Şimdi Ara

XFX 7900XT Yüksek JUNC TEMP Problemi, bakabilirmisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
3
Favori
563
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar uzatmadan direk konuya gireceğim

OCCT GPU ve Power testlerinde Ekran kartı Cur Temp 49-50 arasında takılırken GPU JUNC TEMP saniyesinde 112 dereceye çıkıp PC'nin kapanmasına neden oluyor, üstelik testi kasanın 2 kapağı açık şekilde yaptığım halde, düşük grafikli oyun oynarken bir problem olmuyor ancak yüksek grafikli bir oyunda max 30 dakika dayanıyor ve pc yine kendini kapatıyor, fabrikasyon bir hata mı var? Garantiye göndermeyi düşünüyorum.Göndermeden konu açmak istedim.

• Evet fabrikasyon bir problem var, direk garantiye gönderiniz.

• fenomenhaa kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam kasadan sökeceğim kartı yarın direk garantiye gönderip ücret iadesi isteyeceğim bakalım ne diyecekler.

• ilk aldığınızda da böyle miydi?

• Reppu kullanıcısına yanıt

Yoktu hocam daha 1.5-2 aylık kart

Undervoltun kralını yaptığım halde en son yaptığım test (pc kapanması 2 saniye sürdü) Garantiye ulaşacağım yarın, garanti yolu gözüktü mecbur.

Bu arada kart MERC10 soğutması çok başarılıydı, niye böyle yaptı anlamadım birden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SturmpioneeR -- 6 Temmuz 2023; 23:47:8 >
  • İlk aldığınızda böyle değilse termal macun pump-out olmuş olabilir, yani merkezden kenarlara kayma. yeniden macun sürülerek düzelebilir. siz yapmayın tabi, servis yenilesin macunu. tırt macun sürmesinler, tembihlemek lazım

• Arka kısımda bulunan vidaları sıkıp tekrar deneyin, XFX 7900 XT kartım için böyle bir sorun olmuştu bir süre sonra, vidaları gevşemişti sıktıktan sonra düzelmişti

• Painkiller. kullanıcısına yanıt

garantiye gönderdim bile hocam, neyse sağlık olsun deneyemedik dediğinizi :)

Evet GPU ve Hotspot arasında büyük fark genelde bundan kaynaklanıyormuş. Bunu yazmaya gelmiştim.

Açılma olduysa macunu yeniden sürmek gerekir. Macun oynarsa araya hava vs. girerse eskisi gibi olmaz.

Yani sıkınca tekrar düşer ama eskisi gibide olmaz macunun özelliği gitmiş olur.

• XFX 7900XT Yüksek JUNC TEMP Problemi, bakabilirmisiniz

Karta iade kararı çıktı fabrikasyon hatalı çıktı kart... Aslında diretecektim yenisini için ama zaten yenisini gönderseler 2.elden satacaktım hiç açmadan, uğraşmak istemediğim için iadeyi kabul ettim.Uzun yıllar sonra AMD'ye dönmüştüm ekran kartında ama 2 aylık acı bir tecrübe yaşadık, yeniden nvidia'ya döndüm maalesef.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.