Şimdi Ara

Xbox One'da Stabil Fps?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha öncede bir konu açmıştım bu olayla ilgili fakat tam yanıt alamamıştım.İlk kez konsol kullanıyorum ama fps değerleri düşük.Herkes bunun normal olduğunu söylüyor ama önemli olan düşük değil stabil olmaması,en azından benim xboxta öyle.Örneğin kapalı mekanlarda yağ gibi akıyor oyun ama kalabalık alanlarda ya da çarpışmalarda fps değerleri sürünüyor.Hatta her an değişebiliyor.Bazen aksiyonlu sahnelerde de iyi fps değerlerii alabiliyorum.Yani genel olarak stabil değil.1080p @ 30 fps olayı yalan mı (Yani yer yer 20lere düşen sabit kalmayan) yoksa konsolda bir sorun mu var?Ve performans testi tarzı bir şeyi nasıl yapabilirim?Bu konuda gerçekten bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.

Bu arada şimdiye kadar oynadığım oyunlar:Gta 5,Battlefield 4,Thief,Dirt Showdown

• Fps'nin stabil olmaması optimizasyonla ilgili. GTA V ve Thief konsollarda iyi optimizasyona sahip değil. Digital Foundy'ın videolarına bakarsanız hiç bir konsolda yağ gibi almadığını görürsünüz.
    Dirt'de geriye uyumluluk oyunu. Battlefield 4 de frame sorunu oluyorsa buna şaşırdım çünkü 60 fps o.

Takıntınız var bundan kurtulun ya da PC ye dönün

Edit: Tavsiyem elinizde bir harici hdd veya usb 3.0 flash varsa oyunları bir de oraya taşıyarak çalıştırın. Bazen fark ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gultekinlive -- 23 Ocak 2016; 12:23:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8765. Fps konusuna hoşgeldiniz.

• gultekinlive kullanıcısına yanıt
    Hocam insanın gözü algılıyor.Yani misal hep 20 yada hep 50de kalsa sorun değil ama sürekli değişmesi sıkıntı.Misal bf4te küçük haritalarda 60 fps alırken,harita büyüdümü fps düşüyor.

Peki konsolun performansını test edebileceğim bir program biliyor musunuz?

Bu arada cahilliğimi bağışlayın bugüne kadar ne konsolum oldu ne de bir tecrübem oldu konsolla ilgili.

• Fallout 4 0 fps olarak çalışıyor onu biliyorum.

• Gerçek next-gen deneyimi :d
  • Exclusive'lere öncelik verin. En iyi oyun motoru performansını onlar veriyor. Aksi halde hayal kırıklığı yaşarsınız çünkü takıntınız var.

Konsolda performans testlerinin nasıl yapıldığını bilmiyorum.

Gözleri hassas Pc den konsola geçen bazı oyuncuların yaşadığı sendromu yaşıyorsunuz ben de ilk zamanlar biraz pişman oldum. Artık konsollar fakir işi oldu hocam stabil oyun keyfi parası olanlar için.

Bir oyundan eğer keyif almıyorsanız kusurları çok gözünüze batar.

Edit: Hocam Destiny'nin demosunu bi çekin. Ben onun performansını çok beğendim. 30 fps olmasına rağmen stabil çalışıyor. Bir de onu inceleyin bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gultekinlive -- 23 Ocak 2016; 21:28:53 >
  • Oyunlarda fps degerlerini nasil anliyorsunuz yani net bi sekilde nasil 20 fps diyebiliyorsunuz bilmedigimden soruyom gercekten

• Bayraktar42 kullanıcısına yanıt
    Uzun süre pc oyuncusu olduğumdan tahmin ediyorum az çok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halay Çeken Astronot -- 24 Ocak 2016; 2:59:54 >
  • gultekinlive kullanıcısına yanıt
    Sağolasın hocam,ben de sanıyordum ki sadece benim konsolda az performans veriyor oyunlar.Bi sorun falan mı var dedim.İçim rahatladı kısaca.Artık katlanacağız bi şekilde
  • Halo 5 Forza Motorsport 6 Bo3 yağ gibi olanlar Bf4 ise tecrübe ettim en kötüsü yani bu kadar mı kötü olur.Sürekli düşer yükselir düştüğü zamanda 5 10 değil 30fps altında oldugunu hissedersin tam bir faildir Bf4 bu konuda

• murad35 kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben de onu diyorum sadece bende oluyor sanmıştım.Benim anlayamadığım grafikleri düşür biraz kullanıcıya stabil oyun deneyimi sun,sırf güzel gözüksün diye oyun oyuncuya çile çektirmek nedir?Kimse bi kaplamanın kalitesine durup da bakmaz oyunda.

• BF serisini konsolumdan ucurmamin nedenidir bu FPS dalgalanmalari Hic cekilmiyor online FPS oyunlarinda bir asagi bir yukari cikan FPS degerleri.

• Halay çek

• Bu kadar takıyorsan konsolu satıp, PC ye döneceksin. Zaten baştan yanlış konsolu seçmişsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam zaten bütçem yeterli olsaydı bilgisayar alacaktım ama kısmet bunaymış.Ps4 donanım olarak daha iyi fakat live ve gamepad+ea access tarzı şeylerle benim için 1 adım önde.Ama bana kalırsa bu nesil olmamış bildiğin.Ps3 ün ve X360 ın getirdiği devrim bu konsollarda yaşanmadı.Bi sonraki nesil iyi olacak gibi duruyor.4K yaygınlaştığında yani.Bu nesil arada kalmış gibi biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halay Çeken Astronot -- 25 Ocak 2016; 4:28:53 >
  • Normalde FPS yi ve TV ye uzak oturduğum için Pixel olayını kafaya takmam. Ama dün ilk kez Just Cause 3 te FPS düşmesinden rahatsız oldum. Bir kaç kez geldi başıma oyunda. Şimdilik ara verip başka oyuna geçtim soğumamak için.
  • Halay Çeken Astronot kullanıcısına yanıt
    Hayır yani BF4 iyi grafiklere sahip bir oyun değil X1 da o kaliteye çizim mesafesine bu fps şaka gibi becerememişler çok açık.

Kaplamalara bakmaya gelince evet konsollar pek yeterli değil çok çok güzel grafikler için belki ama insan yine mümkün olabildiğince iyi grafikler istiyor x360 & Ps3 kullanmıyoruz artık hadi eski cihaz bunlar olsun idare edelim diyebilelim.
  • Hocam 900p 1080p fark etmez de stabil olması önemli dediğim gibi.Ps4de de var sanırım bu tarz muhabbetler.Can sıkıyor yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halay Çeken Astronot

Hocam 900p 1080p fark etmez de stabil olması önemli dediğim gibi.Ps4de de var sanırım bu tarz muhabbetler.Can sıkıyor yani

bence ilk önce ps4 ün fps konusunu inceleyip ordan yorum yaparsan daha iyi olur . yurtdışı forumlarında zaten ne istresen var..

Burda önemli olan soru sen bu olaydan rahatsız oluyorsunda microsoft niye olmuyor ? neden ilgilenmiyorlar heryerde bas bas bağırıyor millet fps değeri çözünürlük diye
    adamlar bırakmış artık bu saatten sonrada böyle gider bu yok yenı kampanya yaptık yok gerıye uyumluluk getırdık yok kınectı cıkardık paketten yok inidirim yaptık yok yok yok yok !!!!

xbox 360 döneminde yakalıadığk bu popülerliği burda da surdurmesını beklerdim . oyun cıkarmıyorlar ki(exclusive) ancak bu sayede çıtayı yukseltirler yoksa hayal mayal bu XBOX ONE serinin en hüsran konsolu olucaktır....

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.