Şimdi Ara

wireless modemi wireless kart olarak kullanılabilir mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim laptopımın üzrinde gömülü olan intelin wireless adaptörü var. Ancak bunun çekim mesafesi yeterli değil. Elimde Airties RT-210 model bi wireless kablosuz modem var. Buu wireless adaptör olarak kullanabilir miyim. Bununla ilgili driver falan yüklemem gerekebilir. Bilen varsa ltfen yardımcı olsun . Teşekkürler...

• Anladığım kadarıyla mesafeyi artırmak için asıl modeminle laptopun arasına başka bir wirelles modem koymak istiyorsun. Avet bu mümkün. yalnız araya koyacağın modemde köprüleme (bridge) ayarlarını yapman lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: taycel

Arkadaşlar benim laptopımın üzrinde gömülü olan intelin wireless adaptörü var. Ancak bunun çekim mesafesi yeterli değil. Elimde Airties RT-210 model bi wireless kablosuz modem var. Buu wireless adaptör olarak kullanabilir miyim. Bununla ilgili driver falan yüklemem gerekebilir. Bilen varsa ltfen yardımcı olsun . Teşekkürler...

Bu RT-210'u siz zaten internet erişiminizi sağlayan modem (yani bir anlamda "verici") olarak kullanmıyor musunuz?

Yoksa, sorunuzdan benim anlayabildiğim; bu RT-210'u modem olarak değil de bir şekşlde dizüstünüze bağlayıp bunun içinde kablosuz alıcı devresi yerine, daha güçlü bir "alıcı" olarak kullanmayı mı düşünüyorsunuz?

• Ufak bir ekleme, rastgele 2 AP yi bridge olarak calistirmak sorun olabilir. Oncelikle elindeki cihazlarin bunu yapip yapmadigini arastir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alimakkaya

Ufak bir ekleme, rastgele 2 AP yi bridge olarak calistirmak sorun olabilir. Oncelikle elindeki cihazlarin bunu yapip yapmadigini arastir.

Tabi ki dediğiniz konu da geçerli de, ben bu başlığı açan arkadaşın ne yapmak istediğini tam anlayamadığımdan konuyu biraz detaylandırmasını istedimdi....

Genel kural: (A) marka bir kablosuz (A)DSL modeminiz varsa ve araya bir/birden fazla kablosuz erişim noktası veya tekrarlayıcı (mesafe arttırıcı) koyacaksanız (yani erişim/çekim alanını yine "kablosuz" olarak genişletecekseniz...); bunların modemle "aynı marka" olmalarında %99 fayda vardır!

• quote:

Orjinalden alıntı: taycel

Arkadaşlar benim laptopımın üzrinde gömülü olan intelin wireless adaptörü var. Ancak bunun çekim mesafesi yeterli değil. Elimde Airties RT-210 model bi wireless kablosuz modem var. Buu wireless adaptör olarak kullanabilir miyim. Bununla ilgili driver falan yüklemem gerekebilir. Bilen varsa ltfen yardımcı olsun . Teşekkürler...

ewt kardeş sorunu kimse anlamamış ben sana yardımcı olayım bu konuyu çok iyi bildigim için

eger ki modeminin AP CLİENT özelligi varsa yaparsın bildigim kadarı ile aitieslein modem tipi olanlarda yok

d-link ap 2100 de var çok iyi bir performans veriyor... dene bide anten tak 18 dbi allah ben şu anda evimde penceremden 20 tane görüyorum...
  • Cevaplar için teşşekkür.

Firering sanırım dediğin gibi o özellik yok benm modemde. Firering arkadaşın dediği gibi ben modemim
    i access point olarak kullanmak istiyorum. Laptop ımın çekiş gücü çevremdeki ağlara bağlanmak için malesef yetmiyor.

HERKESE KOLAY GELSİN
  • quote:

Orjinalden alıntı: FiReRinG

ewt kardeş sorunu kimse anlamamış ben sana yardımcı olayım bu konuyu çok iyi bildigim için

eger ki modeminin AP CLİENT özelligi varsa yaparsın bildigim kadarı ile aitieslein modem tipi olanlarda yok

d-link ap 2100 de var çok iyi bir performans veriyor... dene bide anten tak 18 dbi allah ben şu anda evimde penceremden 20 tane görüyorum...

Bilgi için saol firering.banada cok yardımcı oldu.aklıma supar bı fıkır getırttın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.