Şimdi Ara

X550jk-xo021d Ve N550JK Modelleri klavye farkı? Evet düşünceler bilgileri alalım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bildiğimiz gibi asus un x550jk modeli plastik kasa ve ışık desteği olmayan klavyeye sahip.
    N550jk ise metal ve led aydınlatmalı klavyeye sahip.
    Sorum şudur: Arkadaşlar bu iki bilgisayarın anakartlarına bakabilen ve acaba N550jk klavyesini / X550jk ya uygunluğunu söyleyebilecek yada anakartların fotoğraflarını atabilme şansınız var mı?

(Neden bunu düşündüm çünkü bazı modellerin türkiyede satışında led aydınlatma yok ama yurt dışı ürünlerinde led aydınlatma mevcut.)
    Arkadaşlar konunun nerde açılacağını tahmin edemediğim için bir kaç yerde açtım.
    Arkadaşlar lütfen net bilgi veriniz

• İyisini siz bilirsiniz ama çok ta gerekli bir şey değil. N550JK kullanıcısıyım ama bir kere klavye aydınlatmasını açmışlığım yok. Aydınlatmayı açınca tuş yazıları görünmüyor bu sefer. Ekranın ışığı kafi. Güzel bir görünüm istiyorsanız renkli led'ler kullanabilirsiniz ama içini açan var mıdır bilmiyorum. Cihazlar daha yeni. Garantileri devam ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Anlıyorum üstadım bende x550jk kuanıcısyım acıcam ama işte korkuyorum (teknik servis oldugum halde garantıden) :) Belki nceleme için açmıstır forum yonetıcelerı dıye bır sorayım dedım benım ıcın gereklı karanlık ortamda calsıyorum cogu zaman bırde n550jk ıstedıgımde ffıyattan doalyı ssd metal kasa ve aydınlatmalı klavyeyı es gecıp x550jk aldım :)
  • Arkadaslar ınceleme amaclı acan yokmu ankartta soket farkı varmı kalvyelerın
  • önce sizin sorunuzu cevaplayayım. n550 ve x550 tamamen farklı kasalara sahip farklı ürünler olduğu için birinin klavyesinin diğerine uyma olasılığı çooooooook düşük. klavye filmi(kablosu) + vida delikleri + tırnaklar tamamen aynı yere konumlandırılmış olsa. yerine taksanız otursa bile çalışmayabilir. bunu hiç kimse bilemez.

siznle aynı soruyu sormuş ve cevabını almış arkadaşlar olmuş üşenmedim aradım buldum konuyu

http://forum.donanimhaber.com/m_84086210/tm.htm

http://forum.notebookreview.com/asus/465841-ul30-backlit-keyboard-mod.html

• aydınlatmalı klavyelerde, klavyenin aydınlarması için ayrıca bir kablo var ve elektriğini oradan sağlıyor
  • Ustadım bılıyorum ama mesela lenova z510 var onun aynıserı klavyesı bır aydınlatmalı bırde ayydınlatması uretımı var yurt dısında aydınlatma yurt ıcınde aydınlaymasız olanı yanı benım ogrenmek ıstedıgım bu led kablosunun takılcak yerı varmı acaba x550jk da
  • dejau_ahmet kullanıcısına yanıt
    Yukarıdaki Arkadaşın bahsettiği gibi sırf yapısal farklılıklar yok (voltaj kablosu soket farklılığı gibi) ayrıca bioslar da farklı , bu da anakart üzerinde farklı bir switch yapısına işaret eder ki ,biosu kırdın diyelim (fabrika düzeneği lazım ) bu sefer bunu algılayacak anakart switch yolu yok...
  • Anlıyorum tahmın edebılıyorum ama anakart sokenler varmı daha cok bılmek ıstedıklerımden :)
  • guncel :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.