Şimdi Ara

xfx 8800 gtx ısınma derdine son verdim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arakadaşlar 8800 gtx ekran kartına sahip olupda ısınmadan şikayet etmeyeni görmedim..
    ama artık ben etmiyorum eskiden normalde 70 den aşağı düşmeyen kartım
    şimdi 55 lerde
    oyunlarda 90 lara kadar cıkan kart
    enfazla 60 lari görüyor...

Thermalright HR-03 Plus VGA Heatsink işte bu soğutucu sayesinde oldu bütün bunlar..kesinlikle tavsiye ederim..

artık oyun oynarken ikide birde kasaya bakıp acaba koku gelicekmi diye irkilmiyorum

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=100000120

kart bu arkadaşlar
    birde boyutuna bakıp aldanmayın benim gibi üstündeki soğutucudan daha tıfıl birşey..bunu karta takan arkadaşıma sorduğumda
    ya bu kadarcık şeymi sogutacak bu kartı..
    Oda yüzüme bakıp

Boyut önemli değil asıl olan işlevidir demezmi
    kaldım orda zati

• ya gerçekten sonuc dedigin gibi ise benim hd2900xt ye de düşünüyorum

bu konuyu msn(mbyka@yahoo.com) den felan detayları ile konusabilirmiyiz

oc yapıyorum su an core 870 mhz ramler 2300 mhzde ama daha fazla yukarı cıkamadım ısındıgı için tıkanıyor diye düşünüyorum

o yüzden buna bir çözüm arıyorum.

birde kendi fanı fullde uçak motoru gibi 4500 devirde calısıyor oda durulumuyor o halde bile 70 dereceden yukarı cıkıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: mbyka

ya gerçekten sonuc dedigin gibi ise benim hd2900xt ye de düşünüyorum

bu konuyu msn(mbyka@yahoo.com) den felan detayları ile konusabilirmiyiz

oc yapıyorum su an core 870 mhz ramler 2300 mhzde ama daha fazla yukarı cıkamadım ısındıgı için tıkanıyor diye düşünüyorum

o yüzden buna bir çözüm arıyorum.

birde kendi fanı fullde uçak motoru gibi 4500 devirde calısıyor oda durulumuyor o halde bile 70 dereceden yukarı cıkıyor

Nvidia GeForce 8800GTX& 8800GTS &8800 UYUMLU!!!!
  • bu firmanın hd2900xt için olanıda var kardes

http://www.thermalright.com/a_page/main_product_hr03_r600.htm

http://www.thermalright.com/a_page/main_support_installation_hr03-r600.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbyka -- 2 Eylül 2007; 19:44:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Naxos

arakadaşlar 8800 gtx ekran kartına sahip olupda ısınmadan şikayet etmeyeni görmedim..
    ama artık ben etmiyorum eskiden normalde 70 den aşağı düşmeyen kartım
    şimdi 55 lerde
    oyunlarda 90 lara kadar cıkan kart
    enfazla 60 lari görüyor...

Thermalright HR-03 Plus VGA Heatsink işte bu soğutucu sayesinde oldu bütün bunlar..kesinlikle tavsiye ederim..

artık oyun oynarken ikide birde kasaya bakıp acaba koku gelicekmi diye irkilmiyorum

http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=100000120

kart bu arkadaşlar
    birde boyutuna bakıp aldanmayın benim gibi üstündeki soğutucudan daha tıfıl birşey..bunu karta takan arkadaşıma sorduğumda
    ya bu kadarcık şeymi sogutacak bu kartı..
    Oda yüzüme bakıp

Boyut önemli değil asıl olan işlevidir demezmi
    kaldım orda zati

• quote:

Orjinalden alıntı: mbyka

bu firmanın hd2900xt için olanıda var kardes

http://www.thermalright.com/a_page/main_product_hr03_r600.htm

http://www.thermalright.com/a_page/main_support_installation_hr03-r600.htm

TÜRKİYE de satan yer var mı

• soğutucu baya ağır geldi bana destek filanda yok ısınınca karta zarar vermesin
  • 2900XT sogutucuları sanırım türkiyede satışta yok...Bende çıksa bir an önce alcam sesi çok degil benim powercolor 1GB 2900XT'nin ama daha önce 8800GTS vardı bende ona göre sesli çalışıyo özellikle oyunlarda.. Kasam çok sessiz oldugu için buda beni baya bi rahatsız ediyo...
  • Bende 8800 GTS' e taktım bu soğutucuyu o kadar tıfıl mıfıl değil bence ...

Asus Commando anakartın üst pcı e yuvasına taktığımda alttaki tüm pcı yuvalarını kapatıyor....En alttaki pcı yuvası boşta kalıyor ama onada bu soğutucunun fanı 1 milim ile yaklaşıyor.

Buyrun size tıfıl olduğunu söylediğiniz TR .....

xfx 8800 gtx ısınma derdine son verdim
  • kasa içini çok ısıtır .anakart sıcaklığı olur 60 derece ,şu anda bile anakartı 52 lere fırlatıyor oyunlarda.hem ramleri o pasif heatsinkler soğuturmu sanıyonuz, bol bol artifaklı oyunlar sizlere ben almayayım.
    geçen sene yaptım o hatayı x1900xt de gittik zalmanın v900 fanını taktık stok soğutucudan fazla ısınıyordu kart vede bol artifak veriyordu(bunun sebebi remleri pasif soğutması yani yetersiz soğutma), zor kurtuldum o karttan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zabıta -- 5 Eylül 2007; 13:08:26 >
  • Aynen dostum başka konuda vardı böyle bir tartışmam sıcak havayı dışarı atmadıkça ne anladım ben o soğutucudan
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:SASU:.

Aynen dostum başka konuda vardı böyle bir tartışmam sıcak havayı dışarı atmadıkça ne anladım ben o soğutucudan

senin imzandaki kartın fan sesi nasıl? geçen sene bendeki x1900xt elektrik süpürgesi gibi ses çıkarıyordu sanırım ati yada safirin kartları çok gürültülü.şu anki 8800gtx fanı %100 de sürekli çalıştığı halde rahatsızlık vermiyor.yoksa x2900xt lerde durum değiştimi yani ses olayı azaldımı biraz?
  • %100 kullanmıyorum zaten en fazla %50 yapınca sıcaklık yük altında 70 75 arası değişiyor %100 yapıca çok sez çıkıyor doğru fakat 8800gtx fanıyla kıyaslanamaz benim %50 onun %100 bedel bir hızda dönüyor
  • quote:

%100 kullanmıyorum zaten en fazla %50 yapınca sıcaklık yük altında 70 75 arası değişiyor %100 yapıca çok sez çıkıyor doğru fakat 8800gtx fanıyla kıyaslanamaz benim %50 onun %100 bedel bir hızda dönüyor

doğru sanırım,8800gtx %100 fan hızı 2800rpm everestte öle görünüyor ama sıcaklık 72 yi geçmiyor tam yükte vede full hdr li oyunlarda.idle ise 57 derece.ama çok sessiz fanı var nvidia nın ati ye göre kanımca
    ekran kartında en iyi sonuç STOCKFAN diyorum başka bişey demiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zabıta -- 5 Eylül 2007; 14:25:05 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: zabıta

quote:

%100 kullanmıyorum zaten en fazla %50 yapınca sıcaklık yük altında 70 75 arası değişiyor %100 yapıca çok sez çıkıyor doğru fakat 8800gtx fanıyla kıyaslanamaz benim %50 onun %100 bedel bir hızda dönüyor

doğru sanırım,8800gtx %100 fan hızı 2800rpm everestte öle görünüyor ama sıcaklık 72 yi geçmiyor tam yükte vede full hdr li oyunlarda.idle ise 57 derece.ama çok sessiz fanı var nvidia nın ati ye göre kanımca
    ekran kartında en iyi sonuç STOCKFAN diyorum başka bişey demiyorum.

2800rpm ye ben %40 da çıkıyorum %100 yapınca 4600rpm ye çıkıyor

• atinin fanı daha iyi soğutur ama o gürültüde çekilmez
  • arkadaşlar bu soğutucu işini cok iyi yapıyor ama kesinlikle kasanızın arka fanları ve öndeki fanınız iyi iş cıkarmalı ...yani kasadan kasaya değişiyor durum..
    benim oynadığım oyunlarda
    oc yapmadım bile daha... nfs full detay acık halde bile 56 dereceden 59 a geliyor en fazla 60 gördüm..ki eskiden yani bu soğutucu takmadan önce kendi orjinal fanını %100 calışır halde bile..
    85 90 dereceleri görüyordu...
    şimid 60 gecmiyor
    dediğim gibi stabil calışırken 70 lerde olan sıcaklık şimdi 56 ..
    herkezde aynı sonucu verirmi bilmem ama en azından 10 derece kadar kesin oynatır en kötü hava sirkilasyonu olan kasalarda bile...
    zaten bildiğim kadarıyla dünyada 8800 ler için üç adet soğutucu var biride bu
    üzerine 92 mm fan taktım ayrıca... içinden aparatlarıda cıkıyor...

bence bu karta sahip olanlar bir düşünsün derim.....cünkü ilerde
    cıkacak cryss gibi oyunlarda aman allahım 120 lere kadar cıkarsınız mazallah kartın son ısı değeri 120 dir..

70 derece belki bu kart için normal ama
    Ne kadar soguk o kadar stabil..o kadar uzun ömürlü,bir o kadarda oc..

• @Naxos +1

1 aydır XFX 8800 GTX XXX edition kart ile kullanıyorum HR 03 Plus ı.Ekstra bi 92lik fan alıp taktım sessiz.

IDLE : 72 den 51-53 e ,
    LOAD: 85-80 dan 65-68 e düştü.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.