Şimdi Ara

★ Xiaomi Mi5s Plus ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (247. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.951
Cevap
80
Favori
278.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba mi 5s plus a güncelleme gelecek mi ayrıca bunda 800 mhz 20 band yok internet çekim sorunu var tavsiyeniz var mı acaba ★ Xiaomi Mi5s Plus ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan84

Oğlumun kullandığı Mİ5S Plus'ın da pili sıkıntı yaratıyordu. 15 gün önce N11 den 2019 üretimi bir pil aldık. Malum telefon elinden pek düşmüyor ama pil bir günü çıkarıyor diyebilirim. Satıcı ile görüşerek taze pil isteyebilirsiniz.
    Aldığım linki de paylaşayım. Ürün hakkında yorum bana ait değil.

https://urun.n11.com/batarya/xiaomi-mi5s-plus-bm37-batarya-pil-P181135732
    Dün pil su koyverdi. Artık şarj tutmuyor. Sanırım adam gibi pil bulamayacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 11 Temmuz 2020; 9:58:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• atakan84 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 6 ay önce n11den bu ürünü almıştım. Pil sağlığı %91 olarak geldi. Şuan %89 gösteriyor, ama %89un hakkını veriyor. Satışı kapatılmış, markasını da tam hatırlamıyorum.

★ Xiaomi Mi5s Plus ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metropol33 -- 11 Temmuz 2020; 11:28:45 >
  • Metropol33 kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.
    Sağlam pil bulmak zor. Az önce Satıcı ile N11 üzerinden görüştüm, durumu anlattım. Deforme etmeden pili gönderirsem ithatçı ile görüşüp değişim yaptırabileceğini söyledi. En azından bu bile iyi bir haber. Eğer olmazsa tekrar pil arayışına gireceğim.

İlave: Sanırım sizin aldığınız ürün bu Satıcı aynı, tabi fiyat değişmiş normal olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakan84 -- 11 Temmuz 2020; 14:30:35 >

• Şu dejinin bu telefona uygun pili niye yoksa bende gittiği yere kadar kullanicam en kötü powerbank alırım assa yukarı pille aynı fiyata geliyor

• arkadaşlar güncel rom arıyorum. rom tavsiyeniz var mı.
    Son zamanlarda şarj olurken ve hava birazda sıcak iken
    aşırı derecede kasma yaşıyorum. miuipro 8.2.1 beta var şuan üzerinde.
    En güncel linki verebilir misiniz.

Ben araştırmayalı çok değişmiş baya buralar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertokus -- 13 Ağustos 2020; 18:51:12 >
  • Telefonum Xiaomi 5s plus donanım haber'de üyeliği aktifleştirmek için sms alamıyorum. Yöneticiyle iletişime geçtim üyeliğimi 2. defa onaylattım. İkinci el forumunda da aynı şekilde sms ile doğrulama kodu gelmiyor.Konu açamadım maalesef, bu sorunu eminim yaşayan olmuştur, çözümünü bilen var mı?
  • telefonun ekranı bozuldu görüntü gelmiyor yere düştü açıp baktım :D ekrana giden kablolar kopmuş. içinde fotoğraflar var ama ekran şifresi olduğu için alamıyorum fotoğrafları pc'ye bağlayınca. ne yapmam lazım nasıl alacağım şimdi bu fotoğrafları.? bilen bir yardım edebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertokus

arkadaşlar güncel rom arıyorum. rom tavsiyeniz var mı.
    Son zamanlarda şarj olurken ve hava birazda sıcak iken
    aşırı derecede kasma yaşıyorum. miuipro 8.2.1 beta var şuan üzerinde.
    En güncel linki verebilir misiniz.

Ben araştırmayalı çok değişmiş baya buralar :)
    pixel experience kullanabilirsinizhttps://download.pixelexperience.org/natrium
  • ceka16 kullanıcısına yanıt
    Hocam maalesef pil dayanmiyor. 2 bucuk sene kullanimin ardindan aralik ayinda pili degistirdim. İngiltere'de yaşıyordum ve pili İngiltere'den aldim. Düşündüm burada orijinal diyorsa orijinaldir diye ama sonuc su ki ilk kullanimda bile iyi bir performans gosteremiyordur ki artik 5 ayda komple öldü ve ben de mecbur telefonu degistirdim. Telefon artik asiri pil tuketiyor. Büyü ihtimal devreler, islemci tarzi seyler cok isiniyor ve pil yiyor.

• Valla bende pil yüzünden mi note 10 lite a geçtim yok boyle bişi 2 gün rahat gidiyor 12+ ekran süresi alıyorum oyun hiç oynamam, WhatsApp,mail görüşme YouTube , tarayıcı falan kullanım ısınma hiç hissetmedim,

• Değişim yapılan pil de 2 ay olmadan pert oldu. Yeni telefon bakınırken DEJİ'nin bizim mi5 s plus için pil çıkardığını görünce kendi Web sitesinden 1 adet sipariş verdim. Pil sorunu olanlar deji deneyebilir. Daha önce bir kaç farklı telefonda denemiştim, iyi idi. Umarım bu pil de iyi olur.

• atakan84 kullanıcısına yanıt

yorumlarınızı bekliyoruz ona göre ben de alacağım

• Hghuseyin H kullanıcısına yanıt
    Telefon oğlumun, bu pili bulamasaydık uygun bir telefon alacaktım ona. Ama yaklaşık 2 haftadır kullanıyor, şimdilik iyi gidiyor. 2 haftalık bir kullanım sonrası iyi kötü demek için erken sayılır. Ancak daha önce de bu pilden değişik birkaç telefon için almıştım, hiç birinde sorun yaşamamıştım. Umarım bunda da bir sorun yaşamayız.

• Arkadaşlar merhaba yardıma ihtiyacım var. Mi 5s plus kullanan fosil kullanıcılardanım.

Geçen gün video izlerken telefon tamamen dondu ve kapandı. Daha sonra hiç açılamadı. Şarjı zaten vardı ama şarja taktım, şarj olmadı ve şarj ışığı bile yanmadı. İçini açıp batarya soketini çıkarıp taktım düzeldi. Ancak telefonumun başka sıkıntıları başladı.

Telefonum artık hızlı şarj moduna geçmiyor ve wifi çekimi çok fena düştü. Sıkıntı nedir, nasıl çözebilirim?

Rom: miui.eu rom

• quote:

Orijinalden alıntı: safadereli

Arkadaşlar merhaba yardıma ihtiyacım var. Mi 5s plus kullanan fosil kullanıcılardanım.

Geçen gün video izlerken telefon tamamen dondu ve kapandı. Daha sonra hiç açılamadı. Şarjı zaten vardı ama şarja taktım, şarj olmadı ve şarj ışığı bile yanmadı. İçini açıp batarya soketini çıkarıp taktım düzeldi. Ancak telefonumun başka sıkıntıları başladı.

Telefonum artık hızlı şarj moduna geçmiyor ve wifi çekimi çok fena düştü. Sıkıntı nedir, nasıl çözebilirim?

Rom: miui.eu rom

Geçmiş tecrübelerimden yola çıkarak şunu diyeyim. Çünkü aynı şey başıma gelmişti.

Kapağı açtığınız zaman biraz dikkatsiz çıkarılır ise arka kapağın ana kart üzerinde temas ettiği wifi ayakları var. Bu ayaklar çok hassas. En ufak bir durumda ya yamuluyor ya da kırılıyor. Bundan dolayı wifi temas noktaları azaldığı için wifi çekimi düşüyor. Yapmanız gereken, eğer dediğim şey oldu ise bu ayakları dikkatli bir şekilde eski konumuna getirerek kapağı tekrar takmak. Aşağıdaki resimde hangi bacaklar olduğunu işaretledim.

Hızlı şarj için farklı hızlı şarj kablosu deneyin veya tamamen hızlı şarjı destekleyen farklı adaptör ve kablo seti deneyin.

• Hârimi kullanıcısına yanıt
    Bu konuda hala birilerinin olduğunu görmek sevindirdi :') Çok teşekkürler. Birazdan deneyeceğim dediğinizi. Ben fotoğrafta bataryanın sağındaki siyah kabloyu wifi anteni sanıyordum. Onu kurcaladım ama düzelmemişti. Şimdi dediklerinizi yapıcam. Hızlı şarj konusu ise, her yolu denedim ama hızlı şarja geçmedi. Hep kullandığım orijinal hızlı şarj adapötörünü kullandım olmadı, 2 farklı kablo denedim olmadı, hızlı şarj destekli powerbank denedim olmadı. Soketi de temizledim ancak değişmedi. Aksesuarlarda sorun yok yani. Ya donanım ya da yazılım kaynaklı diye düşünüyorum.

• safadereli kullanıcısına yanıt
    Hocam bende de dediğiniz olay oldu. Telefon birden kapandı tepki vermedi. 5-6 ay kullanmadık bozuldu diye. Sonra bi şarja takayım dedim ve açıldı. Hala kullanılıyor ama sizde de olduğu gibi hızlı şarj gitti. Ben bataryadandır diye düşünüp batarya değiştirdim ama sonuç aynı. Yaklaşık 4 saatte fulleniyor. Ayrıca şarjda kullanırken bile şarjı düşüyor yeterli akım gelmediği için.

• quote:

Orijinalden alıntı: safadereli

Bu konuda hala birilerinin olduğunu görmek sevindirdi :') Çok teşekkürler. Birazdan deneyeceğim dediğinizi. Ben fotoğrafta bataryanın sağındaki siyah kabloyu wifi anteni sanıyordum. Onu kurcaladım ama düzelmemişti. Şimdi dediklerinizi yapıcam. Hızlı şarj konusu ise, her yolu denedim ama hızlı şarja geçmedi. Hep kullandığım orijinal hızlı şarj adapötörünü kullandım olmadı, 2 farklı kablo denedim olmadı, hızlı şarj destekli powerbank denedim olmadı. Soketi de temizledim ancak değişmedi. Aksesuarlarda sorun yok yani. Ya donanım ya da yazılım kaynaklı diye düşünüyorum.

Eski bir mi5s plus kullanıcısıydım. Şuan Oneplus 8 pro kullanıyorum. 😊

Hızlı şarjda donanımsal bir etki olduğunu düşünmüyorum. Yazılımsal olabilir diye düşünüyorum.

Yeni bir yazılım yükleyerek denemenizde fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Metropol33

Hocam bende de dediğiniz olay oldu. Telefon birden kapandı tepki vermedi. 5-6 ay kullanmadık bozuldu diye. Sonra bi şarja takayım dedim ve açıldı. Hala kullanılıyor ama sizde de olduğu gibi hızlı şarj gitti. Ben bataryadandır diye düşünüp batarya değiştirdim ama sonuç aynı. Yaklaşık 4 saatte fulleniyor. Ayrıca şarjda kullanırken bile şarjı düşüyor yeterli akım gelmediği için.

Böylesi durumda pil soketini çıkarıp takmak çözüm olabiliyor. Sizin batarya tamamen boşaldığı için tekrar açıldı. Edl mode muhabbetinden dolayı.

Hızlı şarj konusunda da öncelikle kendi adaptör ve kablonuzu hızlı şarj destekleyen başka bir cihazda denemeniz.

Aksi takdirde cihaza sıfırdan stok veya custom rom deneyerek çözüm aramanız gerekmekte.

• 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.