Şimdi Ara

Ws2812b saat kodunu yeniden düzenlemem gerekiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar büyük bir hata yaptım dijital saat projesini yanlış okudğum için yada diğer bir projeden aklımda kalan 7 segment led oluşumu aklımda kaldığından bilmiyorum basiretim bağlandı galiba özetle ledlerin konumlamasını yanlış yapmışım şimdi sisteme mevcut kodu yüklediğimde sayılar oluşmuyor farklı yerler yanıyor haliyle işin kötü tarafı bu projeyi ahşap bi kasaya yaptım 2 günlük emeğim boşa gitti resmen söküp baştan yapmak yerine sayıların adreslemesini yeniden yapabilir miyim ? mevcut koddaki hangi satırı değiştirmeliyim baya bir araştırma yaptım ama hala sonucu bulamadım görsele olması gereken şema ile benim yaptığım şemayı atacağım size fikir vermesi için yardım edebilecek biri çıkarsa çok ama çok mutlu olurum yoksa en baştan başlayacağım

Olması Gereken;

Benim yaptığım hatalı konumlama;

burada da kodun kaynağı https://github.com/leonvandenbeukel/3D-7-Segment-Digital-Clock

çok teşekkür ediyorum şimdiden okuyan ve fikir verebilecek herkese.

• Keşke biri yardım etse 😔
  • 3D-7-Segment-Digital-Clock.ino dosyasındaki numbers[] dizisinde ledlerin yanma desenleri var. Bunu yeniden düzenleyerek yazılımsal olarak işi halledebilirsin. Ortadaki led doğru, onu kontrol eden bit sabit kalacak (soldan 2. bit). Fiziksel olarak senin devre orjinalinin (ortadaki sabit olmak üzere) 1 kere saat yönü tersine dönmüş hali. Düzeltmek için en sağdaki 6 biti ayırıp bir yere yaz. Bunun en sağındaki biti en sola taşı. Eski en soldaki 2 bitle tekrar birleştir, programdaki yerine yaz. Yani son 6 biti 1 kere sağa doğru çevir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.