Şimdi Ara

X550J SSD Yükseltme Hakkında Bir İki Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba, elimde X550JX-XX171D model notebook var. Şu an hiç bir değişiklik yapılmadı donanımsal. HDD'ye Win10 Pro yüklü. Elimde SSD var ben bundan faydalanmak istiyorum o yüzden bunu HDD'nin olduğu slota kurup sadece işletim sistemini kuracağım, herhalde en iyi performans için böyle olmalı. Ve sonrasında CD-ROM yerine HDD takmayı planlıyorum, sanıırm bunun için 9,5mm kazık lazım. Sorularım şunlar:

-Bunu yapınca ürün garanti dışı mı kalıyor?
    -HDD'ye işletim sistemi kurulu, bunu ne yapmak gerek? İçindeki program, oyun vs kaybolmasını istemem açıkçası.
    -HDD'den oyun çalıştırdığımızda bu SSD performansı ile çalışır değil mi?

Şimdiden teşekkürler.

• Dediklerin olur ama garanti dısı kalır cihaz yetkili asus servisinde yaptırman gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • - Eğer iki kapaklıysa ssdyi takınca garanti dışı kalmaz. Fakat dvd kısmını çıkarıp hddyi takınca farklı parçalar işin içine girdiği için garanti dışı kalır.
    - Hddyi ssdye klonlayabilirsin. İnternette bunla ilgili birüsürü bilgi var. Teknoseyirin technopatın videoları felan var. Oralardan bakabilirisin.
    - Çalışmaz. Hdd den oyun açarsan hdd performansı ssdden açarsan ssd performansı alırsın. Zaten ssdnin oyuna pek faydası yok. Sadece bekeleme ekranlarında faydalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi klik -- 12 Aralık 2015; 15:37:56 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.