Şimdi Ara

Xperia Acro S ****STAMINA MODE****

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sony Xperia Acro S Stamina Mode menüsü yok. Onun yerine uyduruk bir güç tasarrufu menüsü eklemişler. Çoğu

kullanıcı bu durumu görünce hayal kırıklığına uğramıştı. Bu Sistem menüsünü yüklemek için. Aşağıdaki yönergeleri titizlikle takip edin. Umarım bir sorun çıkmadan yaparsınız.

Xperia Acro S ****STAMINA MODE**** Xperia Acro S ****STAMINA MODE**** Xperia Acro S ****STAMINA MODE**** Xperia Acro S ****STAMINA MODE****

GEREKSİNİMLER

A

1- Root (Link)

2- CWM (Link)

3- Deodex Xperia Acro S 6.2.b.1.96 (Link)

Ekstra: 1- Xperia Acro S 6.2.b.0.200 Rom (Link) 2- NEW SuperStamina.zip (Link) 3- Xperia Acro S driver 1- Link ya da 2- Link

TALİMAT

HERŞEYDEN ÖNCE Sony PC Companion 2.1 Yedekleme bölümüyle verilerimizi yedekliyoruz.

İlk olarak Usb hata ayıklamasını (Geliştirici Seçeneklerinden) ve Bilinmeyen kaynakları (Güvenlikten) açın.

1- Öncelikle Flashtool ile LT26w_6.2.B.0.200_1266-2032 Generic Hong-Kong.ftf adlı Rom u Telefona Flashlayın. (İllaki bu rom olacak diye birşey yok. 1266-2032 ile biten .ftf uzantılı herhangi bir rom yükleyebilirsiniz. Flashlarken TA yı tiklemeyi unutmayın. Yoksa simlock durumu söz konusu olabilir. Rom Konusu için forumda veya şu adreste yapılışı anlatılıyor)

2- Daha sonra Telefona Root atmak gerekiyor. Bunun için 1. numaraları linkten root programı indirilir. Telefon açık ve USB ile PC ye bağlı iken Root programı içerisinde yer alan

runme_win.bat adlı dosyaya çift tıklanır. Gelen ekrandan devam etmek için bir tuşa basın. Ekrandaki yönergeleri izleyin. Uzunca bir komut geçişinden sonra All Done! mesajı

alacakasınız. Telefon kendisini kapatıp açacaktır. Cihazı açın root uygulaması (Superuser ya da SuperSU) Menude yüklü ise işlem tamamdır. Yüklü değilse ROOT işlemi başarısız

olmuştur.

Root işleminden sonra Yukarıda yer alan Deodex Xperia Acro S 6.2.b.1.96 adlı dosyayı Hafıza kartının ana dizinine atın. (HARİCİ KARTA DEĞİL) Ayrıca NEW SuperStamina.zip

adlı dosyayıda aynı yere iteleyin. (Dikkat iki dosyada ZIP dosyayı şeklinde atılacaktır. (CWM arayüzünden bu ikisi yüklenecektir.)

3- Telefona CWM yüklemek için: (Telefon açık halde ve USB ile PC ye bağlı)

* İlk olarak Usb hata ayıklamasını ve Bilinmeyen kaynakları açın. (Zaten açık olması lazım)

* İndirdiğiniz dosyayı klasöre çıkarın ve cwm-install-en.bat dosyasına çift tıklayın.

* Verilen komutları uygulayın yani hep bir harfe basın. Telefonun ekranında SuperUser uygulaması uyarısı çıkacak ona izin ver diyelim. Pc deki cmd komut girişi ekranı

kapandıktan sonra telefonu kapatın.

---> CMW arayüzüne girmek için USB ile PC ye bağlı iken (telefon kapalı) Power düğmesinden telefonu açın ve buraya dikkat: MAVİ LED IŞIĞI yandığı anda SES AÇMA

DÜĞMESİNE ARD ARDA BİR KAÇ KERE BASIN. (ya da basılı tutun) İşte böyle bir arayüzü görmeniz gerekiyor. (bilenler bilir <---

Not: Eğer telefon açtığınızda MAVİ LED ışığı gelmemişse CMW yi yükleyememişsiniz demektir. (Tecrübeyle sabittir )

CMW arayüzünde aşağı yukarı gitmek için SES AÇMA KAPAMA tuşlarını, bir bölüme girebilmek için POWER tuşunu kullanın.

CMW arayüzüne girin. En üstte reboot system now göreceksiniz. Onun bir altında yer alan install zip from Sdcard a giriş yapın. Oradan en üstteki choice zip ten ana

dizinde yer alan Deodex Xperia Acro S 6.2.b.1.96 zip dosyasını yükleyin. Bir süre sonunda işlem bitince Done Deodexing Rom Thanks adlı uyarıyı göreceksiniz.

CMW arayüzünden Go back yaparak Reboot system now a gelin ve ona girin. Telefon kendisini kapatıp yeniden açacaktır. Böylece telefondaki uygulamalar deodex

Roma göre optimize edilecektir. (251 uygulama optimize ediliyor yazısını göreceksiniz)

Telefon komple açılınca kapatın ve yeniden CMW arayüzüne giriş yapın aynı deodex rom yükler gibi bu sefer NEW SuperStamina.zip adlı uygulamayı yükleyin.

İşlem bitince Install from SD Card Complete yazısını görünce işlem tamamdır. Reboot system now bölümüne geri gelin ve telefonu yeniden başlatın.

253 uygulama optimize edilecektir. Onu bekleyin.

Telefon açılınca STAMINA MODE hayrlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın.

Yardımlarından ötürü Şenol kardeşime teşekkürlerimi sunarım.

UYARILAR

Sorumluluk tamamen yapan kişiye aittir. Bizzat tarafımdan denenmiş ve Screenshotlar Telefonuma aittir.

USB driver için yukarıdaki linkteki resmi driverı indirip aygıt yöneticisinden tanıtırsanız veya Sony PC Companion 2.1 programını PC ye kurup USB ile bağlantı

gerçekleştirdikten sonra yedekleme yaparsanız Driver sorunu olmayacaktır.

Şu videoda Xperia S modeli için yapılmıştır. Buradan ilham alabilirsiniz. Ancak söylediğim gibi menünün yükleme talimatını aynı benim verdiğim şekilde yaparsanız. Sorun

çıkmayacaktır. Bu video SADECE ilham alınması açısından ya da sizinle beraber birisi de yapıyormuşcasına hissetmeniz için buraya konulmuştur.

Not: _s,sl,ion_ Versiyonları için kendilerine uygun deodex rom, Normal Rom flashlamaları gerekmektedir...

Cyber-shot™ 5.1.1 Mod HDR for Xperia Acro S

Hazırlanıyor, takipte kalın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siteripci -- 8 Aralık 2013; 23:43:40 >

• İlk yorum benden olsun. Stamina ' yı yükleyen ilk Türk ünvanınıda aldın bu arada Batarya süresinde fark varmı onuda bir izah edersen yükleyecek arkadaşlar en azından bir fikir edinmiş olur. Birde deodex rom ile stok rom arasında performans farkı varmı. Bu arada stok rom ile gelen McAfee virüs programı falan gittimi? Gerçi gitmesede rootla kaldırabilirsin. Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: elektrosenol

İlk yorum benden olsun. Stamina ' yı yükleyen ilk Türk ünvanınıda aldın bu arada Batarya süresinde fark varmı onuda bir izah edersen yükleyecek arkadaşlar en azından bir fikir edinmiş olur. Birde deodex rom ile stok rom arasında performans farkı varmı. Bu arada stok rom ile gelen McAfee virüs programı falan gittimi? Gerçi gitmesede rootla kaldırabilirsin. Hayırlı olsun.

Resimde görüldüğü üzere fark oluşuyor ancak kullanımda ne değişir, kullandıkça görebiliriz. Deodex rom aslında bir Rom değil aslında. Benim anladığım (video dada görülüyor) Stamina için uygulamaları optimize ediyor sanki. Şu anda eskiye nazaran bir rahatlama var gibi. Mcafee geldi ama kaldırdım :))

• Wipe işlemlerini yapmayı unutma olur. Cybershot ' lu modu bekliyorum.
  • elektrosenol kullanıcısına yanıt
    Takipte kal, en kısa zamanda deneyeceğim inşaAllah

Yeni Versiyon Cyber-shot 5.1.1 Xperia S/Acro S/Ion/P/U/Sola/GO

- Çok hızlı resim yakalama
    - Xperia V kamera özellikleri
    - Cyber-shot kamera etiketi
    - Geliştirilmiş Görüntü Kalitesi
    - Superior Auto ile 10-25% paraziti azaltın
    - Xperia S/P/Ion & Acro S çözünürlük seçenekleri
    - Bazı hatalar giderildi
    - Temiz FULL HD Video & HD Video
    - Mükemmel Resim
    - 100% Resim Kalitesi
    - Resim için daha fazla detaylar
    - & daha fazlası.

• ellerine sağlık.

iyice okuyup deneyim bir bakalım
  • İLK GÜN DENEME ve Sonuçlar

%39 Batarya Ömrü 18,5 saat

Xperia Acro S ****STAMINA MODE**** Xperia Acro S ****STAMINA MODE****

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siteripci -- 10 Aralık 2013; 16:11:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: siteripci

İLK GÜN DENEME ve Sonuçlar

%39 Batarya Ömrü 18,5 saat

Xperia Acro S ****STAMINA MODE**** Xperia Acro S ****STAMINA MODE****

Hocam bende xperia u var acaba bu sistemi kursam kasma yapar mi ? stabil calisir mi kamera hizi nasil ? olumlu olumsuz yönleri nelerdir

• Xperia U icin deodex rom bulup ona göre yapmalısınız. Yukarıdaki linkler Acro S için... Kasacak birşey yok. Benim ki şu an çok stabil şekilde çalışıyor. Ki bu rom zaten Stamina Mode için yapılan birşey. Stabilite için değil...
  • quote:

Xperia U icin deodex rom bulup ona göre yapmalısınız. Yukarıdaki linkler Acro S için... Kasacak birşey yok. Benim ki şu an çok stabil şekilde çalışıyor. Ki bu rom zaten Stamina Mode için yapılan birşey. Stabilite için değil...

Hocam iyi güzel diyorsunuz da pek anlamiyorum bu tür islerden birde nerde nasil yapilir bilmiyorum siz nerden buldunuz xperia u icin ayni sekilde bana da bulurmusunuz
  • orhan pm den cevap verirmisin
  • Eğer bu işlerden anlamıyorsanız hiç bulaşmayın derim. Xda adlı siteden araştırın. Ama hiç bilemiyorsanız bu işleri yapmayı bulaşmanızı önermem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: celtic_frost

ellerine sağlık.

iyice okuyup deneyim bir bakalım

Sağol arkadaşım. Kolay gelsin...
  • O kadar güzel anlatmışsın ki, güncelleme falan beklemeyip kurasım geldi yahu,
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Acro ya daha güncelleme geleceğini zannetmiyorum arkadaşım :) Bende çok isterim bir kitkat 4.4 gelmesini ama gelene kadar dayanamadım. Yapıverdim... Sonuçlar bence çok iyi.

28 saat geçti %42 var. İşim oldukça wi fi yi açıyorum. Youtube da video ayrıca konuşma da yaptım. Batarya güzel gidiyor. Kesinlikle o güç tasarrufu saçmalığından daha etkili.
    Adı üstünde STAMINA MODE :))))
  • Nasıl bi sorun varmı şu anda, bende yapmaya karar verdim, root olup reklamlardan kurtulma zamanı da geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir sorun yok kardeşim... Gayet güzel....
  • siteripci kullanıcısına yanıt
    Telefonu rootlamıştım 3 gün önceden cwm de kurdum bende yapıyorum şimdi :D

Evet an itibari ile bende yaptım, hiçbir uygulamam v.s silinmedi cillop gibi oldu yemin ediyorum, deodex rom olduğu için honami z1 modlarını rahatça yükleyebileceğim artık.

Anlatım ve linkler çok işime yaradı sağolasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdarS. -- 6 Ocak 2014; 6:34:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerdarS.

Evet an itibari ile bende yaptım, hiçbir uygulamam v.s silinmedi cillop gibi oldu yemin ediyorum, deodex rom olduğu için honami z1 modlarını rahatça yükleyebileceğim artık.

SS de olsa güzel olurdu (:
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SerdarS.

SS de olsa güzel olurdu (:

Kaldırdım :D İhtiyacım olan istediğim uygulamaların çalışması istemediklerimin çalışmaması özelliği çalışmıyor, kernel desteklemiyormuş malesef.

Birde ayarlar dosyasında uygulamalar detaylı özelliklere girince çeviri hataları vardı o yüzden eski yedeğimi geri yükledim şimdilik. Satamina full destekli jb kernel farz oldu :S

Bu uygulama satamina kadar kullanışlı,https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ijinshan.kbatterydoctor_en&hl=tr
    kernel olayı çözülene kadar bunla takılayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdarS. -- 6 Ocak 2014; 21:02:23 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.