Şimdi Ara

Xp de çalışan oyunlar Vista da nie çalışmaz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktada dediğim gibi XP de çalışan oyunlar Vista da nie çalışmaz Mesela Max Payne xpde çalışıyodu vistada çalışmıyo bi formülü varsa lütfen söyleyin

• Vista'nın update lerini beklemelisin
  • evet ps3 ün geriye uyumluluğundada sorun çıkmıştı güncellemelerle hallettiler mesela
  • Arkadaşlar eğer "dx" adlı bir dosya ile ilgili bir hata veriyorsa DirectX 9.0c eksikliğindendir.Vistada DirectX 10 yüklüdür ancak Directx 9.0c'yi sonradan Vistaya yükleyebilirsiniz çünkü DirectX 9.0c ayrı klasörde durur ve DirectX 10'u bozmaz
    DirectX 9.0c linki için:
    http://www.softwarepatch.com/security/directxdownload.html
  • yeni sürücülerle çalışmayan oyunlarda çalışıyor,bazı oyunlarda yeni yamalarıyla vistaya uyumlu hale geliyor (nfs carbon 1.4 yaması gibi)
  • benım GTA 3 calıstı Wistada nasıl olduysa anlamadım
  • Ben de hiçbir sorun yaşamadım, ilginçtir. Worms Armageddon bile sorunsuz çalışıyor, Jedi Academy de aynı şekilde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caine Corvinus -- 23 Haziran 2007; 20:55:42 >
  • kanımca oyunlar vistayla uyumsuzdur
  • quote:

Orjinalden alıntı: tatianass

kanımca oyunlar vistayla uyumsuzdur

acaba surum farkından dolayımı oluyo mesela ben business kullanmısdım pek bi uyum sorunu goremedım. ama home basic versıyonunda winampda muzık dınleyecegımız zaman ses gelmıyodu

birde wistada uyarı penceresı cıkıyo yapayım mı emın mısın ıyı dusundun mu yazısına
  • Arkadaşlar şöyle bir durum var bizzat deneyimlerimden ve yaptığım testlerden anladığım kadarıyla vistada oyunlarda uyum problemi sürücüler geliştikçe azalıyor ve xp seviyesine yaklaşıyor, fakat burada durulması gereken kesin bir konu varki eğer RAM ınız 1gb ise bazı oyunlarda ciddi performans sıkıntısı çekebilirsiniz,çünkü vista hiçbirşey kullanmasada super fetch ile birlikte 500 mb zaten kullanıyor. Bu durumda size kesin olarak tavsiyem 1gb ya da daha altında RAM ınız varsa vistadan uzak durun ama 2gb ramınız varsa vistaya geçmenizde oyunlar konusunda sorununuz olmayacaktır neredeyse 15 günde bir vista için sürücü çıkmaya başladı ve baya yol katediliyor. Vista ve xp yi dual boot şeklinde kullanıyorum ama oyun oynayacaksam xp ye geçiyorum yani kısacası ;

Vistada oyunlar için minimum 2GB RAM olması şart !!!
  • arkadasım bide bunu dene maxpayne simgesine sağ tıkla ozellikler uyumluluk ordan xpyi seç
  • Max Payne'i denedim merak edip, o da çalıştı bu arada. Şu yamayı yüklemeyi dene bir de istersen,http://www.3drealms.com/max/downloads.html

Ben Vista Ultimate kullanıyorum, oyun sorunsuz bir şekilde açıldı ve gayet de sorunsuzca oynanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caine Corvinus -- 24 Haziran 2007; 12:13:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.