Şimdi Ara

Xbox ta filmlere altyazi gomme!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ben bazi filmlere altyazi koyup izlemek istiyorum fakat nasil yapilir bilemiyorum hatta 2altyazi birden koyup nasi izleriz filmleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virgil -- 6 Ekim 2008; 2:10:23 >

• Altyazıya ne zamandır gömüyoruz toplum olarak bilmiyorum ama Eklemek istiyorum dersen belki yardımcı olan çıkar.
  • ben uygulamadım ama bir kaç program var bu işi yapan googl da , filme alty azı gömmek yazarsan çıkarlar. ama sanırım, pc de, video dosyasını encode etmen gerekiyor. biraz zaman alabilir. cd yazıp izlemek kadar kolay değil.

bu arada ,"gömmek " , arkadaş doğru kullanmış kelimeyi.
  • Hayır gömme olduğunu zaten biliyorum anlamsız ve saçma bir anlam çıkıyor.Ekleme yapılmasını tavsiye ettim çok kötü duruyor gömme kelimesi.
  • Pocket Divx Encoder programıyla çok basit bir şekilde hallediliyor. Aşağıdaki adımları uygula.

• e üstad cok saol yaw.ellerın dert gormesin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Bungie

Altyazıya ne zamandır gömüyoruz toplum olarak bilmiyorum ama Eklemek istiyorum dersen belki yardımcı olan çıkar.

• cokda ters degıl aslında anlam olarak. bır cogumuz ''alt yazı gomulu'' dıye konusuyoruz.
  • hay demez olaydım konuyu niye dagıtıyorsunuz yaw allah allah ...
  • Rica ederim hocam.
  • Peki birşey sormak istiyorum ben, benim vestel marka bir dvd player'ım var mesela LOST'un bir bölümünü içerde izlemek istiyorum DVD'ye Lost'u vede dplanet'den çektiğim altyazısını atıyorum başlarken seçiyorum altyazıyı izliyorum ancak altyazı alt taraftaki siyah çizgide değilde görüntünün alt tarafında çıkıyor eğer bu işlemi yaparsam alt tarafta çıkar mı acaba bazı filmleri salonda izlemek daha keyifli oluyor ancak yazılar bazen okunmuyor bile.
  • Ondan ben tam anlayamıyorum ancak abim iyi anlıyor. O yapıyordu bir ara altyazıyı küçültemk siyah ekran getirmek. Şuan burada değil akşama gelsin ona sorar bilgilendiririm.
  • PocketDivx nasıl bir program denemedim genelde HD filmleri convert ediyorum da altyazı eklemek falan bunda kaç saat sürüyor?
  • Pocket divx encoder ile gömülen altyazılar kesinlikle sorunsuz oluyor ve boyutunu ayarlayabiliyorsunuz ama çözünürlüğü 512x320 den fazlaya ayarlayamıyorsunuz. Bu da yüksek çözünürlüklerde kalite kaybı demek oluyor ki 19" üstü lcd monitörler veya lcd tv ile izlendiğinde tat vermiyor. Önceden kullanmama rağmen artık kullanmıyorum bu programı. Ben "Virtual Dub Mod" u tavsiye ederim. Hem çözünürlük hem de kalite kaybını en aza indirerek mükemmel bir şekilde altyazı gömme işlemi yapabilirsiniz.
  • güzel program tmp gencten iyi basıt karısık degil hersey tek tık...kurulanı yok mu bunun üstadım...
    çok iyi oldu bilinçlendik...
  • kaç dakika alıyor toplam 1 adet "GÖMME" işlemi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Finch

kaç dakika alıyor toplam 1 adet "GÖMME" işlemi?

Pocket divx encoder ile ortalama 40 dk. Ama dikat; çözünürlük 512x320 den fazla ise de yeni çözünürlük olarak 512x320 olarak çıkıyor film (yani çözünürlüğü düşürüyor) ve biraz da boyutu artıyor .
    Virtual dub mod ile çift encode yapıldığından ortalama 80-85 dk. sürüyor ama boyut aynı kalıyor (özellikle yüksek çözünürlüklerde kesinlikle tavsiyemdir) ve dosya boyutu ve kalitesinden de pek bir şey kaybetmiyor.
  • uydurukmuş
  • arkadaşlar konuya gözüm çarptıda belki yardımcı olabilirim yeni ps3 aldım ve divx lere altyazı ekleme işini AVİADDXSUP programı ile 2 dakikadan az sürede ekliyebiliyorum xbox için denemedim ama isterseniz bir deneyin. Ha bu arada videoyu oynatırken menuden altyazıyı manuel olarak açmak lazımmış onuda söyleyim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mwm_1

quote:

Orjinalden alıntı: Finch

kaç dakika alıyor toplam 1 adet "GÖMME" işlemi?

Pocket divx encoder ile ortalama 40 dk. Ama dikat; çözünürlük 512x320 den fazla ise de yeni çözünürlük olarak 512x320 olarak çıkıyor film (yani çözünürlüğü düşürüyor) ve biraz da boyutu artıyor .
    Virtual dub mod ile çift encode yapıldığından ortalama 80-85 dk. sürüyor ama boyut aynı kalıyor (özellikle yüksek çözünürlüklerde kesinlikle tavsiyemdir) ve dosya boyutu ve kalitesinden de pek bir şey kaybetmiyor.

virtual dub la subtitle ekleme işini anlatırmısın?bu arada x264 çalıştırmıyor xbox ne yapmam gerek?Assasination of Jesse James filmini indirdim fakat görmüyor ne yapmam lazım hangi formata hangi programla çevireyim?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.