlerin büyük kısmı ya şekli yada sırf sony marka diye tercih ediyor) modelini eledim. G ve s3(eskiden yüzüne bakmazdım ama artık düşüncelerim değişti bence 60 milyon insan o plastik kasasıyla eleştirilen s3 te bizim farklı modellerde bulamadığımız birşeyler buluyorlar artık samsunga ön yargılarım yok adamlar yapıyor)

gorilla glass kullanıyor ve arka kapak cam değil ben telefonu inceledim teknomarketlerde ve aşırı hoşuma gitti elime aldıgımda sony gibi güven veriyor ve inceliği ekran büyüklüğü çok hoş. şarj konusunda araştırdım ve sp kadar iyi bulamadım fakat beni idare edecek kadar iyi. çünkü insanlar genelde memnunlar 1günü rahat çıkarttıklarını söylüyorlar. ekran ışık kısması performans düşmesin ve ısının artışına dur demek için bir önlem olarak konulmuş. optimus g konusunda tek merak ettiğim konu kamera performansı. kız arkadaşımda 5mp 3d max modeli var ve 5mp olmasına ragmen kötü oldugunu söyleyemem. en azından idare eder. bu modelde 13mp var ve üst düzey telefon olarak acaba ne kadar kötü olabilir merak ettiğim bu. tekno marketlerde kamera test etmeyi unuttum eğer bir daha gidersem bakkıcam. zaten gündüz performansına pek bişi denmiyor gece performansında kötü oldugunu söyleniyor baya. hoparlör sesi wifi konusunda şikayet görmedim. kullanan arkadaşlar umarım aydınlatır.

• S3 le yanyana bakma şansım olsaydı keşke özellik olarak ve fiyat olarak ayırdığım bütçe olarak düşündüğümde s3(1179tl) alacak gibiyim zaten beklemedeyim firmalarin bayram önü çeşitli kampanyalar yapacağıni düşündüğüm için bekliyorum bu arada da bakınıyorum belki farklı modelleri aynı yada daha düşük fiyata denk getiririm diye mesela g 1200 e düşse alırım :-) yani 1 haftalık süre için arayışa devam yoksa s3 kesinleşti gibi

• lg kullanıcısı olarak lg den uzak dur derım
  • bende simdiye kadar hep lg kullandım cok memnun kaldım. ama dediğim gibi kamera konusu ürküttü biraz. sp'dede beni düşündüren şeyler var ne yapcagımı şaşırdım :) bayramı bekleyip uygun olanı da alabilirim. merak ettiğim lg optimus g kullanıcıları kamera konusuda yorum yapabilirler mi?
  • Gunduz cekimleri bence gayet iyi G nin. Kulaklik ses kalitesi de kendi kulakligi ile gayet iyi. Gece cekimleri yetersiz.

Sarj da gayet yeterli. SP bu telefonun dengi degil. G nin dengi Z.

Telefonu n11 deki kliksa dan aldim ben. Telefon paralel ithalat degil. Direk LG Turkiye garantisi altinda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mavi_Yeleli

arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var
    *batarya performansı hakkında bilgi verebilir misiniz ?
    *3g internet hızı nasıl n4 çift kanal 3g sinin baya iyi olduğu söyleniyor birde 3g batarya performansı nasıl
    *hoparlor sesi çok az diyorlar dh incelemede alarm sesini zor uyananlar duyamayabilir diyor
    *ısınma nasıl
    *distiribitör garantili en uygun fiyat nedir ?kliksada 1299 muş sanırım ordan alan var mi paralel ithalat mi ?
    G(kiliksa fiyatından sonra) ve s3 arasında kaldım (bence 60 milyon insan o plastik kasasıyla eleştirilen s3 te bizim farklı modellerde bulamadığımız birşeyler buluyorlar artık samsunga ön yargılarım yok)

Wifi cekim gucu iyi
    Telefon kendi performansi icin ekran parlakligini dusuruyor. Ama 60 dan asagi dusurmuyor. Ben hep 60 da kullandigim icin ben de bir sorun teskil etmiyor. Ve de 60 ile aldigim ekran parlakligi gayet yeterli.

Telefon isiniyor. Her ust duzey telefon kadar. Bu isinma vucudumuzu etkileyecek bir isinma degil. Ve de oyun performansini hic bir sekilde etkilemiyor. LG Optimus G ana basligindaki yorumlarda da gorebilirsin bilgileri.

Hoparlor sesi cok kuvvetli degil. Ama gurultusuz ortamlarda yeterli bir ses cikisi mevcut.

Ekran gorilla glass 2. Arka taraf da aynı sekilde.

Ben metal cercevede her hangi bir deformasyon gormedim henuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesil_dev -- 28 Temmuz 2013; 3:08:30 >

• Evet bende buraya mesaj yazdıktan sonra ana konuyu takip ediyorum cihazda artmayan ama yeterli hafıza dışında takıldığım yer olmadı inşallah aksilik olmaz son anda başka tarafa kaymazsam fiyatı 1300 altında paralel ithalat olmayan cihaz bulursam hayatımda ilk defa lg kullanmış olacağım teşekkür ederim
    son olarak %100 şarj olma süresi ne kadar normal sim mi kullanıyor micro mu birde güneş altında ekran ne seviyede mobilden girdiğim için kaçırdım sanırım bu noktaları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mavi_Yeleli -- 28 Temmuz 2013; 3:49:39 >
  • optimus G

• sormanız hata Optimus G alın fiyatı sizi yanıltmasın Xperia Z ile aynı donanıma sahip hatta ondan daha performanslıdır
  • sanırım optimus g alacağım :) kampanyaları bekleyeyim bayrama doğru uygun bi fiyat olursa umarım alabilirim :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.