Şimdi Ara

Xoom 2 ve Xoom 2 Media Edition tanıtıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
15.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya sizin galiba sonyericsson xtab 10'' den haberiniz yok.yenilikmi dediniz? bi bakın o zaman..http://tablet-news.com/2011/02/03/xperia-x-tab-10-tablet-packs-10-inch-display-16mp-camera/
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozanlar

ya sizin galiba sonyericsson xtab 10'' den haberiniz yok.yenilikmi dediniz? bi bakın o zaman..http://tablet-news.com/2011/02/03/xperia-x-tab-10-tablet-packs-10-inch-display-16mp-camera/

Sony Ericsson her zaman favorimdi.Bu tablet de gayet hoş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozanlar

ya sizin galiba sonyericsson xtab 10 den haberiniz yok.yenilikmi dediniz? bi bakın o zaman..http://tablet-news.com/2011/02/03/xperia-x-tab-10-tablet-packs-10-inch-display-16mp-camera/

Altında concept yazıyor,herhalde orayı çakırdınız : ) Motorolanın google ile birlikte çıkartacağı daha iyi ürünler olacaktır,bu da sınıfta kalmış.Donanım haberden ricam Archos firması üzerinde biraz araştırma yapabilirler mi?Archos 80 G9 gibi bir modelleri varhttp://www.archos.com/products/gen9/archos_80g9/specs.html?country=us&lang=en
    övgüyü hak ediyor gibi

• Fena değil beğendim.
  • Bence Android asıl patlamayı Notebooklarda yapacak birde all in one pclerde. Benim iddiam Android ilerde Windowsu bitirecektir. Mesela bir notebook düşünün, hem klavyeden kullanabiliyorsun hemde tablet olarak kullanabiliyorsun, işletim sistemide android ama tabletlerdekinin daha gelişmiş hali. Bence yakında pclerde ve notebooklarda da android göreceğiz. Windowsun vay haline.
  • Çözünürlük kaç ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OtoTurk

Bence Android asıl patlamayı Notebooklarda yapacak birde all in one pclerde. Benim iddiam Android ilerde Windowsu bitirecektir. Mesela bir notebook düşünün, hem klavyeden kullanabiliyorsun hemde tablet olarak kullanabiliyorsun, işletim sistemide android ama tabletlerdekinin daha gelişmiş hali. Bence yakında pclerde ve notebooklarda da android göreceğiz. Windowsun vay haline.

tam tersine windows android i bitirmesin. samsung'un windows 8 li tabletini incele istersen
  • Hakkında net kararı vermek için ilk incelemelerini görmek gerekli diye düşünüyorum. Tegra 3 platformunu kullanmaması bie eksi gibi duruyor. Bakalım testler neler söyleyecek.
    http://pucle.blogspot.com/2011/11/xoom-2-ailesi-resmen-tantld.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pritz21

Motorola hazirlar diye bisey yazdim mi ben? Arkadaslar oludugunuzu aamiyosunuz galiba. Yine android yine donanim yukseltmesi yazdim. Androidi elestirdim, hep gordugumuz seyler. 1 ghz, 1.2 ghz simdi 4 ay sonra 1.5 ghz eeee nerde yenilik nerde? Android cihaz kullanmadiginizdan eminim, isterse 5 ghz olsun, kilitlenme, batarya sorunlari cunku android sorunlu. Niye motorola yenileme gerigi duyuyor? Droid telefon serisi var bide verizonda, normal android telden farkini gostersinler? Ustelik media dedigi modelin ekrani daha ufak, satislarda oyle boyle gider ...

Bu forumda zaten hiç kimse Android cihaz kullanmıyor, eski tip tetris oyunlarına android yükleyip kullanmaya çalışıyoruz hepimiz.

Neden acaba benim telefonum şimdiye kadar hiç kitlenmedi, sorunlu olan bataryam OC programları ile gerekmediğinde işlemci hızı düşürülerek 1 gün gidiyor. Hayatında ya hiç android kullanmamış yada işletim sistemini zar zor çalıştırabilen dandik bir telde android kullananlar böyle saçma yorumlar yazıp kötülemeye çalışıyorlar ya... Android arkasında çok büyük bir geliştirici kitlesi bulunduran ve telefonlar için devrim sayılacak açık kaynak kodlu işletim sistemidir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

@Pritz21 sonuna kadar haklı!

Cihazda inovasyon yok! Şimdi piyasada bir ton Android 4.0 işletim sistemli ve daha önemlisi hemen hemena aynı donanımlı tablet olacak. Farkı ne bu Xoom'un? Samanlıkta iğne arar gibi fark mı arayacağız? Koyarsın şöyle güzel bir yenilik, İlginç bir fikir vs. Fark yaratırsın! Onlarca benzer cihazın arasından basit bir fark ile öne çıkarsın! Ne olabilir bu? Misalen iPhone 4 ile hayatımıza iyice giren jiroskop sensörü olabilir. Ya da başka bir şey.

Önemli olan seni rakiplerinin önüne geçirebilecek bir farkı ortaya koymandır. Bunu koyamazsan bir Samsung'çuya Motorola satamazsın! Ya da bir HTC'ciye. Çünkü aynı cihaz benzer donanım özellikleri ile orada da var! Neden adam sempati duyduğunu markanın ürünü dururken senin Xoom'unu alsın?

Sonunda ne demek istedigimi anlayan oldu, eve gelip aynilarini yazacaktim. 199 dolardan 599 dolara kadar android cihaz neredeyse ayni. Ilk versiyon xoom tabletden farki ne? Surekli ust uste urun cikaracigana, adam akilli uzun vadeli urunler cikarsinlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: DarthLuca

quote:

Orijinalden alıntı: Pritz21

Motorola hazirlar diye bisey yazdim mi ben? Arkadaslar oludugunuzu aamiyosunuz galiba. Yine android yine donanim yukseltmesi yazdim. Androidi elestirdim, hep gordugumuz seyler. 1 ghz, 1.2 ghz simdi 4 ay sonra 1.5 ghz eeee nerde yenilik nerde? Android cihaz kullanmadiginizdan eminim, isterse 5 ghz olsun, kilitlenme, batarya sorunlari cunku android sorunlu. Niye motorola yenileme gerigi duyuyor? Droid telefon serisi var bide verizonda, normal android telden farkini gostersinler? Ustelik media dedigi modelin ekrani daha ufak, satislarda oyle boyle gider ...

Bu forumda zaten hiç kimse Android cihaz kullanmıyor, eski tip tetris oyunlarına android yükleyip kullanmaya çalışıyoruz hepimiz.

Neden acaba benim telefonum şimdiye kadar hiç kitlenmedi, sorunlu olan bataryam OC programları ile gerekmediğinde işlemci hızı düşürülerek 1 gün gidiyor. Hayatında ya hiç android kullanmamış yada işletim sistemini zar zor çalıştırabilen dandik bir telde android kullananlar böyle saçma yorumlar yazıp kötülemeye çalışıyorlar ya... Android arkasında çok büyük bir geliştirici kitlesi bulunduran ve telefonlar için devrim sayılacak açık kaynak kodlu işletim sistemidir...

Istersen kol saatine yukle android banene, ben kendi yorumu yazdim. Telefonlarin krali dediginiz galax s ve galaxy s II kullandim, ve eminim ilk kullananlardan biriyim. Ben apple hastasi deili, yarin daha kaliteli bisey cikar alir onu kullanirim. Sadece pitasada onlarca ayni ozellikde urun var. fark yaratmak gerekir biraz. Xoom'un ilk versiyonun farki neler? Daha oncede dedigim gibi verizon'da "Droid" telefon serileri var, sanki diger android telefonlarla ayni seyler yapilmiyormus gibi tanitiyorlar. Ustte model ne demek aziik islemciyi arttirip...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gamefry -- 4 Kasım 2011; 4:32:47 >

• asus eee pad transformer dışında bütün android tableler aynı
  • Xoom ile Xoom 2 arasındaki farkahttp://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3834&idPhone2=4305 buradan bakabilirsiniz, aradaki farkları kabaca;
    -Xoom 2 Gorilla glass olması
    -Xoom 2 3d surround ses desteği olması
    -Xoom 2'de 200 mhz daha hızlı işlemci
    -Xoom 2 599 gram olması 8.8 mm kalınlığı
    Gibi farklar mevcut
    Önceki nesil Xoom'da ise
    -12.9 mm olması 730 gram olması
    -Dahili 3g bulunması
    -Ön kameranın 2 mp olması
    -200 mhz daha yavaş işlemci olması
    Bu farklar için kim elindeki Xoom'u satıp 2. neslini alır orasına merak konusu şahsen Xoom kullandım güzel tabletti ancak android 3.0 desteğinin rezalet olması beni tabletten soğutmaya yetti,android güzel bir işletim sistemi ancak çok detaylı gereksiz yere sistem kaynağını tüketiyor gereksiz yere işlemcisi bilmemkaç çekirdek belleği birokadar büyük cihaz almak durumunda kalıyorsunuz ancak pratikte bu farklar sadece neyden ibaret ? flash içerikli siteler hd video kayıtları vs sistem kaynaklarını kullanabilen oyun ise sadece tegra 2'de mevcut (peki kaçtane tegra 2 çipseti isteyen oyun var piyasada şuan sadece 22 tane) diğer çift çekirdekli cihazlar için google malesef uygulama oyun vs. çıkartmıyor marketi denetlemiyor virüs bilmenne zart zurt sorunları mevcut mağdem android linux tabanlı geliştiricileri açık kaynak kodlu söyle böle çıksın bir babayiğitte bunları açıklasın.

• Evet, yeni bir android şöyle kötüdür böyle iyidir başlığı daha.
    Ya Allah aşkına, tabletin başlığında tabletten bahsedin biraz ya.
    Yazılanların yarısı alakasız.

Ben tabletin kenarlarını beğendim. Elde tutması çok rahat olur.
    Transformer var bende, kenarları keşke biraz daha yuvarlak olsa dediğim zamanlar olmuyor değil.
  • Tasarım olarak en çarpıcı yenilik katlanıp cebe konulabilen, eğilip bükülebilen bir tablet olabilirdi mesela. Hani şu plastik klavyeler gibi. Bir tablet daha nereye gidebilir tasarım olarak? Yada ne olmalıydı sizce? Hani eleştirmek kolayda bunun yerine XZoom2 şöyle çıksaydı beni daha tatmin ederdi şeklinde yorumlar bence daha sağlıklı olacaktır. Ülke olarak ileri gidememizin nedeni de bu. Eleştirmeyi biliyoruz ancak çözüm üretemiyoruz.

Tasarımda yenilik neler olabilirdi?

- Daha ince olabilirdi.
    - Bir değil iki ve fazla USB olabilirdi.
    - 13.3 inch ekranlı ve DVD ROM konulabilirdi. Ağırlığı dengelemek için karbon fiber kullanılabilirdi.

Bu ve benzeri şeyleri konuşmak lazım.
  • Apple iPad de 9 kat grafik performansı arttırıyor Xoomda ise sadece %20 artmış. Daha çok koşarlar iPadin ardından...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcans

asus eee pad transformer dışında bütün android tableler aynı

tamamiyle katılıyorum ve işte bu yüzden 9 kasımı bekliyorum Transformer Prime
  • Arkadaşlar samsung hangi tabletleri için 4.0 güncellemesi yayınlayacağını kesinleştirdi.Motorola xoom 2,android 3.2 ile gelecek diyor bu ürünü ttnet,hızlıal.com vs. garantili bir tedarikçiden alsak sonra çıkacak olan 4.0 resm i güncelleme işlemini Türkiye'den de yapabilir miyiz?Yoksa motorolanın Türkiye için ayrı bir güncelleme çıkarmasını mı gerekir?Türkçe sitesi bile yokken sizce motorola dünyayla aynı anda Türkiye'ye destek verir mi?Şimdiden teşekkürler.
  • Nokia'mız kalmamıştı bir tek oda oldu...

Xoom 1 den farkı yok hatta görüntüsü ve işletimi daha kötü diyebilirim.Şu kenarlar şahsen hiç yakışmamış biz daha yeni xoom almışken adamlar hemen xoom2 yi çıkarıyor bize daha 3.2 gelmemişken adamlar 4.0 a geçiyor.Tebrikler TürkTelekom..
  • xoom 2 media edition güzele benziyor. Ekran büyüklüğü ve kalitesi de istediğim gibi Türkiye'ye gelse keşke...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.