Şimdi Ara

Xilence XP800 & 7870xt CF

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu güç kaynağı ile 7870xt CF yapmam bir sorun teşkil eder mi sizlerin bilgisini almak istedim. Sistem tercihlerimden sistemimi görebilirsiniz. Aslında baktığım konulardan ürün incelemelerinden sıkıntı yaratacağını sanmıyorum ama yine de sormak istedim,can sıkıntısı işte.

Ürünün incelemesinde 4*12V kanalından 16'şar amper geçtiği yazıyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_14911853/tm.htm

Sitesinde ise 20 amper olduğu yazıyor (Ki bendekinde de 20 amper yazıyor.)

http://www.xilence.de/tr/ueruenler/guec-kaynaklari/gaming-series/redwing-series-800w-r3.html

Toplam kaç watt verdiği yazmıyor,aslında sorma amacımda bu; psu kaç wat güç veriyor?

Bendeki güç kaynağının üzerinde yazanları resimle gösteriyorum.

Şimdiden teşekkürler cevaplar için.
     Xilence XP800 & 7870xt CF

• Drumevo_DI kullanıcısına yanıt
    toplamı çok da önemli değil aslına bakarsanız, kanal başına 20A fena değer değil.

her iki kartı da ayrı ayrı kanallardan besleyeceğiniz düşnüldüğünde 20A*12V=240W piyasada bugünkü sartlarda tek gpu'lu tüm kartlar için yeterlidir.

toplam güç hesabı için de

her kanal için "Akım X Gerilim" değerlerini bulup, bunları toplamanız size 800W'ı verecektir. Yukardaki resim için konuşuyorum...

örnek: 3,3V*28A + 5V*30A + 12V*20A + .... = 800W (veya yaklaşık) gibi... hesabı yapmaya üşendim ama böyle hesaplanır... (tabi %80 verimlilikle toplam cıkan sayıyı 0.8 ile çarpmak lazım en son...)

yalnız iki resimdeki ürün farklı, revizyon farkı var tahminim sizin ürün R3 modeli, DH forumda link verdiğiniz R1 modeli. bir de 16A değil ilk fotografta da 18A yazılmış yakın yani...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 26 Eylül 2013; 10:39:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: n1ghtr4v3n

toplamı çok da önemli değil aslına bakarsanız, kanal başına 20A fena değer değil.

her iki kartı da ayrı ayrı kanallardan besleyeceğiniz düşnüldüğünde 20A*12V=240W piyasada bugünkü sartlarda tek gpu'lu tüm kartlar için yeterlidir.

Şu cümle herşeyi anlamama yetti. Cevap için teşekkürler.
  • 7870xt tek başına 200 watt çeker,2 kart 400 watt çeker.
    PCnin diğer bieşenlerini yazmamışsınız ama ortalama diğer bileşenler içinde bi 200 watt koyarsak eder 600 watt.
    12 volttan kaç watt verebildiğini bile yazmamışlar dikkat ettiysen.
    O,powerle bu işe kalkışma,sonu iyi bitmiyebilir. Çok Kalite bi power değil o.
    Bendeki xp 750 modüler olanı bi elektrik dalgalanmasında pes etmişti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.