Şimdi Ara

## XFX GeForce 9800GTX ve GeForce 9800GX2 Fiyatları Belirmeye Başladı ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
4.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

9800GX2'nin 703$'dan, GeForce 9800GTX modelinin ise 422$'dan Çin pazarında kullanıma sunulacağı ifade edilirken...

bu fiyatlarda ya da cümlede yanlışlık olmasın. ÇİN 'de insanların önemli bir kısmı 50$ asgari ücret alıyor. Geçen yıllarda 30$ 'dı da sonra 50$'a çıktı. Çinli bi adam 9800GX2 almak istese araba alır gibi 14 aylık maaşını oraya mı yatıracak? Ne garip.
    Bunlar olsa olsa Amerika pazarındaki son kullanıcı fiyatları olabilir. Çünkü ülkemizde 4 ay önce 500-600 liralara satılan g80 8800GTS lerin bile Çin'den ve Endonezyadan çıkış fiyatı 145-150$ idi.

• evet aynen play hard ee beyler ne sandınız 9000 serisinn 8000 serisnden ucuz olmasını mı bu fiyatlar avrupa için Türkiyeyi düşünemiyorm nese sayılı günler kaldı gelsede fiyatları tam görsek...
  • quote:

Orjinalden alıntı: SeKSandDoRT

3870X2 ile arasında performans farkı mutlaka olur Nvidia yönünde tabiki yalnız ati bugün için 700 YTL fiyata bulunabiliyorken Türkiyede, 9800GX2 Çin pazarına 700 $ dan giriyorsa hatırı sayılır derecede fiyat farkı olacaktır bizim için, tahminimce 9800GX2 1000 YTL yi rahatlıkla geçer...

Abartmamalı.

XFX geçebilir,amenna ama MSI,Palit gibi markalarla aynı fiyattan TR de de alınabileceğini düşünmekteyim.KDV yi düşünmüyorum elbette KDV yi de hesaba katın.

Ama 1000 llirayı tabi ilk TRye girdiğinde kar peşinde koşacak bazı açgözlü satıcılar hariç geçeceğini sanmıyorum
  • GX2 uçmuş...
    o fiyata X2 ile quad-crosfire bile yapılır....
  • quote:

Orjinalden alıntı: SONY_55

Ben şöyle düşünüyorum.
    Pc parça üreticileri gpu olsun yada cpu...
    Son teknolojiyi direk olarak kullanıcıya vermiyor.Envay çeşitde ürün çıkartıyorlar.Kullanıcıya teknolojinin son halini vermiyorlar.Gıdım gıdım bu teknolojiden faydalanmamıza izin veriyorlar.Mesala örnek veriyorum belkide 9800 gtx grafik çipi bundan 2 sene öncesinin teknolojisi ile geliştirilmeye başlanmıştır.Zaten öyle olmasıda gerekir...Zaten böyle yapmasalar yani bir anda son teknolojiyi bize sunsalar zarar ederler...

Rekabetin olmadığı sektörler için geçerli olabilir dediğiniz ama bilişim sektörü için geçerli olmayan bir görüş. Amd-Intel (son 1-2yıldır rekabet pek kalmasada) canla başla mücadele eden 2 firma. Çıkardıkları teknolojiyi anında satıp yeni teknolojiler için kaynak aramaktalar. Yani 2 şirketinde sizin dediğiniz gibi bulduğu teknolojiyi 2 yıl bekletme lüksü yok. Aynı şekilde Ati-Nvidia. Başa baş giden bir yarışda elinizdeki teknolojiyi 2 yıl bekletemezsiniz.
    İşte bizde bu yüzden zayıf durumunda Amd ve Ati almalıyız. Rekabet olmazsa sizin dediğiniz gerçekleşir. Intel 10yılda 1 yeni işlemci piyasaya sunar.

• 9800 gtx ultrayı geçer mi sizce arkadaşlar?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bald also Vain

9800 gtx ultrayı geçer mi sizce arkadaşlar?

Geçebilir...Nvidia 64 işlemci birimi ile(9600GT) 8800GT'ye yaklaştı mimarideki oynamalarıyla...Aynı çakallığı yaparsa olabilir...Ama büyük ihtimal yanılacağım
  • 703$

nvidia
  • 9800 serisi bence tutmayacak gibi geliyor...fiyatlar sisik geldi biraz...
  • nvidia ne yaptın öle ya aman o kart bi tarafında patlamasın
  • Bence 618 $ + Kdv tabi TAYİP'İN vergilerini saymazsak böyle bir fiyat olabilir.Adam herşeye vergi getiriyor.Yakinda Deniz Gezmiş gibi asilar biz galiba.
  • atinin cevabı çoktan hazir bu sefer ..
  • $600 normal, bekledigimiz fiyati zaten.
  • quote:

Orjinalden alıntı: groll

saçmalık resmen teknolojik olarak hiçbirşey getirmeyen gx2 ve gtx fiyata gelince nedense uçuyolar..9600 gt haricinde alınabilecek 9xxx serisi kart yok bence ..böyle devam et nvidea yakında r700 den tokatı yiyince aklın başında gelir

+r700
  • quote:

Orjinalden alıntı: ilidan

quote:

9800GX2'nin 703$'dan, GeForce 9800GTX modelinin ise 422$'dan Çin pazarında kullanıma sunulacağı ifade edilirken...

bu fiyatlarda ya da cümlede yanlışlık olmasın. ÇİN 'de insanların önemli bir kısmı 50$ asgari ücret alıyor. Geçen yıllarda 30$ 'dı da sonra 50$'a çıktı. Çinli bi adam 9800GX2 almak istese araba alır gibi 14 aylık maaşını oraya mı yatıracak? Ne garip.
    Bunlar olsa olsa Amerika pazarındaki son kullanıcı fiyatları olabilir. Çünkü ülkemizde 4 ay önce 500-600 liralara satılan g80 8800GTS lerin bile Çin'den ve Endonezyadan çıkış fiyatı 145-150$ idi.

Çinde 1,3 milyar insan varken, %1'i sadece yüksek gelirli olsa; bu yüksek gelirlilerinde sadece %1i bu karttan alsa 130.000 adet kart yapar ki en iyimser sonuç bu..

Bu arada aklıma bir fıkra geldi Çin deyince

Çin başkanı ile Türkiyenin başbakanı görüşürlerken Çinli sormuş sizin nüfus kaç diye. Bizimki 70 milyon demiş. Çinli'de "ooo ne kadar güzel, ülkenizde herkez birbirini tanıyordur" demiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arsenik -- 10 Mart 2008; 22:00:35 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.