Şimdi Ara

Xp yüklerken hatalar alıyorum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir arkadaşımın bilgisayarına format attım fakat xp'yi yüklerken bir çok hata verdi. Dosya kopyalanamıyor diyor, tekrar dene, o dosyayı atla, ya da iptal seçeneklerim var. Tekrar denesem de dosya kopyalanamadı. O dosyayı atla dedim, ama yükleme sırasında buna benzer bir çok hata aldım ve yüklemenin ileri safhalarında bu yüklenmeyen dosyaların eksiliği yüzünden yükleme durdu.

Cd'den kaynaklanıyor olabilir diye düşündüm ama farklı cdde aynı sorun yaşandı.

Ne yapmalıyım?

• o diske FDİSK çekeceksin

Win98 bootdisk'e ihitiyacın var => bootdisk.com

http://www.pcnedir.com/windows-xp/fdisk-ve-format-nedir-nasil-atilir/

işlem sonunda bir de "scandisk c: komudu ver -> hatalar için bir güzel tarasın

C partisyonuna XP'yi kur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EdgeCrusher -- 21 Haziran 2009; 21:26:20 >
  • Cd rom ve ramlerden de kaynaklanabilir.2 adet ram varsa cıkarıp teker teker deneyin.
  • veya iki farklı dediğin cd ler kopyalama işlemi hızlı yapılmışsa (48x) gibi o gibi hata vermesi gayet doğaldır...Başka bir bilgisayarda atıyor ise okuyucuda sorun vardır usb cd rom ile dene...
  • bence ya cd n bozuktur yada cd romun o da olmaz sa kesinlikle ram problemi
    ram problemli olur sa da o hatayı veriyor başımadan çok geçti bu tür sorunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahali -- 21 Haziran 2009; 23:21:03 >
  • kuvvetle muhtemel arkadaşlarında dediği ramlardan ileri gelen bir sorun yaşıyorsunuz.ramlarinizi kontrol edin.Çift slot kullanıyorsanız tekini çıkarıp öyle deneyin.Eğer tek raminiz varsa başka bir ram ile deneme imkanınız varsa deneyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avionics -- 21 Haziran 2009; 23:24:57 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.